Lakkok - avagy MSC, és a helyettesei

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Re: Lakkok - avagy MSC, és a helyettesei

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.03.09. 11:36

Potenciális új alternatíva:

http://fyeahbjdmods.tumblr.com/post/449 ... clear-flat

Liquitex is nekiállt spray lakkot csinálni, különböző változatokban - még kipróbálás alatt van, de így az első leírás kicsit hasonlít a Citadelre (nem teljesen matt, jó a foga). Fontos megjegyezni, hogy a Liquitex alkoholbázísú (míg MSC acetonbázisú) ezért EGY KICSIT kevésbé toxikus. Gázmaszkot azért ehhez is kell használni.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.04.25. 22:28

Potenciális MSC lelőhely:

http://www.eduard.com/store/Gunze/Clear-coat/

Egy Cseh makettbolt, ők árulták Mosonmagyaróváron is a makettkiállításon. A honlapjuk szerint van nekik raktáron UV cut és sima matt MSC is. Érdemes lehet közösen is rendelni, mert 100 Euró felett (kb. 10 flakon MSC) ingyenes a szállítás.

A bökkenő - valamiért azt írja a honlap, hogy a mi országunkba Gunze termékeket nem szállítanak (nem csak spray-t, semmit nem enged). Nem tudom, hogy ez esetleg csak az én gépem hibája (lehet hogy USA van beállítva a Windowsomba), vagy valóban nem szállítanak alapból hozzánk - de még akkor is el tudom képzelni, hogy egy külön megkeresésre, nagyobb tételben küldenének nekünk MSC-t. Végülis Csehország nincs messze, EU tag, nem repülővel jön a csomag, úgyhogy nincs ilyen jellegű korlátozás, vagy vám-gond.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Noir » 2013.04.25. 23:08

Én most a Liquitex-ről találtam festős infót, remélem nem baj ha leírom :P (angolul, mert felfogom mit akar, de lefordítani sajnos nem tudom már :( ) Az ausztrál lány/hölgy mondjuk javarészt airbrushsal dolgozik, tehát nem tudom az ecsetes módszerhez mennyire lehet jó :/

Nicolle's Dreams:
"We know that sealants such as Mr Super Clear, Tamiya TS-80, Volks ZM and others are extremely toxic and carcinogenic, so Iam trying out two new alternatives. Here I am diluting Liquitex Matte Medium (non toxic) whit distilled water. You want to achieve the consistency of nonfat milk so that it works fine whit the airbrush."

Mit gondolnak akik szoktak festeni? Jó ötlet lehet?
Forrás: videó
Itthon: Impdoll Adela --> Hana <3
Luts 2013 winter event KDF head --> Buksi
Migidoll Jina hybrid --> Canis (még testre vár)
Noir

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.04.26. 15:25

Ez jó ötlet ha van festékszóród. Festékszóró nélkül nem használható.

Plusz az egy helytelen információ hogy ez nem toxikus, mert az. MINDEN FIXÁLÓ TOXIKUS.

Tehát gázmaszk nélkül egyiket sem használhatod, ellenben a Liquitexhez még beszerezhetsz kemény tízezrekért egy festékszóró készletet és kompresszort is. Persze ha valaki eleve festékszóróval fest, akkor nekik nagyszerű alternatíva :)
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Noir » 2013.04.26. 17:44

Csak festékszóróval? Értem :D Minden esetre jó ötletnek találtam, és szép munkái vannak úgyhogy gondoltam megkérdezem :)
Itthon: Impdoll Adela --> Hana <3
Luts 2013 winter event KDF head --> Buksi
Migidoll Jina hybrid --> Canis (még testre vár)
Noir

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2013.04.27. 16:09

Bár ez is csak azoknak jó hír akiknek már eleve van otthon airbrush, úgy tűnik felütötte a fejét egy újabb és még használhatóbb (a legkevésbé mérgező -- és én személy szerint hiszek is a dolognak, mivel világos hogy Andreja kilóméterekkel mélyebben beleásta magát a mi mérgező, mennyire és mi nem témába mint bárki más az eddigi festők közül, aktuális tapasztalattal is, nem csak elviekben --. Persze a maszk tényleg minden dologhoz alap, amit a levegőbe porlasztasz el/ fújsz ki. ) alternatíva mint az eddigiek... ismét Andreja kísérletezésében. Majd hosszú távon is kiderül hogy tényleg ilyen jó e avagy mennyire tartós BJD fejekre... ( tetszik hogy Andreja és más festők sikeresen kikísérleteznek dolgokat azoknak is, akiknek nincs rá ideje vagy anyaga... ez nagyon hasznos. >:D )

Kép
New favorite :D by ***Andreja***, on Flickr

"The previous two Vallejo varnishes that I tried did not work too well. They were fine as a final coat but did not provide enough tooth to be used for the starting and in between layers.

This new option is already made for the airbrush so there is no need to dilute it. It has a smooth and matte finish with excellent tooth. It feels pretty much the same as MSC and it does not have the rough feel that I was complaining about when using the Liquitex Medium and Varnish.

I just received an email from Vallejo's customer service with their official MSDS and it is indeed non toxic :) "

+ Vallejo oldaláról:

12.11. Do I need to wear a mask when I use the product?
Premium contains no harmful pigments, but wearing a mask when airbrushing is always necessary. Anything foreign in the air we breathe, be it dust or pollen, is best not inhaled, and paint particles, even if not toxic, are still foreign matter. See also point 15. Health and Safety.
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: ránome-chan » 2013.05.30. 15:09

szeretnék szólni mindenkinek akit érinthet hogy a replikával váltottam pár levelet mostanság és azt Írták idézem :
" Várhatóan két hét múlva érkezik Mr Super Clear Matt Spray, az ára sajnos picit emelkedni fog, 3990.- lesz. "
:spark :nap: igaz drágább lesz de legalább a posta nem kerül majd annyiba
Itthon : Yume <3( RS Dan fej Mu testen)
ránome-chan

HozzászólásSzerző: Saskia » 2013.12.10. 23:51

Valaki találkozott valami csoda folytán mostanában msc-vel? Vagy járt valaki mostanában a wargammers hobbi boltban és látott citadelt esetleg ott? Úgy tűnik, hogy végre meg lesz rendelve az első babóm, és gondoltam megcsinálnám én a festését, de nem igazán tudom még milyen lakkot kéne vennem...
Saskia

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2013.12.11. 12:05

Ugyis terveztem berendelni citadelt valahonnan, ha van a wargammersnel, szolok neked :3

Szerk: a wargammeres pasi azt mondta hogy talan talan ket innep kozott lesz Citadel lakk
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: CyDiamond » 2013.12.11. 14:32

Citadel a Sárkánytűz boltokban általában kapható, én ott szoktam venni.
not enough dollies.
CyDiamond

ElőzőKövetkező

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika