combtő osztás

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

combtő osztás

HozzászólásSzerző: renibetti » 2015.06.05. 15:58

Azon tűnődöm, hogy miként tudnám megvalósítani a következő dolgot.

Adott egy test aminek nincs osztás a combján, viszont én szeretném, ha lenne és tudnám forgatni a combját ülésnél.
Két megoldási vonalon futott eddig a tervezésem.

1. A combtőnél levő vágás alsó végét oldal irányba tovább vágni, ahogy több európai bjd-nél is megfigyeltem már. Akkor két irányba valamennyire tudnám forgatni a lábat mert lenne a guminak hely.

2. Elvágni a combrészt és belső ráépítéssel megoldani, ahogy a legtöbb combosztásos babának is van.
Igen ám, de itt több probléma is felmerült. Mivel tudnám teljesen elvágni a lábat törés, stb nélkül? Mit tudnék belülre építeni ami tartós és nem öli le a gyantát. A levegőn száradó törhet és nem tartós, a fimot pedig ugye sütni kell (bár azon gondolkoztam, hogy kisütöm és utána ragasztom be, ez így vajon járható út?!)
Esetleg a harmadik terv, hogy szerzek még egy pár lábat és a kettőt eltérően vágva csiszolva hoznám össze valahogy.

Valakinek van valami ötlete, vagy látott esetleg ilyen modolást?!
"Winter is coming!"
itthon: Nuada,Hani,Lilith,Mei,Risa,Riku,Hope,Nathaniel,Eric,Vincent,Odette,Micah,Jean-Claude, Milo,Lesszi,Tapani,Amy,Reira,Johnatan-Rick,Alexander,Patrik,Cecili,BC
Úton haza:
Tervben: Eva, testek
renibetti

Re: combtő osztás

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2015.06.06. 09:53

Szerintem érdemes lenne megnézni pár olyan comb működését amiknél megvan ez a vágás, hogy hogy építették fel mások (ha rá akarsz dolgozni a műgyantára akkor szerintem inkább milliput vagy epoxy vagy hasonlók amikkel a ráépítős moddolásokat szokták csinálni, a száradó gyurma nemhogy nem marad meg rajta de még porlik is ha különösebb behatás éri, a fimo ragasztva meg esélyes hogy hamar letörik).
Attól függően, hogy mit szeretnél elérni, ha csak az a lényeg hogy oldalra valamennyire kimozogjon a láb, vagy tudjon "cukiülésben" lenni, akkor az első opció elég lenne. A másodikkal is el lehet érni ezt, de ott sok helyen úgy látom hogy pluszban még beleszerkesztik azt az opciót, hogy ne csak forogjon de be lehessen akasztani egy hajlított pózban is, így fel tudja teljesen húzni a lábát a baba. (Gondolok itt erre: http://doll.luts.co.kr/shop/Images/SSDF ... 604-16.jpg) De ennek a kialakítása tényleg sok tervezést kíván és nem egy nekifutást, mire kialakul a tökéletes illeszkedés. Aijinak is van egy ilyen kis pecke, de ettől eltekintve maga az ízület szabadon forog körbe a combban, semmilyen megfogó mechanizmus nincs benne. Ez olykor azt eredményezi persze, hogy ha lazán van meghúzva akkor körbeforog a lába, de pl nekem ilyen problémám még nem volt...
Ha megtalálok neked egy tutorialt akkor azt még belinkelem majd, mert rémlik, mintha valaki csinált volna a 2.ban leírt moddolásról, de most nem találom sehol.
Zi-chan

HozzászólásSzerző: renibetti » 2015.06.06. 14:35

Zi, nagyon köszönöm!
Első körben a cuki ülés lenne a lényeg, csak azt nem tudom, hogy a DC Youth fiútest kibírja e azt, hogy én két irányba belevágjak és ne repedjen végül végig o.o
Ezért jött azaz öltet, hogy teljesen elvágnám a combot,de gondolom akkor meg mindenképp kell bele valami ami megakadályozza azt, hogy csak úgy elforogjon a lába... A kiakasztást nem nagyon szoktam használni az ilyen babáimban, van amelyik meg sem tartja, ha ki is akasztom neki :S (illetve a Loongsoul testen igen, de neki a csípője is osztott így kicsit más)
Szóval valami olyasmire gondoltam, hogy vagy csak valami pici pöcök és lyuk megoldással akadályoznám a szabad elforgást, vagy egy másik láb belecsiszolásával és akkor valahogy olyan lenne, mint a linkelt képen. (alberta pluszláb alkatrészt találtam eladót is már az kisebb és vékonyabb, kevesebb csiszolást igényelne talán)
"Winter is coming!"
itthon: Nuada,Hani,Lilith,Mei,Risa,Riku,Hope,Nathaniel,Eric,Vincent,Odette,Micah,Jean-Claude, Milo,Lesszi,Tapani,Amy,Reira,Johnatan-Rick,Alexander,Patrik,Cecili,BC
Úton haza:
renibetti

HozzászólásSzerző: Harag » 2015.06.07. 10:29

Van két nagy DC fiúm, egyik combtőosztással. Ha gondolod, akkor bármikor rendelkezésre bocsátom, hogy megvizsgáld. Ezen kívül egy DF-H Yosd-omnak és egy DOD fiúmnak ilyen a lába. Ha kellek, szólj! :)

Egy Alberta testrészcsomagra én is várok tizedikéig. Remélem, addig senki sem csap le rá, én mondjuk egy Pegazus megalkotásán dolgozom. De az a Youth-hoz nem lenne kicsi? Alberta méretben ha jól tudom MSD és inkább a Kid testhez passzol (én legalábbis ahhoz venném).
Harag

HozzászólásSzerző: Smaug » 2015.06.07. 12:40

Erős a resin, szerintem kibírná az oldalra csiszolást is, de mondjuk azt inkább csak egyik irányba szokták, úgyhogy célravezetőbb lehet tényleg az egészet kettéosztani.

(én most röhögök azon hogy a legújabb testemnek van ilyen comb osztása, majd a babacég gondosan beleépített egy olyan kidomborodást ami teljesen megakadályozza bármilyen irányú forgását. Ergo van egy tök fölösleges csík a combján ami semmire nem jó :'D )

DoA-n láttam pár hasznos tutorialt:

1. Ez egy érdekes koncepció, nem a létező rést vitte ki oldalra, hanem csinált egy teljesen új rést 90 fokkal arrébb is:

http://www.denofangels.com/forums/showt ... =thigh+mod

2. Ez a kettő kb. ugyanaz, mindkettőt Cymorill csinálta, szétfűrészelte az ízületet aztán milliputtal épített bele egy belső peremet ízületnek:

3. És ez egy cseles kis alternatíva, szintén szétfűrészelte, de saját építkezés helyett belevágott egy megfelelő méretű PVC csövet, amit apoxival rögzített :D

http://www.denofangels.com/forums/showthread.php/531149-Adding-a-rotating-thigh-joint-to-SD13-legs-Volks-Rinon-(very-picture-heavy)?highlight=thigh+mod

Fontos tudni, hogy ezektől a modoktól szinte mindig alacsonyabb lesz a baba egy kicsit. Szóval ha fontos a testmagassága a többiekhez viszonyítva, akkor ezt érdemes észben tartani :)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: renibetti » 2015.06.07. 13:32

Köszönöm a további hozzászólásokat

Harag, Albertát pont azért gondoltam, mert kisebb így kevesebbet kellene lecsiszolnom abból és kifaragnom a nagy testből, hogy belülre illeszkedjen. Egyrészt azt legalább kapni, másrészt mégiscsak gyanta-gyanta hátha jobban bírná, mint amit én építgetek bármiből is.

Smaug, buuu köszönöm a linkeket... eleinte azt gondoltam egyszerű lesz és elég a bevágás, de ahogy nézem a képeket többet érne a belső babos megoldás egy szimpla vágásnál, már csak az a kérdés sikerülne e anélkül, hogy kinyírjak egy testet @_@
"Winter is coming!"
Úton haza:
renibetti

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika