Érdemes a cégtől közvetlen kifestetni a babát?

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Érdemes a cégtől közvetlen kifestetni a babát?

HozzászólásSzerző: Chiyo » 2009.06.13. 14:16

Sokat gondolkodom rajta megéri-e kb. 10.000ft-ot csak a baba arckifestetése..Biztos szebb meg tartósabb és én úgy is elbénáznám de egy kicsit azért sajnálom rá a pénzt :( Ha először kezdek bele min tudok gyakorolni, hogy a babán ne rontsam el? :S Nagyon nehéz kifesteni?És ha letisztitom róla a festéket, mert nem csináltam szépen a Baba sokat károsodhat? :S
o(^-^)o Chiyo-chan o(^-^)o
Chiyo

Re: Érdemes a cégtől közvetlen kifestetni a babát?

HozzászólásSzerző: Sheila » 2009.06.13. 14:38

Szerintem ez mindenképpen cégtől függ és babátol is.
Tedd fel magadnak a kérdést tetszik e a kép amit látsz a hivatalos képeken?!

Sokan csinálják azt hogy felmennek a Doa-ra és owner-tulajdonos képeket keresnek, eredeti-default faceup-al, ott eléggé látványosan látszik hogy tényleg ugy fest-e a cég ahogy van a képeken is feltüntetve.

Azt hogy mennyire tartós és érdemes e inkább neked kifesteni, sajna még egyikben sem vagyok jártas. :(
Viszont festéssel kapcs én is sokat olvastam kutakodtam, és kifejezetten hasznos infokat találsz miket hogy kell használni, és ha használsz elötte alaposan lefixáló sprayt MSC-t, akkor nem tudod tönkre tenni.
Én például szeretnék csupán otthoni probálgatásra festegetni hamarosan, és amiatt - mert parás tipus vagyok - vettem egy olcsobb fejet amit nem fogok annyira sajnálni ha elszurom, hogy azon gyakorlatozzak. :)

Biztos vagyok benne hogy a többiek is sok segitséget tudnak nyujtani ez ügyben is. ;)
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: Chiyo » 2009.06.13. 14:46

Köszi ^^ lehet veszek ilyen festékeket és kipróbálom Barbie babán xD lehet nem lesz ugyanolyan de egy próbát megér nem? XD
Chiyo

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.06.13. 15:18

Hát, ahogy Sheila mondta, rengeteg dologtól függ hogy érdemes-e. :geek:

Ha jól lefixálod MSC-vel a saját festésedet akkor nagyon kicsi az esélye hogy bármilyen károsodás éri egészen addig amíg megfelelő festékeket használsz (CSAK vízben oldható). Szerintem Barbie-n próbálkozni nagyon távolról nyújt csak ízelítőt, mert teljesen más anyag, teljesen máshogy kell festeni és máshogy is viselkedik a lakkal/festékkel. Plusz sokkaldesokkal kisebb :o (bár, legalább muszáj rajta gyakorolni a finom vékony vonalakat) XD Ha gyakorolni szeretnél, akkor ahogy Sheila mondta egy gyakorlófej jó ötlet, de szerintem kellő körültekintéssel szíved választottján is dolgozgathatsz. ;)

Viszont érdemes véggggondolni hogy mit és miért akarsz festeni. Szeretnél annyira jó lenni hogy aztán esetleg felajánlhasd a szolgálataidat másoknak, vagy szeretnéd az összes babádat saját magad egyedire megfesteni? Nem tetszik a céges arcfestés, valami mást szeretnél és nem szeretnéd másra bízni a drágaságodat?

Ezek azért fontosak, mert a közhittel ellentétben egy saját festés cseppet sem olcsó, sőt! :shock: Mire megveszed a megfelelően vékony ecsetkéket (amit idehaza ráadásul veszettül nehéz találni), a jó minőségű pasztellt és az akrilfestékeket illetve az MSC lakkot és a csillogós lakkot árban már pont ott vagy (sőt akár fölötte) mint egy céges arcfestés. És akkor még nincs is gyakorlatod benne.

Én ledöbbentem amikor összeszedtem az első festésemhez szükséges eszközöket és már valahol 12 ezer forint magasságában jártam... (előtte megpróbáltam ám az itthoni gagyi pasztelljeimmel meg az anilinfestékkel...hát hadd ne mondjam hogy kb. 5 percet volt a fején a festés és aztán villámgyorsan letöröltem :lol:).

Persze a megvásárolt alapanyagok nem csak egy festésre lesznek elegendőek. Ezért ha például az összes következő babádat magad akarod festeni mert határozott elképzelésed van, hogy hogyan kell kinézniük (és az nem hasonlít a hivatalos festésükre), vagy annyira jó akarsz lenni hogy aztán árulhasd a szolgáltatásaidat akkor egyértelműen megéri a befektetést és a gyakorlást. De ha mindössze szeretnél spórolni az első drágaság arcán, akkor igazából jobban megéri a hivatalos festést választani (olcsóbban fogsz kijönni és nem lesz egy csomó felhasználatlan festéked meg miegyebed otthon. Ráadásul tudod hogy biztosan szép lesz az eredmény és valószínűleg tartósabb is mint az otthoni első próbálkozások)

Ezek a festések elég tartósak ám - ha nem veregeted az arcát oda dolgokhoz, meg nem masszírozod állandóan, akkor évekig megvannak. Legalábbis Ezra arca több, mint 3 éve bírja :3
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Isobel » 2009.06.13. 15:29

Én anno festés nélkül vettem, egyrészt mert sajnáltam rá, másrészt mert MSCn kívül így tulképp minden eszközöm meg némi rajzolási/sminkelési tapasztalatom is megvolt hozzá, és betippeltem, hogy anyukám matt lakja majd elég matt lesz... nos nem :D De azóta van már MSCm és hepiszánsájn. Sztem amúgy pont olyanra, amilyenre te akarod, csak te tudod megcsinálni (lehet, hogy nagyon sok gyakorlás kell hozzá, de akkoris), pl én ezért sose ruháznék be gyári festésre. Főleg, hogy előbbutóbb úgyis levakarnám róla.
Viszont igaza van Smaugnak, spórolni a gyári festésen fix hogy nem fogsz tudni :D
Itthon: V (Peak's Woods Wake-up Cue), Helena (Peak's Woods Segi fej)
Isobel

HozzászólásSzerző: Chiyo » 2009.06.13. 15:33

Húú hát elsősorban sporólás céljából gondoltam az itthon festést, de látom az nem jön össze.Meg szeretem azt is, ha veszek valamit és picit egyedibb mint a többi ^^ viszont az első babámat nem szeretném elrontani :( úgyhogy akkor inkább kérem rá a céges festést.Amúgy gondoltam arra is ha jólmenne a babafestés miértne tudnék vele keresni?Csak akkor télleg valami nem használt babafejen próbálgatnám pl. amit ajándékba kapok a másikhoz vagy ilyesmi :) De ha meg nem menne szépen egyáltalán a festés akkor sincs nagy gond hát kipróbáltam nem megy nem megy erre is csak azt tudom mondani egy próbát megér.A Barbie tudom, hogy anyagában egész más én csak a kézügyességemre vagyok kiváncsi, nem rajzolok rosszul,meg a sminkelés is megyeget (igaz a rajz kicsit azért más mint a kifestés, de az is kézügyességen múlik) De ezekalapján inkább a céges festést választom és késöbb próbálgatok variálni a babámmal mikor már tapasztaltabb leszek ezen a téren ^^ Köszi a segítségeket!
Chiyo

HozzászólásSzerző: Isobel » 2009.06.13. 15:42

Vagy b terv, béreld fer Shiroit :DDD
Itthon: V (Peak's Woods Wake-up Cue), Helena (Peak's Woods Segi fej)
Isobel

HozzászólásSzerző: Chiyo » 2009.06.13. 15:50

*_______* rabszolgámmá teszem muhha!!! x3 nahjó nem :3
Chiyo

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.06.13. 16:18

Hihi, Lutstól könnyű "gyakorló fejet" szerezni :3

Csak várj a szokásos Karácsonyi, vagy Nyári (a nyári éppen most van :lol:) akciójukig és akkor ha x összeg felett rendelsz (Kb. egy Bory + arcfestés meg haj) akkor küldenek egy ajándék fejet. És tadaaa, máris van egy ingyen fej gyakorlásra :lol:

Domborút festeni tényleg más - de szerintem nagyon jól bele lehet jönni, az meg ha eleve rajzolsz csak előny. Bár láttam olyat akinek semmi rajzos kézügyessége mégis meseszép arcfestéseket készített némi gyakorlás után ^____^
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2009.06.28. 22:42

Smaug: Island eredetileg azért rendelt két LUTS fejet (Jude és Summer Event), hogy "gyakorló fejnek" használja őket, mert nagyon szeretné kipróbálni az arcfestést. Szeretném, ha majd Tris arcát ő sminkelné (ha a default lekopna), de nem mert volna úgy hozzálátni, hogy előtte nem gyakorolja be a dolgot. A bibi csak az, hogy eredetileg tényleg csak gyakorlás céljából érkeztek volna a fejek, most meg már ott tartunk, hogy Island azon töpreng, hogy néhány hónap múlva, ha elkészült a fiúk sminkjével, szeretne egy SDF 2-es testet nekik. :lol: Ennyit a "gyakorló fej"-ekről. :lol:
Itthon: Tristan & Ichiru (LUTS SDF Howl x 2, Asher (SOOM MA Sabik), Ion (LUTS 2009 Wintery), Lenhardt (LLT Roderich), Asha Night (LUTS SDF Jude fej), Naya (LUTS 2009 Summery fej)
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

Következő

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika