Babatisztítás

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Re: Babatisztítás

HozzászólásSzerző: Aremolana » 2010.06.19. 18:39

Remélem jó helyre írok, csak örömködni akarok egyet :D Ma végre nekiálltam a nagy feladatnak, és szétszedtem Lorit tisztogatás céljából. Nagyon féltem a feladattól, de aztán meglepően jól ment minden :) Először 90%-os alkohollal mostam át, majd szappanos vízzel, majd tiszta vízzel. Miután megszáradt meg ragasztó pisztolyoztam az ízületeit, majd elkezdtem össze pakolni egy erősebb és picit vastagabb zsinórral mint az eredeti. Először a két felkarját összecseréltem a nagy kavarodásban, de másodjára sikerült jól összefűznöm :D Most Lori áll mint a cövek, ismét fehér (vagy valami olyasmi, a kézfeje már picit sárgás meg a nyaka) és nagyon jól mozog, megtartja a pózokat ^^ Nagyon örülök hogy végre belemertem vágni, jól sült el ^///^ A legnagyobb segítséget nekem összerakásnál egy szemöldök csipesz jelentette :D Remélem nem baj hogy ezt megosztottam veletek ^///^

Ja és köszi Smaug a baba összerakós tutorialt, anélkül nem sikerült volna összeraknom Lorit ^^
Itthon: Jake, Eszter, Valancy, Sungmin,Valentine, Hien, Scarlet
Aremolana

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2010.06.22. 15:50

Smaug írta:Citrusos/citromsavas folteltávolítók: A citromsav FELOLDJA a műgyantát, ha bárki sikerrel használta, az egyszerű szerencse volt csak.

Ömm... narancsillatú mosogatószer annak számít? ^^; Most voltam a boltban és a lehető leggagyibbat vettem meg, de az csak narancs és citromillatúban volt... és rá van írva hogy kézkímélő, de mindre rá volt >.> Rózsaszín Pur van még itthon. De azon is ott virít hogy Hands & Nails, szóval az is...
Bocs ha idióta kérdés, de... félek belevágni, márpedig ma belefogok ^^;
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.06.22. 16:37

Az illat az csak illat - nézd meg a hátoldalán az összevetőket, és ha bármi olyat látsz benne, hogy "citric acid" akkor ne használd. Ha nincs semmi ehhez hasonló nevű benne, akkor a narancs/citrom csak névben van benne.

Egyébként én meg most valami sötétlila izét használok ami itthon van, de azzal is tökéletesen megvannak a buksik :)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Miyoko » 2010.09.27. 18:14

Mindenféle Schmutz Radier ilyen melaminos dolog? ^^; Mert találtam többfélét is, de rákérdezés nélkül inkább nem vettem meg, mert sehol nem láttam ráírva, hogy bármi köze lenne a melaminhoz... :blush2:
"Csak a lehetetlen képes a lehetetlenre."
Itthon: Damien |Luts KDF Bory|, Momo |Dika Masu - buksi|
Majd egyszer: Oberon |Luts SDF Abadon| Tooru |Musedoll Re-che|,
Miyoko

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.09.27. 21:38

Hát, én még nem nézegettem őket, de elméletileg ezt mondták a lányok: "Schmutz Radier-Schwame"

Ha meg mindegyik mögött ott a Schwame, akkor...egy fehér téglalap alakú szivacsszerűséget keress. Ha mindegyik olyan...akkor szerintem mind mealmintömb, csak más-más kivitelezésben :D Elméletileg rajta kellene lenni valahol az összetevőknek, ami a következő, latinul, vagy angolul: "formaldehid-melamine-nátrium biszulfit kopolimer"
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2010.09.27. 21:51

Hehe, akkor megnyugodtam én is :lol: Nem voltam benne biztos, hogy amit vettem anno, az most melamin tömb-e vagy sem, de akkor az :D

És egy... buta kérdés... ha tisztításhoz nem szeretném feltétlenül szétszedni a babát, és inkább szó szerint megfürdetem, akkor a gumit... szóval hogy szárítom meg? ^^; *szóltam* Csak kiteszem valahová száradni? ^^; *gomengomen*
KépKépKép
Koffeey

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.09.27. 23:34

Hát, így is úgy is szét kell szedned...ha egyben mártogatod a vízbe, akkor utána kell szétszedned míg megszárad a gumi (ami akár több napig is tarthat)...szóval szerintem logikusabb akkor már előtte szétszedni a babát nem? Pláne hogy az ízületeihez jobban hozzáférsz tisztogatás közben ha darabokban van...

Sajnos ha összefűzve hagyod, akkor nem fog rendesen megszáradni a gumi - egyrészt kitágulhat, másrészt meg nagyon csinos penészvirágokat növeszthet magára (megrohad, na). Szóval ha nem akarod újrafűzni a babádat, akkor úgy kell megoldanod, hogy ne érje víz a gumit - nedves ronggyal...melamin tömbbel (nedvesen, vagy szárazon). De egy nagytakarításhoz én az újrafűzéssel együtt javaslom...
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2010.09.28. 17:32

Értem, köszönöm ^///^ Igazából onnan jutott eszembe (már régóta belevéste magát a fejembe a kérdés ^^; ) hogy sok baba-a-vízben képet láttam... még baba-a-patakban képet is, és mindig elkezdtem agyalni hogy most akkor ezután csak szépen "kiteszem valahová", vagy szét kellene hogy szedjem... és hát szóval akkor utóbbi :P
Köszi a segítséget :)
KépKépKép
Koffeey

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.09.28. 21:54

Igen, a "baba a vízben" sorozatok hátulütője, hogy utána a lehető leghamarabb szét kell szedni őket, hogy a gumi szépen kiszáradhasson. Ezért időzítik sokan egy esedékes újrafűzés környékére az ilyen sorozatokat :lol:
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Momoko » 2012.04.27. 19:04

Ebayen láttam egy szegény bobobie buksit aminek valaki markerrel csináltfestést...és valahogy olyan mintha a festék szétterjedt volna a gyantán. Az ilyesmit le lehet szedni egyáltalán?
Itthon: Teresa <3 Chris<3 Tonie<3
Momoko

ElőzőKövetkező

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika