Kötés, horgolás

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

Re: Kötés

HozzászólásSzerző: Mithril » 2013.01.04. 11:28

Nyul: Hát a sima kötésben nem vagyok biztos, de körben kötni sokkal gyorsabb, mert mindig a bal tű elé kell beszúrni a tűt, és nem pedig pont oda, ahová nem megy könnyen, mint a kombinált kötésnél. ^^

Riaber: Ravelry-n nekem is kemény három projektem van, de eldöntöttem, hogy felrakom mindet, ami egész jól sikerült, hogy majd nyomon követhessem a fejlődésemet. (már ha fejlődök valahová :'D )

Igen, szerintem senki se akarja látni, hogy miket kötöttem Orionnak még az érkezése előtt. :D Most egy plüssmaci hordja, rá jó lett saccperkb. :XX:
Itthon: Orion (KDF Bory + D.Bory ♂), Zaquarie (SDF Summery '09), Marron (TG Ai/Glati), Alex (KDF Summery '10 ♀), Peppar (WD Strawberry ♂ tan), Mint (TG Sov), RJ (IOS Sezz), Ume (TG Syen), Elliot (DIM Jullis)
blog
Mithril

HozzászólásSzerző: Nyul » 2013.01.04. 19:13

Körkötést még tényleg nem próbáltam. :)
Megszűnt a cég :'(
Nyul

HozzászólásSzerző: Riaber » 2013.01.06. 15:40

Mithril: Akkor megnyugodtam, hogy másnak sem sikerül mindig elsőre eltalálni a dolgokat. :)
Ez lehet kicsit off, de én azt hiszem ott szúrom el a dolgokat, hogy nem csinálok próba kötést, sem az ember méretű, sem a babaméretű cuccoknál. Arra gondolok, hogy a minták elején általában írják, hogy kössünk X centit az adott fonallal, és az alapján ki lehet számolni a megfelelő szemszámot. Na, én ezt soha nem csinálom meg. :XD:
Riaber

HozzászólásSzerző: TodaySzotyi » 2013.03.08. 20:22

Én idáig csak a sapkákat és sálakat kötöttem. Az első sapkám véletlenül lett az ami, elviekben sálnak indult... :'D

Kép
Az első sapkám! ^///^

Kép
Aminek a fenti sapka indult... :D

Kép

Én kb. 2 hónapja tanultam meg kötni. A minták egyenlőre felejtősek a számomra, de egyszer azoknak is eljön az ideje... :P ^///^ ;)
TodaySzotyi

HozzászólásSzerző: Mithril » 2013.03.08. 23:03

TodaySzotyi: Na, tök szuper! :) Ha így haladsz, hamar bele fogsz jönni. ;) Honnan tanultál kötni?

Riaber: Hát igen, én sem szoktam, főleg azért, mert mire megkötök egy 10x10 cm-s négyzetet, azalatt megköthettem volna simán magát a pulcsit. :D

Amúgy azóta kötöttem egy sapit + sálat Hana-san Alice-ének: http://ravel.me/Mithrillion/tnt4c (Úgy tűnik, Alice minden télen kap majd egy sapkát. A tavalyit nem akarjátok látni. Borzalmas lett. :eek: )
Kép

Plusz megkötöttem az előző sapit nagyobb szemszámmal Zaque-nek, de az ő kicsi fejére nagy sajnos. Mármint rajta marad, de olyan, mintha valami szakácssapka lenne a fején. :T_T: Bocsi, Z, egy nap olyan sapkát kötök neked, ami végre jó lesz rád!

Jelenleg Orionnak kötök egy világoskék pulcsit, ami megy a szeméhez, és a tervek szerint az ingjével fogja tudni hordani. (A célom egy ehhez hasonló style elérése: http://img.iplehouse.com/co_img006/iple ... all_03.jpg ) Emellett pedig most rendeltem meg a fonalat egy másik projekthez. :geek:
Itthon: Orion (KDF Bory + D.Bory ♂), Zaquarie (SDF Summery '09), Marron (TG Ai/Glati), Alex (KDF Summery '10 ♀), Peppar (WD Strawberry ♂ tan), Mint (TG Sov), RJ (IOS Sezz), Ume (TG Syen), Elliot (DIM Jullis)
blog
Mithril

HozzászólásSzerző: TodaySzotyi » 2013.03.09. 13:22

Mithril: Anyukám tanított 10 éves körül, de akkor nagyon nem izgatott... Most megtaláltam egy oldalt a Barka Fonalat... Végig néztem pár videót, meg kivettem az SZTE könyvtárból egy marha vastag könyvet, amiben szó van a kötésről, horgolásról, steppelésről... stb. a kettőt vegyítettem és már tudtam az alapokat... :D
TodaySzotyi

Re: Kötés, horgolás

HozzászólásSzerző: Mithril » 2013.04.21. 14:27

Átneveztem ezt a topikot Kötés, horgolás-ra, mert elég sokan horgoltok, és szeretném azokat a képeket is látni. :spark
(Sajnos nekem még mindig nem sikerült megtanulnom, túl szorosra húzom mindig, vagy nem tudom. ^^; Nyáron majd rászánom az időt, és megtanulom. :D)
blog
Mithril

HozzászólásSzerző: Dera » 2013.04.21. 18:26

Mithril írta:(Sajnos nekem még mindig nem sikerült megtanulnom, túl szorosra húzom mindig, vagy nem tudom. ^^; Nyáron majd rászánom az időt, és megtanulom. :D)

Ha szoros és merev lesz a munkád, azt könnyen lehet orvosolni azzal, hogy kicsit nagyobb horgolótűt használsz. ^///^ Ugyanaz, mint a kötésnél, ki kell tapasztalni, hogy szorosan vagy lazábban kötsz és variálni a tűket, amíg a kívánt eredményt el nem éred. Mikor tanultam horgolni, én is iszonyat szorosan dolgoztam, de annyira, hogy a félkész darabok olyanok voltak, mint egy kartondoboz kb... :rolleye: A kötéssel ugyanígy voltam/vagyok, elég szorosan kötök, szóval nekem ott is vigyáznom kell.
Szóval csak tessék bátran kísérletezni azokkal a tűméretekkel és megoldódik a szorosság! ;)

A másik dolog a próbadarab. Mindenképpen érdemes a próbadarabbal eltölteni egy kis időt, mert utána sokkal kisebb az esélye, hogy idegrángást kapjon az ember, ha egy csomó időt beleölt valami elkészítésébe, aztán meg nem tudja senki hordani. :ded: *tapsztalt*
Viszont! Tipp: Mivel babaméretben kell gondolkodni, ezért isten ments, hogy megkössetek 10x10 centit. xD Nem kell. Egy sokkal kisebb darabból is ki lehet számolni a méreteket. Én úgy szoktam, hogy felszedek 20 szemet, kötök vele 8-10 sort és azt megméregetem. (Ha esetleg bonyolultabb a minta, mittudomén csipkés, vagy ilyesmi, akkor érdemes a tényleges minta egy részét megkötni. ) Ezen a kis darabon is meg lehet mérni, hogy 1x1 centire mennyi szem és mennyi sor jut, (vagy teljes egészében leméred, hogy 20 szem és 10 sor ennyi és ennyi) és onnantól már csak számolni kell egy kicsit. ^///^

Juj, és ha már így át lett nevezve a téma meg minden, akkor teszek képet. :<

Kép

lilien Soshijának készült horgolt kis vállkendő, de igazság szerint nem tudom, hogy szegényen hogy állhat, mert teljesen vaktában készült. :lol:;;;

Meg egy nagyon work in progress msd méretű kötött pulóver, amivel semennyire nem vagyok kibékülve, de azért egészen pulóver alakja van így elsőre, szóval mindenképpen befejezem majd, hogy okuljak a hibáimból és a következő vállalhatóbb legyen. :urjoke:
Panda~~! :3

Kép
Dera

HozzászólásSzerző: Yuuki » 2013.04.21. 19:43

oh, azt hiszem, ide majd nekem is lesz pár apróságom ^///^ Egyelőre nincs nálam a fényképezőgépem szerviz miatt, így csak egy képet tudok megmutatni most, ami eredetileg nem is a horgolt virágocska miatt készült, de remélem azért többé-kevésbé (kevésbé :T_T: ) látszik...

Kép

10 perccel az elküldés után: *belenyilall a felismerés* Várjunk, a tavaly nyári conon csináltam pár képet két segítőkész hölggyel ^3^
*elvonul szerkeszteni*

Kép
Remélem, beadja nagyban is, mivel a fórum (nálam) levágta a kép végét, bármennyire lekicsinyítettem...
Don't turn your back, don't look away, and don't blink!
Good luck!

Stardust - Hoshikuzu; Kalózok Fogságában
Yuuki

HozzászólásSzerző: En-x » 2013.04.21. 20:17

Én a Fair Isle kötést húzom túl szorosra, pedig jó lenne végre megtanulni, mert nagyon tetszenek. Arra valakinek valami tippje esetleg? :spark

Dera: szerintem igazán helyes lett a pandamaci. :csill: Intarzia technikával van, ugye?
Miyu /MsDoll - Elf Pan/ * Tege /I.o.S - Shadow/ * Vilja /MNF - Woosoo VE/ * Manga /MNF - Karsh ♀/ * Mitsuko /Soom - R. Sov/
En-x

ElőzőKövetkező

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek