Világító lakk?

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Világító lakk?

HozzászólásSzerző: GokYuuSa » 2011.12.09. 18:38

Bocsi, remélem jó helyre csináltam a témát ^^;
Nya... egy olyan kérdésem lenne, hogy az ilyen színtelen lakkba kevert, sötétben világító pigmentpor, árt-e a gyantának?
http://www.innodekor.hu/termekek/Foszforeszkalo-pigmentek-7

Nem közvetlenül a babára kerülne, hanem akril szemre, és nem lenne örökké benne, max fotózások erejéig, vagy conra, de egy teljes éjszakára semmiképp sem. Csak annyi lenne a kérdésem, hogy ennyi is árt-e neki? Ha igen, egyértelműen elvetem az ötletet :gah:
:lol:

Köszi :) XD
Itthon: Asagi [Souldoll Chu]
Tervben: Hirai [SOOM Dia boy]
Kép
GokYuuSa

Re: Világító lakk?

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.12.10. 20:25

Ha akrilfesték lakkba kevered, akkor elméletben nem látok olyat, ami bajt okozhatna (gyakorlatban ki kell próbálni). Nem tudom hogy ez a pigment mennyire színtelen, hogy magát a szemet elszínezné-e.

Ismeretlen anyagokkal a babások úgy szoktak kísérletezni, hogy ha van nem használt végtag (kéz, lábfej, Iplehouse babáknál az a fura csuklódarab), akkor azon próbálkoznak (ráfújják, rákenik, vagy a te esetedben pl. pár napig szorosan mellette tárolják - esetleg szemragaccsal hozzárögzítve)

Alternatív megoldásként világító szemhez tudom ajánlani a LED szemeket, amik sokkal jobban világítanak, és nem csak sötétben. Ezeket egész egyszerűen meg lehet otthon is csinálni, csak kicsi LED fények kellenek, meg szilikon füldugó. A baba fejébe helyezett kis laposelem működteti a LEDeket, amik a szilikonba belenyomva világító szemként működnek. DoA-n láttam tutorialt is hozzá...

Szerk.: http://www.denofangels.com/forums/showt ... ost6417082 - ez pl. ragasztópisztoly ragival csinált szemformát és bele a LED fényt. Naggyon menő^^
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: GokYuuSa » 2011.12.11. 10:22

Nem tudom, ledben van-e kék, mert az a karakteréhez illeneXD Meg amúgy is kell ilyen port vennem, lakk meg ugye alap a festéshez, szal kipróbálom, azt meglátjuk. Csak ugye a fénye miatt gondoltam, h nem-e vészes. XD

Úgy kell oldani, h 70% az oldóanyag és 30% a pigment. Állítólag kicsit sárgás a por színe, de talán keverve nem látszik.
Lehet, hogy majd kipróbálom a ledet is, csak ha már úgyis kell ilyen por, akkor miért ne próbáljam kiXD

Csak azért kérdeztem, hátha van valakinek ilyesmivel valami tapasztalataOo ^^; DE sztem mind a két technikát ko fogom próbálni :)
Kép
GokYuuSa

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.12.11. 19:23

Naná hogy van kék LED. Budapesten a karácsonyi dekorációk fele azzal van megcsinálva az utcákon :lol: Szerintem kb. a leggyakoribb LED változat lehet :P

A pigmenthez pedig hajrá! De a foszforeszkálás természetéből adódóan zöldes-sárgás színre számíts, ne kékre.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: GokYuuSa » 2011.12.11. 20:18

Majd veszek kék LEDet:) Köszi :)

am ez a pigment van vízkék, meg zöld. nekem ugyanilyen kék van akrilban, ugyanez a márka. és nagyon szép :D
Kép
GokYuuSa

HozzászólásSzerző: Shinku » 2011.12.12. 17:21

Bocsi, hogy beleszólok, úgy látom már megoldódott, de világítós szemnek ott vannak még ezek is pl.: http://ersaflora.ipower.com/?p=2291
Több szín, fazon: http://ersaflora.ipower.com/?cat=3
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: GokYuuSa » 2011.12.12. 18:38

Köszi :)
Ezeket láttam már, és azt szeretném, ha a teljes szem világítana, de köszi az ötlelet :D
Kép
GokYuuSa

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika