Moddolás - Apoxie vagy Epoxy?

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Moddolás - Apoxie vagy Epoxy?

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.04.21. 20:32

Előrebocsájtom, hogy én nem vagyok moddoló, még sosem csináltam magam, ezért nem tudom leellenőrizni az információ hitelességét, de találtam egy nagyon praktikusnak tűnő kis összefoglalót, amit egy moddoló készített arról, hogy apoxit vagy epoxit érdemes-e különböző projektekhez választani :)

Az eredeti megtekinthető itt: http://fyeahbjdmods.tumblr.com/post/485 ... poxy-putty

Epoxy putty - Tubusos kiszerelésben kapható, és a BJDk apró javítási munkáira használható - hólyagok, repedések feltöltésére, vagy a vékony műgyanta belülről való megtámogatására. 3 óra alatt teljesen megszilárdul. Nem jó arra, hogy nagyobb mennyiségben használjuk.

Apoxie sculpt - Ez egy kétkomponensű anyag, amit ahogy a neve is mutatja, szobrászatra lehet használni. Alkalmazható hozzáadott moddoláshoz, mint fülek, szarvak, hegek és hasonlók felépítése. 24 óra szükséges, hogy teljesen megszilárduljon, és igen szívós anyag, de nem tanácsos utána sem vízbe meríteni/áztatni (bár egy esőben való megázás nem jelent gondot :) )

Van még egy anyag, a Miliput, ami összezavarhatja az embert, mert bár "epoxy putty" néven fut és használható is úgy, mint az Epoxy, de viselkedésében jobban hasonlít az Apoxie-hoz. Azonban míg az Apoxie-t kifejezetten nagy projektekhez is lehet használni (mint egy teljesen új testrész megalkotása), addig a Miliput inkább kisebb modokhoz illik (mint fülek és hegek).

Természetesen persze a kísérletező kedvűek nyugodtan nekiállhatnak és variálhatnak a használt anyaggal, és van, akinek egy bizonyos feladathoz az egyik jobban beválik, mint a másik, de ezek azért hasznos tanácsok lehetnek egy kezdő moddoláshoz :)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: Moddolás - Apoxie vagy Epoxy?

HozzászólásSzerző: Shinku » 2014.06.26. 10:33

Lenne egy olyan kérdésem, hogy kilyukasztott fület mivel érdemes betömni?
Részletek: A MNF Elf Shiwoo (normál színű) fejem két füle ki van lyukasztva és ebből az egyiket szeretném "betömni". Gondolom ezt mindenképpen festés előtt érdemes megcsinálni. Utána látszani fog ez, vagy a festés szépen elfedi? Esetleg alapból hasonló színe van ezeknek a moddoló anyagoknak, mint a műgyantának?
A legfontosabb kérdésem pedig az, hogy mit lenne érdemes használnom ehhez? Én az epoxy-ra vagy a miliputra tippelek. Ééés.... egy nagy kérés: Valaki adna el nekem egy pici darabot az epoxy-ból (vagy bármelyikből, ami alkalmas erre)? Mert egy kb. 1 mm-es lyukhoz nem szeretnék megvenni egy egész csomagot, mert biztos, hogy nem használnám el.
Előre is köszönöm a válaszokat! ^^
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika