Önjelölt Festőknek

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Önjelölt Festőknek

HozzászólásSzerző: Smaug » 2008.10.04. 14:08

Gondoltam érdemes volna összeszedni, hogy milyen eszközökhöz nyúljon az ember, ha kedve szottyan új arcot adni a babájának....

Mivel a BJD-k műgyantából - porózus anyagból - vannak, a markerek, olaj- és alkoholbázisú festékek igen csúnyán megfoghatják a bőrét: és ezalatt nem csak a soha többé nem eltávolítható festést értem, hanem az is, hogy idővel oldalra is foltosodik, és "megeszi" a baba anyagát. Szóval mindent ami nem vízbázisú, azt kerüljük el messzire.

Amiket nyugodtan használhatunk:

Pasztellkréta - lereszelve, papírra súrolva és egy nagy, puha ecsettel tökéletes 'pirosító', nagyszerű nagyobb felületek halvány árnyékolására. Sajnos erős színeket csak sok-sok rétegben felrakva, nehézkesen ad. VIGYÁZAT!! Nem olajpasztell, hanem porpasztell kell nekünk!

Akrilfesték - alapvetően vízbázisú, de száradás után már csak alkohollal lehet lemosni, és hígítására is speciális akrilhígító a legjobb (persze a víz is megteszi). A kisebb részletek megfestéséhez, szemkihúzáshoz, szájhoz és szemöldökhöz ajánlott, egy nagyon-nagyon vékony ecsettel, alaposan hígítva.

Akvarellceruza - Azoknak, akik nem szeretik az akrilt, vagy nem olyan biztosak ecsettel a kezükben. Mindenhez jó, amihez az akril, de víz nélkül használva nagyon ceruza-szerű a nyoma, és még vizes ecsettel átsimogatva is nehéz olyan sima hatást elérni vele, mint festékkel. Ettől függetlenül nem egy profi tökéletes eredményeket tud kihozni belőle.

Vízfesték - Használható, de mind az akril, mind az akvarellceruza ugyanazt adja, mint ő csak jobb minőségben. Ettől függetlenül, biztos vannak, akik erre esküsznek.

Ecset:

Ilyen kicsi arcocskákhoz érdemes a lehető legvékonyabb ecsetet választani. Külföldön a 10/0 és 20/0 hódít, de én idehaza még 5/0-nál kisebbel nem találkoztam. Azt vettem észre, hogy nem csak az a lényeg hogy vékony legyen, hanem az is hogy hosszú szőrű ecsetet válasszunk - úgy jobban lehet célozni^___^

Ha ceruzával alkotunk, mindig legyen tűhegyes, úgy lehet a legszebb eredményt elérni.

Lakk:

Ahhoz hogy a festés tartósan fennmaradjon, és véletlenül se fogja meg babánk anyagát (egy jó minőségű vízbázisú is foghat, ha olyan pigment van benne - főleg a vörösek, lilák) festés előtt, rétegek között és festés után is le kell lakkozni. Erre legalkalmasabb ha MATT lakkot választunk - úgy nem fog 'izzadtan csillogó'-nak tűnni a babánk. Vannak ecsettel felhordható lakkok is, de a legegyenletesebb, vékony eredményt szóróflakonból kapjuk.

A jelenlegi tudásom alapján ajánlott lakkok:

Mr. Super Clear Matte (röviden csak MSC) /UV Matte (utóbbi UV-védős, sárgulás ellen)
Testors Dullcote (kicsit sárgít, de nem a baba anyagát, csak maga a lakk ilyen)
Mr. Topcoat Matte (mint a Mr. Super Clear, csak kevesebb 'fogással')
Citadel Purity Seal Satin (kicsit szaténos fényű, úgyhogy egyszerre csak keveset és távolról. viszont idehaza is kapható minden valamirevaló Warhammer boltban)
Zoukeimura Finishing Powder (Volks új lakkja, a legjobb ami jelenleg kapható, de Európában sajnos nincs - még - Volks bolt, és csak onnan rendelhető)

Minden további tippet/ötletet és kérdést szeretettel várunk a témában :D
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: Önjelölt Festőknek

HozzászólásSzerző: The KID » 2008.11.02. 17:37

Nyah, mostmár biztosan szükségem lenne valamilyen bőrszín-szerűségű festékre, ami komálja a műgyantát... oO
Van valamilyen extra, amit ajánlanak a NAGYOK? :shock:
Kép
Stephanie Obitsu Gretel, Dominique/Hellequin L.A.T.body+PPD N.G.You head, Mira DK LingRi
Portfolio: http://keahrou.deviantart.com/ http://www.cosplay.hu/gallery2/main.php ... =xfa618b9c
The KID

HozzászólásSzerző: Smaug » 2008.11.02. 20:32

Bőrszínű??

hát, az attól függ, hogy mire kell - ha az egész fejet be akarod színezni, akkor akrilt válassz (festékszóróval a legjobb), ha csak árnyékolnál, akkor a pasztell a legjobb (vagy akril festékszóróval :D). Én anno lekaptam az első tégely akrilt ami szembe jött és 'matt' volt ráírva. De így utólag, szerintem jobban jársz valami kisebb, tubusos kiszereléssel (ha nagyon gazdagnak érzed magad, rendelhetsz Volkstól Zoukeimura akrilt, az direkt BJDkre van kifejlesztve - láttam élőben, hála Shiroinak, és tényleg nagyon jól kezelhető)

Ahh, és vegyél hozzá száradást lassító folyadékot, azzal tudod hígítani (az akrilhígító is jó hozzá, de az leoldhatja az alatta levő lakkréteget). Shiroi mondjuk vízzel hígította a Zoukeimurát és láthattad az eredményét conon (gyönyörű) - de az én akriljaimnak olyan a víz, mint halottnak a csók...
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: The KID » 2008.11.21. 13:34

Kép

Nyah így néz ki a PANNONCOLOR 0-ás (Reinmander) ecsete! ^^ Sz'tem nem rossz. :P
Csak 586 Ft =)
Kép
Stephanie Obitsu Gretel, Dominique/Hellequin L.A.T.body+PPD N.G.You head, Mira DK LingRi
Portfolio: http://keahrou.deviantart.com/ http://www.cosplay.hu/gallery2/main.php ... =xfa618b9c
The KID

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2009.03.02. 18:22

jééééj, Zi vett alapanyagokat :D Már csak a lakk érjen ide és nekiállhatok festegetni ^^

Lehet hülye kérdés, de: ugye van a szűz fej, és akkor előbb MSc-vel lefújom és utána kezdek rá pingálni aztán még egy réteget ráfújok vagy simán a fejre? Úgy konkrét választ erre sehol nem találtam oO

Arra már rájöttem hogy a tiszta aceton jó lesz leszedni egy régebbi festést ^^; csak jól le kell utána mosni. de előszőr úgysem Anján kísérletezem.
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.03.02. 20:08

Igen, alapnak egy kis lakk (én 3 réteget szoktam alapnak fújni, hogy biztos ne üssön át semmi erős pigment), azt hagyd jól megszáradni (mondjuk 10-15 percet), aztán jöhet a festés.

A festés bizonyos fázisai között is érdemes lefújni (5 perc száradással mondjuk), hogy fixáld azt amivel már elégedett vagy (nálam ez száj-lakk-szemkörnyék-lakk-pirosítás-lakk-lakk-lakk sorrendben ment^^) És a végén megint 2-3 réteg lakk a jó tartásért (gahh, úgy hangzik mint egy arckrém-reklám :lol:) Aztán pedig a csillogó lakk a szájra, szemhéjra^^

A tiszta aceton nagyon jól leszedi a festést - de légy vele naggyon gyors, mert irtó erős és volt akinek a babáját megmarta....

Tudom ajánlani még a 70%-os vagy annál erősebb alkoholt (patikából). Többet kell csiszatolni, de nem bántja a gyantát. Vagy az akrilfesték-hígítót (Thinner néven láttam), ami megintcsak úgy eszi a régi festést, hogy csak na, de azt is alaposan meg kell mosni utána^^
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2009.03.02. 20:22

köszi ^^ lassan lesz lakkom is és aztán nekiállok :lol: meg vaszeg benevezek egy enyhe bodyblushra is :D
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Sheila » 2009.03.23. 19:24

Kérdezni szeretnék! :)

Vallejo Model Color acryl festékröl mi a véleményetek, vagy infotok? Vizbázisu, szoval az kipipálva, de csak egy embertöl olvastam hogy használja (DoAn).
1/6osra tudom hogy nagyon jó, de 1/3as fejet is meg lehet vele probálni vajon? :)

Kérdés #2:

Gunze Sangyo féle Mr. Color Thinner és a Mr. Aqueous Hobby Color Thinner között konkrétam mi a különbség használatban?
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.03.25. 00:52

Hallottam már a Vallejo festékekről és mindig jót mondanak róluk, úgyhogy szerintem nyugodtan használhatod^^ Asszem van belőlük csillogó és matt változat is, úgyhogy választáskor figyelj, hogy matt legyen^^

Szerintem két thinner között az égvilágon semmi különbség nincs - ugyanarra valóak, csak más a gyártójuk. Nekem Mr. Hobby Thinner van (aqueous nélkül), nemtom hogy az ugyanaz-e, de nagyon jól leszedi az arcfestéseket...

(egyébként mi ez a szokás, hogy az összes vegyszert Mr.-nek hívják?! Mr. Magic Eraser, Mr. Super Clear, Mr. Color Thinner...o.O)
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Sheila » 2009.03.25. 02:10

Köszönöm szépen!

Vallejom van azért kérdeztem, hogy nem kell-e mást venni. :P Azokat ismerem nagyon és szeretem mert nagyon szép, csak nem tudtam hogy viselkedik a gyantával.
Azt olvastam hogy ahogy a neve is mondja az aquaizéke vizbázisu acrylfestékre van, a másik meg sima festékhigito. :D De akkor végülis mindegy...

(Mr. dolog... biztos megnyomatékositja mekkora bika a cucc.) :lol: amugy nekem s feltünt! :D
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

Következő

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika