Önjelölt Festőknek

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Re: Önjelölt Festőknek

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.01.15. 17:50

Szerintem egy-két évig biztos eláll....én egyszerre elég sokat szoktam beraktározni és fél évig simán jók szoktak lenni a flakonok ;)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2012.01.22. 16:36

Kérdés!
Lehet hogy már volt téma, de Ti milyen ecsetet, avagy mit használtok arc blusholásra?
Durcás vagyok mert nekem az arcpír mindig foltos lesz, ami a fehér színnél NAGYON gázul tud kinézni. Azon gondolkozom hogy talán az ecsetkém a hibás, vagy a technikám vagy nemtudom.
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.01.22. 17:59

Ez szerintem tök jó kérdés lehetett volna az ecsetlelőhelyes témában :P

Nekem elég nehéz dolgom szokott lenni az arcpírhoz ecsetvadászattal. Van (volt) egy ecsetem ami tökkkkkkéletes hozzá, annyit tudok róla mondani, hogy valamelyik hobbyboltban csak úgy felmartam az "ócsó" kategóriából, sárga a nyele, 6-os a mérete és valami valódi állat szőre van benne.

Sajnos lassan már tövig koptattam. Próbáltam helyette szintén "ócsó" kategóriás ecseteket, de szintetikus szőrűeket, amik szörnyűek. Persze ugyanilyet már évek óta nem találok, és a többi hobbyboltos menő ecset meg mind túl hegyes az ízlésemnek, vagy túl durva.

Azt vettem észre, hogy nekem az esik kézre, ha dús és széles, de van tartása, és nem domborodik "hegybe", hanem valamennyire egy síkban marad a felszíne. Ennek örömére bepróbálkoztam egy pár minőségi szemhéjpúder-ecsettel (asszem azok...vagy kicsi pirosítóecsetek) és egyelőre nagyon kedvezőek a tapasztalataim:

1) Bőszecset 6252-2 (egy vagyonba került) - ez naggyon tetszik, csak nagyon kell figyelni hogy alaposan lerázzam a felvett pasztellt, mert rengeteget magába vesz. Kicsit szereti kitolni a szélére a felelsleges színt, azt melamintömbbel szoktam lesöpörni.

2)Bőszecset 6535 ( feleannyi vagyon volt) - ez még jobban tetszik! Kicsit laposkásabb, és érdekesen felemás (mint a tusecsetek, csak dúsban), nagyon finoman oszlatja el nekem a pasztellt. Szoktam azt is csinálni, hogy a 6252-vel felviszem és ezzel meg még puhítok rá.

No mondjuk van, hogy sehogy nem lesz sima az a pasztell, pláne kézzel szobrászolt babáknál. Angelheim Ryan fejével pl. rengeteget kínlódtam hogy a lehető legpuhában nézzen ki (nem segített hogy a szürke blush eleve elég koszosnak látszik >.> ), mert a baba feje tiszta göröngy és hepe-hupa és a göröngyök árnyékot vetnek :urjoke

Egyébként hány rétegben viszed fel az arcpírt? Én a leghalványabbnál is legalább 3-ban. (alap, igazi pír és miután minden meg van már festve, még egy menetnyi kis puhító pír (akár az eredetinél világosabb árnyalatban is). Persze ha sötétebb kell, akkor több réteg)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Smaug 2012.01.22. 20:26-kor.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2012.01.22. 18:34

Nos igen én is gondoltam rá hogy az ecsetes témába kéne írni, viszont nem csak ecsetet használnak babapirosításra. Láttam én már emberkéket, vattakorongal makeupszivaccsal, ecsettel, rongyal, kiskutyafülével és még kitudja mivel dolgozni, ezért inkább ide írtam, hátha valakinek van egy jó tippje ecsetre, vagy egyéb technológiára.

Amit most leírtál sokat segített. Én általában nagyon kevés réteggel dolgozom. Egy fejen van maximum 5 réteg abból egy a festés és egy a pír (ebbe nem számítom bele a legelső 1 réteg alapozó, és a legutolsó 2 réteg fixáló msc-t), valószínűleg ettől foltosodik, legalábbis ezt gondoltam. 2 réteg Pírnál is foltos lett ezért szomorkodtam kissé. de akkor megpróbálom minél több rétegben > <
nagyon lusta lény vagyok és nem szeretek kibefutkosni az msczéshez ^^;
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.01.22. 20:36

Gah, elírtam...a hobbiboltos ecsetek túl hegyesek, nem túl helyesek :urjoke *fejfalbaverés*

Lehet hogy pont az a plusz réteg hiányzik ;) Nekem volt már, hogy egészen a harmadik rétegig volt kis egyenetlenség, aztán a végén rásimítottam az uccsó réteget és minden sima lett mint a babapopsi ^///^ Azért is szeretem az akril után rátenni a végső pasztellt, mert már Shiroi-val is megállapítottuk, hogy valamiért minél több az MSC réteg, annál finomabban megy fel a pasztell - és mindig a legvégén lesz a legszebb!

(kísérleteztem hogy ha alapozónak többet fújok, akkor eleve puhábban megy-e fel, de nem. Úgy tűnik kell neki vagy legalább 5-6 réteg, vagy kell neki alá az egyéb cucc...nem tudom ^^; Egyébként egy alap réteggel még nem próbáltam. A harmadik MSC után szoktam elkezdeni a pasztell alapárnyalást...ha tudom hogy nagyon világos minimálfestést kérnek, akkor megelégszem 2 alapozó réteggel...)

Egyébként pasztellfelvitelhez én is szoktam mást is használni (fülpiszkáló), de azt nem arcpírhoz, hanem akkor ha élesebb vonalat akarok és erősebb színt...
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2012.01.22. 22:05

Huuuu Most kipróbáltam Makeup párnával! Nagyon bejövőős *_____*
Meglátjuk milyen lesz napfénynél XD

Amúgy igen, a pasztell nagyon szereti ha önmagára rétegződik, már én is megfigyeltem ^^ minél több réteg annál mélyebb hatás
Kép

NiuKy+

HozzászólásSzerző: Momoko » 2012.01.29. 21:11

Az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki valamit az ALPINO akvarellceruzákról? Használta már valaki ? Milyen minőség? :blush2:
Itthon: Teresa <3 Chris<3 Tonie<3
Momoko

HozzászólásSzerző: Kirasan » 2012.05.12. 19:44

Ma megpróbáltam Aprilt kifesteni, de már a pasztelezéssel gondjaim vannak..... :T_T: Tiszta színeket akarok nála, de valamiért "bekoszolódik" a pasztel színe. Ti körülbelül mennyi színt használtok egy buksinál, és hogy teszitek rá a rétegeket? Pasztel kéket is kiakartam próbálni de több réteg után sem látszott meg rajta . :'(
itthon: Vergil (Pluto doll) April (MDR Merry)
Yumi (AptilStory Clover)Amber (AprilStory Ishlliya)
Kirasan

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.05.12. 20:33

Mennyi ecsettel dolgozol? Pasztellnél nekem akkor kezdtek bekoszolódni a színeim, ha nagyon elütő, vagy sötét színt használtam előtte az ecsettel (feketét, barnát, kéket) - és utána még egy csomó ideig benne maradt és megfogta az arcpírt és egyebeket. Mondjuk én eszméletlenül szeretem kutyulni a színeimet - nem is külön-külön teszem fel őket, hanem az arcpírt pl. általában 4-5 színből reszelem össze, mert valamiért úgy jobban tetszik (neonrózsaszín, barack, rózsaszínes barna, tojáshéj és valami erősebb pirosas...vagy narancsos...vagy barnás... ^^; ).

Szerintem próbálj meg legalább színcsoportonként külön-külön pasztellecseteket, hátha ez áll a háttérben. Nekem van pirosas, barnás, fekete, kékes, zöldes és egy "világos" ecsetem.

A kéknél, ha csak világoskékkel próbálkoztál, akkor elképzelhető hogy amiatt nem látszik - a legvilágosabb kék szinte úgy viselkedik nálam mint egy hűvös fehér (Yuminál is azt használtam, hogy csak egy sejtéssel jobban kiemeljem a kék szemét). Ha jól látható kéket szeretnél, akkor szerintem alapozd meg világoskékkel, de mondjuk a második-harmadik rétegnél finoman keverj bele sötétebb kék pasztellt is hogy egy picit megfogja.

És természetesen a pasztelled minősége is rengeteget nyom a latban. Nekem a régi 'gagyi' pasztelljeimből a hűvös színek lényegében leperegtek a babákról és csak a vörös meg a barna fogott valamennyire. A mungyonál szerencsére nincs ilyen tapasztalatom, bár ott is vannak színek amik szeretnek makrancoskodni kicsit....
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Kirasan » 2012.05.12. 21:08

Külön ecseteket használok, de ez a színkeverés amit leírtál nemrossz, köszi ^///^ . Holnap kipróbálom :spark . Szerintem az a baj, hogy túl sok színt próbálok egymásra pasztelezni :urjoke Meg nem minden ecsetemnél jó ha rádörzsölöm, nehogy már túl egyszerű legyen......... >.> Valamiért a világos színeim nem fognak úgy a fejre. De ha a sötétebbet rakom fel és utána egy kis fehéret ugyanazt értem el :P Főleg a szemhéján nem fog a pasztell, nem jövök rá miért :XX: .
itthon: Vergil (Pluto doll) April (MDR Merry)
Yumi (AptilStory Clover)Amber (AprilStory Ishlliya)
Kirasan

ElőzőKövetkező

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika