Műkörmös zselé és porcelán árt a gyantának?

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Műkörmös zselé és porcelán árt a gyantának?

HozzászólásSzerző: Noir » 2013.04.26. 17:43

Találtam itt hasonló, tanácskérő topicokat, úgyhogy itt kérdezem meg :)
Szerintetek az UV-fényre kötő zselé, vagy esetleg a porcelán alkalmas lehet moddoláshoz? Hogyan lehet kideríteni, hogy árt-e a műgyantának?
Itthon: Impdoll Adela --> Hana <3
Luts 2013 winter event KDF head --> Buksi
Migidoll Jina hybrid --> Canis (még testre vár)
Noir

Re: Műkörmös zselé és porcelán árt a gyantának?

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2013.04.26. 20:13

nem tudom használtál-e már ilyen anyagokat.
Én nap mint nap használok és hát erősen kétlem hogy fizikailag alkalmas lenne modolásra hiszen még a legstabilabb builder is szétterül a felületen (hiszen ez a dolga). mint a zselé mint pedig az akril (amit a műkörmösök porcelánnak hívnak) így viselkedik

arról nem tudok nyilatkozni hogy maga a monomer mit művelne a műgyantával ha hozzáérne, de eszem ágában se volt eddig a közelébe vinni ^^"

Inkább a sokkal kezelhetőbb anyagokat ajánlom amiket külön témákban már leírtak páran
Nem csak olcsóbb de használható is.

A műkörmös cuccokból nagyon csecse kiegészítőket lehet legyártani. én magam is ezügyben használom őket :3
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Jornorinn » 2013.04.26. 20:41

Szerintem, de ez tényleg csak agyalás, az UV fény nem tesz jót a babáknak.
Jornorinn

HozzászólásSzerző: Noir » 2013.04.26. 20:51

Köszi a válaszokat :3 ! Még sosem használtam ilyesmit, csak felmerült bennem ez a kérdés :)
Itthon: Impdoll Adela --> Hana <3
Luts 2013 winter event KDF head --> Buksi
Migidoll Jina hybrid --> Canis (még testre vár)
Noir

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2013.04.26. 21:08

Az UV fény szó szerint semmit nem csinál a babával. én egyszer vállalkozó szellemből beraktam Vera pink magassarkúlábát (csak az egyiket) egy teljes napra a műkörmös UV lámpa alá és mikor kivettem annyit értem el vele hogy elpazaroltam egy csomó áramot :D
Ezután ugyanezt a lábat betettem fénypolimerizáló kamrába (csúnya nagy fogtechnikai eszköz) és ráhúztam 30 percet kb. A taft hatás még mindig tart. Most két lehetőség van:

A: souldoll baromi hatékonyan UVvédett műgyantával önt
B: a fényrekötő műanyagokhoz szükséges hullámhossz nem árt a babák színének.
C: mindkettő :D

Majd kidobom a napra egy hétvégére a hányadtatott sorsú lábfejet és kiderül az igazság. (amúgy is hozzá kell sárgítanom a lánykához)
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Jornorinn » 2013.04.26. 21:39

Ó kösz, ezeket jó tudni! :O hasznos infó, akkor én rosszul tudtam, de azért is írtam oda hogy ez csak ilyen szerintem dolog. ^^
Jornorinn

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2013.04.26. 21:44

még én se tudom hogy ebből a 3 pontból melyik az igazság XD
Mindenesetre inkáb senki ne rakosgassa fényrekötő lámpa alá a babáit.
Kép

NiuKy+

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.04.27. 11:23

Igen, a sárgulás azért egy kombináltabb dolog, mint csak az UV fény, hiszen a babáink sárgulnak maguktól is (oxigén), illetve a radiátortól is (hő), illetve a közvetlen napfénytől (hő+fény+UV+oxigén), de egyiktől sem fénysebességgel. Vannak műgyanták, amik érzékenyebbek (francia műgyantás babáknál keringtek rémtörténetek az egy délután tűző naptól citromsárgára váltó babáról - de ezek részint eltúlzottak, részint pedig csak egy-egy babával estek meg).

Szóval módjával mindenféle fénynek - hőnek (kézfejek forralása ujjak átformázásához) ki lehet tenni a babát, csak nem szabad túlzásba vinni, illetve bele kell törődni hogy a babáink idővel így is, úgy is meg fognak sárgulni, még akkor is, ha egy sötét dobozban tároljuk és csak éjjel vesszük őket elő ^///^

A műkörömös cuccokat egyébként én sem ajánlanám moddoláshoz - írtam egy kicsi összefoglalót itt a részlegben a babák módosításaihoz használható anyagokról, azok már beváltak, ezért érdemes hozzájuk fordulni ;)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika