Törések/repedések helyreállítása

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Törések/repedések helyreállítása

HozzászólásSzerző: Asami » 2011.10.06. 13:03

Repedések/ törések helyreállításában szeretnék ötleteket gyűjteni, hátha valamelyikőtök belefutott egy ilyen témába valahol. (majd DoA-ra is kiírok egy ilyet. ^^)
(Smaug azt mondta még anno, hogy engedjek a gumin, csiszoljak egy kicsit a térd "bab" alakú ízületéből, és esetleg ragasztózzam meg a repedést, aztán apoxy gyurmával építsek rá...)

Amikor DollFamily lassan egy éve kijött az új "A" testtel, kaptam az akciós alkalmon, és meg is rendeltük.
Dionnak dobozbontáskor észrevettem, hogy az egyik combízületi pöcke el van törve, de ezen túltettem magam. Néhány napra rá viszont azt vettem észre, hogy hátul a combhajlatban egy repedés éktelenkedik. (1, 2) :T_T: Azóta vacilálok, hogy megjavítsam, vagy próbáljam-e eladni (nehezen adok túl mindenen, amit szeretek) , de mivel két ugyanolyan testem van, Dionétól úgy döntöttem mégis megválok, és keresek egy karcsúbbat a fiúnak. ^^
Ma viszont ugyanolyan repedést fedeztem fel Shaoron lábán is! (pár napja kerülhetett oda, előtte nem volt baja) :T_T: :T_T: Nagyrészt dobozban vannak, úgy bánok velük, mint a hímes tojással, soha nem hajlítottam be hirtelen, vagy erőltetve az ízületüket. Tény, hogy erősen meg voltak húzva, de már lett engedve egy kicsit a gumin...

Én csinálok valamit rosszul? :T_T: :'( Törhet a baba lába attól, hogy erősen meg van húzva (és kicsit vékony is ezen a részen a gyanta, nem is értem miért így öntötték, hiszen ez egy elég kényes terület), vagy a gyanta minőségében lehet a hiba? @_@ Elég kétségbe ejtő, hogy a két meglévő testemből mindkettőnek repedése van. :T_T:

Bármilyen tanács jól jönne!
Előre is köszi! ^3^
Itthon: Maya /Soom- Syen/ ... "Csibe" Aiwë /Soom-Yrie/ ... Nathan /Migidoll Ryu/... Nikolaj 1+1 /DS Saint/ ...Dorian/Migidoll V.Ell/ ... "Sasha" /Elfdoll Vivien/
Asami

Re: Törések/repedések helyreállítása

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2011.10.06. 18:43

Jigoku Ninájának is DF-A teste van (ha jól tudom, de azt hiszem jól tudom XD) és ő is épp nemrég mondta nekem valamelyik nap hogy látott néhány kis repedést, ha jól emlékszem akkor a térdízületnél, meg talán a könyöknél :/ Pedig tuti hogy ő is nagyon óvatos vele. Tehát lehet hogy a gyanta a ludas valamiben @_@

Én a DF-H testemen még egyetlen repedést sem találtam, pedig én nem tartozom az óvatos gazdik közé, tudom magamról :lol: (Nyilván nem szadizom itthon a fiúkat, de nem is bánok velük hímestojásként), és már több mint másfél éve tudom magam mellett... :geek:
Lehet jó lenne utána érdeklődni, hogy másoknak is ilyen "megrepedős"-e a DF-A test :/ Mert ha igen, akkor DF a ludas és mindenképpen szólni kéne nekik róla :XX:
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

HozzászólásSzerző: Jigoku-chan » 2011.10.06. 20:14

Hello! :lol:

Igen, nekem is vannak hasonlók a térdnél, de jóóóval lájtosabb verzióban (inkább csak olyan karcolásszintűek), meg az egyik könyöknél is észleltem szintén nagyon kezdetleges kis repedést, és nagyon meg vagyok ijedve :(
Tényleg úgy bánok vele, mint valami porcelánnal (még talán finomabban is), és így biztosan a műgyantával van baj, ha mindkettőnknél jelentkezett a probléma... :T_T:

Talán szólni kéne DF-A-nak (ahogy Koffeey is mondta), hogy valami nem smakkol, vagy van más ötlet? :(
Itthon: Nina, Igor~
Jigoku-chan

HozzászólásSzerző: Asami » 2011.10.06. 21:19

Tudnál a repedésekről képet készíteni?
Ez most furán fog hangzani, de örülök, hogy nem csak nekem van ilyen bajom... mármint azért, mert akkor talán tényleg nem nálam van a hiba. @_@
Itthon: Maya /Soom- Syen/ ... "Csibe" Aiwë /Soom-Yrie/ ... Nathan /Migidoll Ryu/... Nikolaj 1+1 /DS Saint/ ...Dorian/Migidoll V.Ell/ ... "Sasha" /Elfdoll Vivien/
Asami

HozzászólásSzerző: Jigoku-chan » 2011.10.06. 21:31

Most már semmi fény nincs, de holnap, ha hazaérek, rögtön fogok csinálni képeket! :)
Igen, egyetértek, megnyugtató, hogy már ketten vagyunk, és... hát na, több szem többet lát, és tudunk együtt rinyálni ^^;
Jigoku-chan

HozzászólásSzerző: Asami » 2011.10.06. 21:44

Hátha ki tudjuk segíteni valahogy egymást. ^^
Kíváncsi leszek a képekre! ^^;
Asami

HozzászólásSzerző: Jigoku-chan » 2011.10.08. 12:22

Nos, hoztam a képeimet, amik közül egy csomó tök homályos ( ^^; ), de szerintem a lényeg látható. Most csak a térdízületről vannak képecskék, mert lemerült az elem a gépben, és azok sokkal kevésbé láthóak is... :gah:

http://farm7.static.flickr.com/6159/6222710580_dfd9763b4d_b.jpg
http://farm7.static.flickr.com/6107/6222710586_5dfe62c609_z.jpg
http://farm7.static.flickr.com/6043/6222710574_d335667a88.jpg
http://farm7.static.flickr.com/6043/6222710578_bc73b6cd62.jpg
http://farm7.static.flickr.com/6229/6222710588_8b55751a51_z.jpg
http://farm7.static.flickr.com/6094/6222710590_dd0248da27_b.jpg

Nos, bekarikáztam a hibákat, hogy jobbon látszódjanak, és inkább belinkeltem őket, mert nem akarom széthúzni az oldit. :)
A helyzet az, hogy mint a karikázásoknál látni, főleg az utolsó képen, hogy a karcolás mellett vannak ilyen... eltorzulásaink is, valószínűleg ahogy hajlítom a térdét (sőt, tuti), úgy... benyomódik, vagy nemtudom, és már kész árkokat vájt magának mindkét lábon. :(
A könyökeknél "szerencsére" csak egy-egy repedés van, amik nagyon picik MÉG, mind a kettő a felkaron van, és ez érdekes, mert észrevettem, hogy a térdnél csak a lábszár-rész, míg a könyöknél csak a felkar-rész sérült, a másikak nem... :( Bár nekem ez is bőven elég :T_T:
Jigoku-chan

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.10.08. 12:56

Sajnos ez nagyon úgy tűnik, hogy egy tervezésbeli hiba lehet - nem illeszkednek tökéletesen a darabok, és ezért szétnyomják egymást mozgatáskor a nagyon feszes gumi hatására. Nem egyedi hiba, más babacégek is bele szoktak futni ilyenbe - igen hírhedt volt pl. a régebbi Volks SD13 térd, ami rendszeresen tört, és Volks nagyon hosszú ideig nem volt hajlandó tudomásul venni, hogy át kéne tervezni. Végül azt hiszem megoldották a gondot. Lutsnál a Delf bokaízületek voltak hasonlóan sérülékenyek, ők nem tudom hogy végül áttervezték-e, vagy más mmódon szüntették meg a gondot.

Érdemes volna DoA-n is keresni még pár embert és mindannyiótoknak írni Dollfamily-nek. Túl sok idő eltelt, hogy "garanciális" legyen, szóval ne számítsatok rá, hogy DF majd ugrik és kicseréli a testeket (pláne hogy még mindig ugyanolyan tervezési hibásak), de megtehetik, hogy átfaragják a térdeket hogy a későbbiekben kiküszöböljék a hibákat...mindenképpen a tudomásukra érdemes hozni.

Addig is, FELTÉTLENÜL lazítanotok kell a babáitok gumiján, mindegyik fotón egyértelműen látszik hogy a gumi rettentő feszülése szó szerint szétnyomja a darabokat (Dollzone régebbi babáinál minden tervezési hiba nélkül is tönkrementek ízületdarabok azért mert annyira fszesek voltak, hogy egyszerűen eldeformálódtak. A műgyanta egy porózus anyag! Ellenálló, de van az a teher ami alatt megnyomódik).

Asami, ha a tested gumija még mindig ugyanolyan feszes, mint amikor legutóbb egy túl rövid gumival megpróbáltam valamennyire legalább meglazítani (és azt mondtam neked, hogy FELTÉTLENÜL vegyél egy új gumit, mert ez még mindig túl feszes és nem lehet így hagyni >.> ), akkor egyértelműen lazításra szorulna, különben teljesen tönkre fog menni. Lehet hogy tervezési hiba az eredete, de az, hogy ekkora feszülés alatt tartod a babát, egyáltalán nem segít a dolgon...én is szeretem ha a babáim extra feszesek, de rendszeresen ellenőrzöm hogy minden ízületük és darabjuk bírja-e és ha bármelyiken változást látnék, AZONNAL lazítanék rajta...

A csiszolás-ráépítés megoldás pedig csak tovább erősödött a véleményemben, hiszen ha egy design-hiba van a háttérben, akkor lényegében úgy lenne kiküszöbölhető, hogy a hibás részt átépíti az ember. Ehhez egy tapasztalt modder lenne a legjobb, aki dolgozott már ízületekkel. a Volks SD13 térdeket is sokan iparszerűen átfaragták, hogy megakadályozzák a törés kialakulását. Ha valamelyikőtök esetleg belevágna, akkor tudom ajánlani DoA-n a Cymoril nevű felhasználót - ő igen sok ízületet megbabrált kedvére, pózolásjavítás céljából, szóval tudja, hogy mit csinál (és nagyon barátságos, közvetlen és segítőkész ^///^ )
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Jigoku-chan » 2011.10.08. 15:15

Köszönöm, Smaug! :D
Jigoku-chan

HozzászólásSzerző: Asami » 2011.10.09. 20:10

Addig is, FELTÉTLENÜL lazítanotok kell a babáitok gumiján, mindegyik fotón egyértelműen látszik hogy a gumi rettentő feszülése szó szerint szétnyomja a darabokat (Dollzone régebbi babáinál minden tervezési hiba nélkül is tönkrementek ízületdarabok azért mert annyira fszesek voltak, hogy egyszerűen eldeformálódtak. A műgyanta egy porózus anyag! Ellenálló, de van az a teher ami alatt megnyomódik).
....
Asami, ha a tested gumija még mindig ugyanolyan feszes, mint amikor legutóbb egy túl rövid gumival megpróbáltam valamennyire legalább meglazítani (és azt mondtam neked, hogy FELTÉTLENÜL vegyél egy új gumit, mert ez még mindig túl feszes és nem lehet így hagyni >.> ), akkor egyértelműen lazításra szorulna, különben teljesen tönkre fog menni. Lehet hogy tervezési hiba az eredete, de az, hogy ekkora feszülés alatt tartod a babát, egyáltalán nem segít a dolgon...én is szeretem ha a babáim extra feszesek, de rendszeresen ellenőrzöm hogy minden ízületük és darabjuk bírja-e és ha bármelyiken változást látnék, AZONNAL lazítanék rajta...

Nem írtam oda, de nekem a belinkelt képek a legelső fotók közül valók a repedésekről, azóta már volt lazítva. :P

A tanácsokat pedig köszi Smaug! Igyekszem megfogadni. ^^
Asami

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika