Kötés, horgolás

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

Kötés, horgolás

HozzászólásSzerző: Aremolana » 2009.09.25. 20:03

Sziasztok, gondoltam indítok egy ilyen topicot, mert ma végre rászántam magam, és elkezdtem kötni tanulni, még csak az alapokat gyakorlom, de ha lenne valakinek valami jo BJD méretű szabásmintája, azt szivesen fogadnám :) Szokott itt valaki kötni? :D
Itthon: Jake, Eszter, Valancy, Sungmin,Valentine, Hien, Scarlet
Aremolana

Re: Kötés

HozzászólásSzerző: Isobel » 2009.09.25. 20:28

ÉNÉNÉN imádok kötni :D Viszont szabásminta nélkül, ált én végig mérem rá, hogy jó-e :D
Itthon: V (Peak's Woods Wake-up Cue), Helena (Peak's Woods Segi fej)
Isobel

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2009.09.25. 23:00

hűűű dejó :D
egyszer elkezdtem kötni tanulni, akkor vettem egy csomó fonalat meg tűt(ééés kötöttem is egy sálat az öcsémnek :) )
DoA-n rengeteg ún kötésminta van, na de abból egy kukkot sem értek :( csak számok, meg betűk...
so-fiii

HozzászólásSzerző: Island » 2009.09.25. 23:02

Az túlzás, hogy "szoktam" kötni, de már kötöttem Trisnek egy pulcsit. Én is csak szedtem a szemeket, és közben mértem egy bővebb ing szabásmintájához (kis ráhagyással, hogy jó bő legyen). Ez a módszer nekem egész jól bevált.
Itthon: Ichiru (LUTS SDF Howl), Asha (LUTS SDF Jude), Naya (LUTS 2009 Summery), Asher (Soom MA Sabik), Winter (Spiritdoll Insane)
Ametisztgyöngyök

Flickr
Island

HozzászólásSzerző: Freyja » 2009.09.26. 04:12

Dejó! :3 Örülök ennek a témának, a drágaságaim el vannak árasztva kötött cuccokkal, de eddig azon törpöltem, hogy hova tehetném fel a képeiket. A Varrószobába nem illenek.
Nálunk Anyu köt leginkább, mert amikor én csinálom, akkor olyan szorosra sikerül, hogy a pulcsik önmagukban megállnak. =___= Ő már profi ebben, csak addig kell neki a mankó, amíg memorizálja a különböző csavart mintákat, hogy milyen szem jön milyen után. Aztán csak köt, néha odaméri valakihez, hogy mennyi kell még és ennyi. A tv előtt szeret kötni és már megfigyeltem, hogy akciófilmet, vagy valami izgulósat kell betenni neki, mert akkor nagyon begyorsul. Adam pulcsijához csak egy akciófilm dús este kellett. :lol:
Freyja

HozzászólásSzerző: Freyja » 2009.10.12. 02:09

Magamra írok, de gondoltam felteszem Scathach és Adam pulcsijáról a képeket.

Kép

Kép
Tudom magából a pulcsiból nem sok látszik, de nem szereti a gépem a lámpafényt és ez a kép lett a legjobb. >.>
Freyja

HozzászólásSzerző: Mithril » 2012.06.09. 13:38

Látom, már jó régen nem írt ide senki, pedig vagyunk egy páran szerintem, akik szoktak kötögetni. ^^

Én utoljára egy sapit fejeztem be, amit eredetileg Zaque-nak szántam, de végül Orionra lett jó. Ez csak amolyan próbadarab, hamarosan nekiállok majd a javított verziónak is.

Így néz ki elölről:
Kép

Így pedig hátulról: (nem a legjobb kép, ezért elnézést kérek)
Kép

Akinek van bármi kötött/horgolt babacucca, kérem szépen, mutassa meg! :spark
Itthon: Orion (KDF Bory + D.Bory ♂), Zaquarie (SDF Summery '09), Marron (TG Ai/Glati), Alex (KDF Summery '10 ♀), Peppar (WD Strawberry ♂ tan), Mint (TG Sov), RJ (IOS Sezz), Ume (TG Syen), Elliot (DIM Jullis)
blog
Mithril

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.06.09. 14:15

Jaj Mithril, nagyon csinos lett, az egyik kedvencem az ilyen típusú minta (cable knit? Foggalmam sincs mi magyarul...)

Imádom a vékony, kicsit lazább kötött és cuccokat!

Nem mintha tudnék kötni, de egyszerűen imádom őket ^///^ Szóval tegyetek fel képeket hogy hadd gyönyörködhessek :spark
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: En-x » 2012.06.10. 14:49

Én is jövök! ^///^
Nekem is tetszik Orion sapija. Majd mutasd meg a javított verziót is! ;)

Mostanában pulcsikat kötök, de nálam sokszor megmaradnak a próba verziónál, mert lusta vagyok javítani.
Eddig ez a két kedvencem:

Kép

Kép
Miyu /MsDoll - Elf Pan/ * Tege /I.o.S - Shadow/ * Vilja /MNF - Woosoo VE/ * Manga /MNF - Karsh ♀/ * Mitsuko /Soom - R. Sov/
En-x

HozzászólásSzerző: En-x » 2012.08.07. 20:50

Magamra post. (nem csinálok belőle rendszert, ígérem.. ^^; )

Füles sapka.
Kép
Miyu /MsDoll - Elf Pan/ * Tege /I.o.S - Shadow/ * Vilja /MNF - Woosoo VE/ * Manga /MNF - Karsh ♀/ * Mitsuko /Soom - R. Sov/
En-x

Következő

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek