Szemrepedés? o_o

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Szemrepedés? o_o

HozzászólásSzerző: lilien » 2011.04.27. 12:34

Ha nem jó helyre írom, kérlek helyezzétek át a megfelelő részlegre...

Eddig azt hittem, én csinálok valamit rosszul, de most már muszáj megkérdeznem erről másokat is. :/

A második pár Dollmore akril szemmel járok úgy, hogy egyszerűen megrepednek. Tudom, hogy ezek nem csúcsminőségű szemek és nem is örök életűek, de szerintem akkor sem normális, hogy spontán megrepedeznek a baba fejében...

Pontosabban az illesztés mentén lesznek először kisebb repedések, aztán egyszer csak ez továbbhalad és most ott tartok, hogy van két pár szemem, amiből mindkét párnál legalább egynél van egy bazi repedés az íriszen keresztül, ami elég látványos messziről is. (most is úgy szúrtam ki, hogy ez a lila is tönkrement, hogy Kamoku kb. egy méterre ült tőlem a polcon).

Azt hozzátenném, hogy Kamoku még sosem esett le, a fejét se verte be sehova, stb...

Valami ötlet? Vagy simán lejárt az idejük? :/ Van itthon ugyanilyen 16 mm-es szemem, szintén babafejben tárolgatom és semmi baja.

Bár terveztem, hogy veszek neki valami normálisabb szemet, de azért ennyire nem kéne siettetnie...

Szemléltetés:

Kép

Kép
Kamoku [bory] • Soshi [syen] • Nathaniel [har] • Anzen'na [chrom] • Ageha [dia] • Gärnet [r.vivien] • Ferena [vivien] • Guren [r.ai] • Kae [r.ai] • Shinichirou [r.chrom]
Layaway is my best friend. OTL
lilien

Re: Szemrepedés? o_o

HozzászólásSzerző: Aremolana » 2011.04.27. 12:52

Hát a megoldást nem tudom, de az én dollmore akril szemem is ugyan így járt. A többi akril szemmel még nem történt ilyen, pedig azok már volt hogy leestek és elgurultak, de semmi repedés nincs rajtuk. Viszont a Dollmore csak bent volt a baba fejében, és egyik napról másikra vettem észre hogy ugyanilyen repedés van rajta mint a te szemeden :S Lehet gyengébb mint a többi fajta :(
Itthon: Jake, Eszter, Valancy, Sungmin,Valentine, Hien, Scarlet
Aremolana

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.04.27. 13:00

És a képen sajnos tökéletesen látszik a repedés okozója is... :'(

Csak vess egy pillantást a puttyra amit használsz. Bár a Dollmore akrilszemek valóban nem a világ legtartósabb darabjai, ezeket a nagy repedéseket minden valószínűség szerint a szemragacs okozta, amit használsz. Azt a fajta barna, gyurmaszerű gyönyört, amit Luts (és egyéb meggondolatlan babacégek) adnak a babáik mellé szigorúan tilos akrilszemmel használni, mert reakcióba lép velük és megrepeszti őket :( Asszem Luts honlapján valahol van is erről egy figyelmeztetés, de már elég régi, úgyhogy lehet hogy nem élte túl a honlapfrissítésüket...

Szóval ilyen barna puttyt (ha valaki nagyon nem bír megválni tőle, mert őszintén...elég...gyenge...minőségű) CSAK üvegszemekhez szabad használni! (vagy uretánhoz...de én ahhoz sem használnám, mert ki tudja mit csinál hosszú távon)

Egyébként csak hogy ne érezd magad egyedül - én is totál elfelejtkeztem erről az információról, és még nem szedtem le a barna puttyt az alig pár napja érkezett Arvidom akrilszeméről. Az egyiket - most nézem - már szarrá törte...szerencsére a hátsó részét. :urjoke És ezek nem Dollmore akrilszemek voltak...
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: lilien » 2011.04.27. 13:08

Hűűűű. o_o Erről fogalmam sem volt.. köszönöm szépen az infót. ^^"

Akkor jobb, ha a sima mezei táblaragacsnál maradok, amit itthon vettem? :Đ Kék, és inkább gumiszerű, mint a Lutsos gyurmás fajta... Bár jelenleg tök mindegy, mert az összes kisebb akrilszemem tönkrement, és csak egy csillogós üveg van itthon, amit be tudok még tenni szegény gyereknek. :Đ
Kamoku [bory] • Soshi [syen] • Nathaniel [har] • Anzen'na [chrom] • Ageha [dia] • Gärnet [r.vivien] • Ferena [vivien] • Guren [r.ai] • Kae [r.ai] • Shinichirou [r.chrom]
lilien

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.04.27. 13:33

Igen, a táblaragacsot használhatod, még ha kék is ;) Későbbiekre egyébként lehet venni fehér táblaragacsot is (meg sárgát)...UHU árulja őket^^ Vagy van még sokak kedvence, a szilikon füldugó, ami szintén kapható idehaha is...
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: lilien » 2011.04.27. 13:42

Oké, akkor azokat fogom használni. :3 Köszönöm szépen a segítséget!
lilien

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2011.04.29. 12:10

Megnyugtatlak, Azu szemével is ugyanez történt ^^; (Az a poén hogy pont Dollmore is ezt a putty-t árulja :gah: ) Uhu féle fehér táblaragaszra esküszök én is azóta, ezt meg üvegszemekhez elhasználom...
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Chid » 2011.05.17. 13:01

Asszem gyorsba kiszedem Alisha fejéből o.O
1 éve benne van szerencsére még nem történt semmi..de áu..ilyent nem szeretnék...pláne h pénzem nincs pótolni...
Itthon: Alisha (Luts KDF ANI),
Edward (By me ^^)
Zep (Felix Dolls Brownie Zeppelin)
Chid

HozzászólásSzerző: tunderlany » 2011.05.26. 23:04

tök véletlen, hogy Aria buksijában nem ez pihen. múltkor cserélgettem a szemeket, és gondoltam, egy cserét megér, olyan büdös volt az a sárga.
hát megérte. O.o
Itthon: Sathin (BBB Ophelia) & Piano (CH Angi Ai Hani) & Cashmere buksija (Angelheim Zena)
tunderlany

HozzászólásSzerző: zakuro » 2011.06.20. 17:24

Nálunk is bekövetkezett XD de szerencsére nem olyan vészes mert az íriszig nem futott be a repedés... így még használható :geek: de sajna nincs itthon semmi gyurma vagy valami, hogy kicseréljem a barna cumót..... >.>
*Web* *Da* *Youtube*
+Angelus+Kanena+Panama

Következő

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika