Festés - Frusztráció

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Festés - Frusztráció

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.07.12. 18:24

Ahogy a cím is mondja^^

Bármi ami felidegesít/kiakaszt/megdöbbent/elszomorít és köze van az arcfestéshez, testfestéshez, csiszoláshoz vagy egyéb esztétika-javító módszerhez.

Mert időnként mindenkinek szüksége van rá hogy kiadja magából :lol:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: Festés - Frusztráció

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.07.12. 18:42

Kezdem, jó?

ROHADT AKRILFESTÉK, ROHADT SZÁRADÁSGÁTLÓ, ROHADT ECSETEK, ROHADT FÓLIA ÉS ROHADT VÍZ!!!!!!!!!!!! :evil:

Bőszen nekiállok, hogy na most jó kis festődélutánt rendezek, enyém a fényes konyha, dejó lesz. Hát Lóf@szt. Én nem értem a hülye akrilfesték lelkivilágát. Ha csak úgy használom, nem fog. Ha belerakom a száradásgátlót, akkor meg

a) nem szárad meg. SOHA. 20 perc alatt sem!!
b) szétfolyik, vastag és halvány lesz

Próbáltam sok száradásgátlóval, kevesebbel és nagyon kevéssel. ARRRRGGGGHHH Az ecset meg ami szép vékony és tűhegyes - amint közelítek vele a festék felé egy nagy szétálló szőrpamaccsá változik, ami egyszerre legalább 5 vonalat húz. Hát bakker!

Úgyhogy egy használható integritású ecsetem maradt - én sejtettem hogy a 2/0 csak ránézésre elég vékony...de oooolyan szép vékony volt a boltban, nem lehetett otthagyni. És amikor elkezdek festeni vele? Vagy túl vastag, vagy túl szemcsés vagy mindkettő egyszerre, csak hogy örüljek... :x :x

A hülye akril meg közben naná hogy rászáradt a fóliára - mégis ki az a hülye aki azt javasolta hogy fólián keverjük ki a festéket (ja, hogy egy tutorialban láttam és neki irtó jól ment a dolog?) - és ki az a hülye aki a jól bevált papír helyett ki is próbálja? Grrrrrrr....

Másfél órán át próbáltam egy normális szemöldököt megfesteni (az egyetlen jó a száradásgátlóban? Az hogy egy vizes fülpiszkálóval bááármikor letörölheted azt amit festettél. Sőt, ami azt illeti...ha újra megpróbálsz ráfesteni, az is leszedi :evil: ). Úgy elment a kedvem tőle hogy a többi résznek már neki sem álltam.

Most vagy én vagyok ilyen béna, vagy a festékem tök rossz. De az egész egy tömény, nyúlós izé amivel nem az hogy vékony vonalat nem lehet húzni, de leginkább semmilyet! Argh. Nagyon remélem hogy tényleg a festékkel van gond, mert ha nem, akkor kiadtam egy csomó pénzt valamire amiben tök béna vagyok - és az nem jó érzés :x

Ja és a nap fénypontja - a palettámból hiányzik a sárga. Anélkül meg vöröses szőrszínt festeni? Höhöhöhöhö
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2009.07.12. 19:55

bár még új vagyok a témában de folytathatom?
1. P.A.S.Z.T.E.L.L. miért van az, hogy a tutorialban a fekete olyan szép telített színű, nekem meg egy nagy maszatolás lett az egész? :? a végén pasztellceruzával tettem fel az egészet Mo szemére, így meg olyan fekete lett, mintha festék lenne. pedig próbáltam szárazon, vizesen de nem akart olyan lenni...(válasz: so-fiii, béna vagy)

2.lemosók- miért van az, hogy találtam egy kevés alkoholt otthon, amire 96% van ráírva(és aminek reszketeg kézmozdulattal kidöntöttem a felét...) és amikor besétálok a patikába, hogy ilyet kérek, közlik, hogy jaa, ez már be van tiltva. nem baj, van helyette jó kis 70%-os, ami persze hogy NEM szedi le az MSC-t. csakúgy mint a zöld cimkés Mr Thinner sem(de nézzük a dolgok jó oldalát, tudom higítani vele a festéket...), tehát ruházhatok be megint, egy kékre...(válasz: gondolkozz, mielőtt megveszel valamit)

az ecsetekkel kivételesen nem volt bajom, csak a szempillánál még nem tudtam, hogyan kell vékony vonalat húzni :cry: és hát lemosni meg nem tudtam már..., de kb jó 10/0 és 20/0 ecsetkék. ja és én a régi kontaklencse tartómban kevertem a festéket-ha úgy vesszük, 4 rekesze van(de, hogy hogy fogom kimosni belőle...) és az ecset "tűhegyesítésére" van egy nagyon jó módszerem, hmmm "szájjal" próbálkoztam(bár ez csak kevés sikerélményt adott...úgy overall)
so-fiii

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2009.07.13. 12:17

WOW
Van ilyen téma iis? XD

Hát... nekem egész kevés bosszankodni valóm van csak... ^^;

MIÉRT van az hogy széép hegyes ecseteim végére mindig csak egy pici pontnyi akril szárad rá és az is a végükön ha egy percig nem figyelem? =_= Aztán szedhetem le... de az lecsippent a hegyes végbőőől TAT.
Aztán... MIÉRT szárad oda folyton túl hamar az akril a műanyag lapocskámraaa? >_______<
Tiszta pazarlás! ><:.

oh van még ... MIÉRT nem lehet sooha normálisan tisztán tartani a babi feje belsejét pasztelezésnél és miért remeg be a kezem pont a legszarabb szempilla/ szemkihúzás részeknéél? ><

hahh. ez jól esett *_*

btw. Smaug~ Jesszus. Neked valami ott valamivel nagyon nem stimmel^^;;;
A lappal pedig vigyázz, mert az beszívja az akrilt és a thinnert meg miegymást is. TÉNYLEG nem ajánlanám akril keverésre. XD;
Ráadásula s színek is másmilyenek lesznek rajta... T_T;

ps:. minden lassítót higítót stb jól moss ki az ecsetekből vízzel különben napokon belül egy mosogató szivaccsal végzed.^^;
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.10.10. 14:06

Haha, van újabb (biztos lesz mégtöbb a nap végére)

Valaki egyszer ajánlotta, hogy ne fújkodjuk a pasztellt le a baba fejéről, inkább ecsettel söpörjük, mert fújkálásnál véletlenül ráköphetünk a babára. Gondoltam mekkora baromság, ki a szösz fúj olyan bénán...

...hát nyilvánvalóan én ^^; Lelkesen fújkodtam a pasztellt épp MSC előtt, amikor szépen ráköptem szegény Blair alvós fejére... :O Iiirtó ciki...

Ja, és még egy. Ne fújkodjuk a pasztellt akkor sem, ha a baba feje alatt ott a papír, amin kikenve áll az összes pasztellpor. Az asztalomat lassan egyenletes rétegben fedi a kréta, de a baba fején még alig van :lol:

Szerk.: Na a következő. Valami rohadt tehetségesen fújhattam az MSC-t mert mikor ráfestettem és visszaradíroztam a fölösleges pasztellt, akkor szegény JD fél arcán az alatta levő réteg pír is lejött. Kérdem én, mennyire kell bénának lenni ahhoz, hogy egy teljes fél fejre ne menjen MSC?! :bleh:
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2009.11.03. 21:18

ááááááááá! megromlott a gyurmaradírom és úgy viselkedik mint valami retkes kiköpött rágógumi! o.o
még szerencsére a pasztelozás elején jártam amikor észrevettem(mivel bazi nagy fekete ragadós foltokat hagyott a fejen @_@ )
következő projekt: normális monopol radír beszerzése(lehetőleg cseresznyepiros színben :) )
so-fiii

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2009.11.28. 20:41

ajjaj megint én...
elhatároztam, hogy újrafestem Mót. az egész délutánom erre ment, olyan vékony szemöldökszálakat húztam, mint még soha, szal szerintem egész jól sikerült...és akkor...ÉS AKKOR...
az. utolsó.réteg.msc az egyik szemnél megült egy retkes nagy kidomborodó kupacban és hatalmas buborékok keletkeztek és...és én meg megnéztem mi történik, ha fogok egy zsebkendőt és elkezdem törölgetni...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

most vagy szerzek egy Operaház fantomja szájl maszkot Mónak, vagy kezdem az egész faceupot előről. nem vagyok ideges, nem ám...

illusztráció-ez történik
Kép
@_@ @_@ @_@
so-fiii

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2009.11.29. 16:27

oh So-fiii...gyűlölöm ha az MSC ezt csinálja.... TTATT És sajnos nincs rá orvosság... újra kell csinálni az egészet. A hiába való munka érzete a legeslegrosszabb....
Szerencsére velem még csak 2x játszotta ezt el de az egyiknél ugyan így, amikor a face-up már teljesen készen volt és épp lakkozni készültem a száját...><;

Bár az igazat megvallva, miután újrafestettem kicsit örültem neki hogy így alakultak a dolgok mert a 2. face-up jobb lett! :fan:
Kép (A második face-up XD )

Ezt amúgy akkor adja elő az MSC ha úgy fúj rá az ember hogy az előző rétegek még nem száradtak meg teljesen.
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2009.11.29. 16:56

háhá azóta újracsináltam...(csak lusta vagyok lefényképezni)
de Shiroi ez nem érvényes ebbe a témába ilyen képet berakni...most komolyan!!!! :lol:
so-fiii

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.11.29. 18:19

so-fiii, a számból vetted ki a szót! :lol: Most az a tudat frusztrál, hogy nem tudok sem olyan szemöldököt, sem olyan szempillát festeni, mint Shiroi :lol:

(a szájat csak azért hagytam ki hogy legalább az illúzió meglegyen)

Másrészről viszont...Shiroi, bárhová tehetsz fel ilyen szép képeket :love:
Kép
Smaug

Következő

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika