Szemek készítése?

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Szemek készítése?

HozzászólásSzerző: GokYuuSa » 2012.03.12. 20:53

Sziasztok! Valamelyik topicban, vagy babánál olvastam, hogy valaki maga csinálja a szemeket (nem tudom sajnos ki><). Annyit szeretnék kérdezni, el tudjátok mondani, hogy lehet szemet csinálni? ^^;
Itthon: Asagi [Souldoll Chu]
Tervben: Hirai [SOOM Dia boy]
Kép
GokYuuSa

Re: Szemek készítése?

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.03.12. 21:20

Szerintem ezt a témát láthattad:

viewtopic.php?f=31&t=4449

Amint látod még NiuKy+ is csak kísérletezik az ideális módszerrel, szóval erről nem tudunk nyilatkozni neked.

Ha magad akarsz szemeket készíteni akkor egyelőre három opciót tudok ledokumentáltan felajánlani neked:

1) üvegfújóvá válsz és magadnak fújsz szemeket. Ez nagyon költséges, rengeteg gyakorlást igényel és nagyon beteggé tesz hosszútávon.
2) megtanulsz uretánt önteni (mint amiből a babák vannak). Hát itt is mire beszerzed az alapanyagokat és kigyakorlod a megfelelő módszert kb. egy szemgalériányi pénzed rá fog menni és kb. fél éved míg kikísérletezed.
3) akrilszemet csinálsz. Lehet rendelni átlátszó akrilszem-alapot - én pl. Pupapától tudok, de biztos sok más helyen is van:

http://pupapa.com/shop/index.php?cPath=27_71

Ezeknél lényegében annyi a teendőd, hogy kinyomtatsz, vagy megfestesz magadnak papírra egy megfelelő méretű, színű íriszt és pupillát majd beteszed a szemalapba és rápattintod az átlátszó darabot, amit mélységet és fényt ad a szemnek. Ha van otthon akrilszemed ami nem tetszik, azt is szétszedheted és rakhatsz bele másik íriszt, bár az kicsit munkaigényesebb.

A házi gyártású akrilszemek tapasztalataim szerint ritkán veszik fel a versenyt a normál akrilszemekkel, bár ha festettek, nem pixelesek és igényesen vannak elkészítve (némi gyakorlás szükséges), akkor felülmúlhatják a hagyományos akrilt. Mindezek ellenére nem érik el egy szebb üvegszem mélységét, az igazán gyönyörű uretán és élkategóriás üvegszemek (illetve Niu mély és rajzolatos kerámiaszemei) színvonalát azonban még messziről sem közelítik meg.

Házi akrilszem készítést akkor javasolnék, ha valami nagyon speciális íriszmintázatra van szükséged (pl. valami animeszereplő különleges szemét akarod imitálni....mint a Narutóban azok a piros szemek, stb.). Ha szép és mély szemeket szeretnél akkor inkább próbálkozz uretán öntéssel ;)

Vagy persze ott vannak a különleges szemek...én pl. mindig imádtam a steampunk apró fogaskerekes szemeket amiket szintén házilag készítenek ;)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: GokYuuSa » 2012.03.12. 21:25

Uhh ejhaOo Most már tudom, hogy ez marhára nem egyszerű ^^; hát... ezt is megkérdeztemXD Köszönöm a választ :)
Kép
GokYuuSa

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.03.12. 21:48

Sajna ebben a hobbiban nagyon kevés "egyszerű" dolog van ^^; Viszont az a szépsége, hogy ha valaki elszánja magát és sokat gyakorol, akkor gyönyörű és egyedi dolgokat tud létrehozni. Ilyenek az arcfestések, vagy a szépséges ruhaköltemények, egyedi parókák... és láttam már olyat is aki a nullából nekivágott és ma már kiváló minőségű uretánszemeket árul ;)

[bár ha engem kérdezel, szerintem a legnagyobb befektetés pont a szemkészítésbe belevágni ^^; ]
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: GokYuuSa » 2012.03.12. 21:59

Nem tervezem ezek utánXD De lehet, hogy ezt a pupapa dolgot kipróbálom... nem találok olyan színű szemet, amit elképzeltem>< de még az se biztos... változhatnak az eképzelésekXD
Kép
GokYuuSa

HozzászólásSzerző: Jesang » 2012.03.25. 12:22

Kicsit belekotyogok én is, ha esetleg különleges animés szemet szeretnél, ajánlom figyelmedbe a Safrindoll-t. Az én összes fiamnak (kivéve Ashiaa) innen van a szeme, és Narutos sharingant, illetve Code Geass-es Geass szemeket is láttam, meg még hatezer mást, aminek a nevét se tudom. Remélem segítettem, és bocs, ha off voltam. *elbújik az adminok elől*
Itthon: Seven [RS Bao], Dextera [RS Mai], Belmore [DF-H Rain], Ashiaa [DF-H RongXuan buci], Oliver [SE Tiny Zack light tan], Vhaleio [Ninodoll Woo. U mod.], Élsi [RS Mei]
blogom: Dark Moon Dorm
Jesang

HozzászólásSzerző: GokYuuSa » 2012.03.25. 23:27

Annyira nem különleges az elképzelésem, csak az árnyalat nincs megXD de köszönöm*------* nagyon sok érdekes dolog van itt :spark
Kép
GokYuuSa

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika