Lakkok - avagy MSC, és a helyettesei

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Re: Lakkok - avagy MSC, és a helyettesei

HozzászólásSzerző: moniee » 2012.01.14. 20:54

Na most van az, hoyg Smaugnak egy cuppanós puszit nyomok az orcájára, mert engem ez a Citadel nevű csoda mentett meg :spark

Baromi jól veszi fel mind a festéket, mind a pasztellt, és az egyik festésemet csak azzal fedtem le, még a végső védőrétegeket is!
Habár tényleg nem olyan matt mint az msc, úgy fénylik, mint a műgyanta maga ami szerintem tökéletesen elfogadható.

Egyetlen fejem volt amin becsillogott, de fogalmam sincs hogy miért- na azt viszont nagyon durván le kellett fújni MSC-vel. (amivel el is fogyott az msc-m :T_T: ) Igyekeztem inkább több, vékony rétegben felvinni és megfelelő távolságról fújni.
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: TodaySzotyi » 2013.01.29. 15:45

...........
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TodaySzotyi 2015.10.07. 19:25-kor.
TodaySzotyi

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.01.30. 16:32

Miben különbözhet az MSC-től? Bármiben! Az összetevőitől függ.

Az MSC is egyfajta akril lakk (gondolom szórófejes lakkot ajánlott a művészellátós is). A gond ott kezdődik, hogy neked nemcsak egy univerzális, mindent fedő lakkra van szükséged hanem arra hogy az alábbiakat mind tudja:

1. Műgyantára (= specifikus műanyag) nem ártalmas
2. Tartós védelmet ad
3. Matt
4. Alkohollal és akrilhígítóval (esetleg acetonmentes körömlakklemosóval) MARADÉK NÉLKÜL eltávolítható a műgyantáról
5. van FOGA**

Ha ezek közül bármelyik nem stimmel, akkor már nem jó babafestéshez - a random művészellátós akril lakkokkal eddig mi nem nagyon mertünk kísérletezni, különösen mivel azokat annyira multifunkciósra tervezeik (fa, fém, stb felületre), hogy már egyikre sem IGAZÁN jó. Ha boltban szeretnél lakkot venni, érdemes inkább a makett-hobbiban bevált példányokhoz fordulni:

Citadel Purity Seal (satin) - ez többünknek bevált
Vallejo akril lakk (matt) - ez egyeseknek bevált, másoknak nem

Mindkettő szerezhető Wargammers boltokban (Budapesten: http://www.wargammers.hu).

** a fog = finoman érdes felületet ad, amihez a felvitt pasztell szépen kötődik. Ha a lakkod túl sima, a pasztell nem marad rajta, "lecsúszik". Így túl halvány, foltos lesz az eredmény. Ellenben ha túl érdes a lakkod, akkor bár erősen, élénken megy rá a pasztell, de nem tudsz szép színátmenetet képezni, "maszatos" lesz. Az én tapasztalatom szerint az MSC-nek erősebb a foga, mint a Citadelnek, de van aki ezt pont fordítva tapasztalta. A Vallejo lakknál sokan arra panaszkodtak, hogy alig fog rá a pasztell.

Összesítve: Én nem vennék művészellátóban ismeretlen márkájú lakkot. Ha már valahonnan (BJD festőtől) hallottam róla jót is, akkor esetleg kipróbálnám, először egy fejtetőn, vagy lábfejen (lefúj - pasztell - lefúj - 3 napig úgy hagy - leszed). És ha azután is működik, csak akkor mernék vele arcfestést is csinálni (és persze itt fórumon fűnek-fának szétkürtölném, hogy találtam valamit ami bevált és NEM MSC ;) )
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: TodaySzotyi » 2013.01.30. 16:46

Köszönöm a segítséget! :D
TodaySzotyi

HozzászólásSzerző: TodaySzotyi » 2013.02.09. 16:24

Ma sétálgattam a városban és találtam CITADEL lelőhelyet Szegeden! :D Mennyei boldogság! ;) :P

6722 Szeged, Gutenberg utca 7.
06-70/329-0245
szeged@sarkanytuz.hu
H: 12:00-18:00
K,CS,P: 10:00-12:30 13:30-18:00
Sze: 10:00-12:30 13:30-20:00
Szo: 10:00-14:00
TodaySzotyi

HozzászólásSzerző: CyDiamond » 2013.02.09. 17:33

A Sárkánytűzben lehet kapni??
Mai gahwd! Azt hiszem, az van Kecskeméten is (vagy csak volt?). Majd körülnézek, mert már nagyon szeretnék festeni, csak az MSC-rendelésekről mindig lemaradok...
not enough dollies.
CyDiamond

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.02.10. 19:47

A honlapjuk szerint van Kecskeméten is ;)

WoW, meg Pesten is van egy hozzám egész közel! Mindenképp meg kell látogatni! :spark
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: CyDiamond » 2013.02.10. 20:26

Remélem, hogy még megvan, csak még valamikor tavaly(?) jártam arra, és akkor nem találtam az üzletüket. De lehet, hogy csak vaksi voltam. Majd mindenképp elnézek hozzájuk valamikor!
not enough dollies.
CyDiamond

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2013.02.18. 09:44

umm..az lenne a kérdésem, hogy vett valaki végülis Vallejo lakkot? A tapasztalatokra lennék kíváncsi. Mert nagyon gondolkozom, hogy Citadelt vagy ezt vegyem meg msc ideiglenes helyettesítésre csak nem szeretnék ennyi pénzt beruházni valami olyanra, ami nem igazán működik >.<
előre is köszi a segítséget :blush2:
so-fiii

HozzászólásSzerző: moniee » 2013.02.18. 13:18

nekem Citadel nagyon bevalt!
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

ElőzőKövetkező

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika