Kötés, horgolás

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

Re: Kötés, horgolás

HozzászólásSzerző: Dera » 2013.04.21. 21:22

Köszönöm~. ^///^ Ööö.. bevallom őszintén, hogy nekem voltak némi fogalmi zavaraim úgy negyed órával ezelőttig az intarzia és a fair isle kapcsán, de most azt hiszem helyrekerült bennem, hogy mi a helyzet. xD
Szóval most hogy így tisztába jöttem a fogalmakkal... :lol:;;; A maci nem intarziával készült, mert azt még soha nem próbáltam, eddig mindig csak összezavartak a tutorialok (mert csak ilyen öntanító kötő vagyok. :c ), pedig tökre szeretném megtanulni. ._. (De most egyébként azt hiszem találtam egy jó videót, szóval hamarosan megküzdök majd vele. o_o)

Éééés, mivel most rájöttem, hogy amikor húzom magammal a fonalat az egész munkán az a fair isle (8D), szóval a macit is ezzel csináltam, de lehet is látni ha jól megnézed, hogy elég csúnyán is sikerült, mert összekapódott a minta. :/ Egyrészt meg is húzhattam itt-ott, másrészt meg a fonalak más jellegűek voltak és szerintem ez is közrejátszott benne.
Viszont kötöttem már így kesztyűt is, és akkor egyforma anyagú fonalakkal dolgoztam, az már könnyített a helyzeten.

Kép

Nem tudom, hogy mennyire okos vagy érthető tipp, de én úgy szoktam, hogy mielőtt szálat/színt váltok, széthúzom egy kicsit a munkát, közben az ujjammal lazán engedem és vezetem a fonalat a jobb tű mentén, amivel kezdeni fogok, és amikor úgy érzem jó, akkor ráfogok egy kicsit az mutatóujjammal a jobb tű elején, hogy ne húzzam össze amit szépen lazán engedtem addig, és úgy kötöm az első szemet. (<- Ha ezt értetted, hős vagy. D: )
Meg arra is érdemes figyelni, hogy mindig ugyanaz a szín legyen alul vagy felül (nem, ez a mondat így tök értelmetlen, de szerintem érted mire gondolok és nem is mondtam vele semmi újat. :XD:)

[Bocsánat, elég rosszul magyarázok ilyesmiket, mert alapvetően vizuális típus vagyok és mindent úgy tanultam meg, hogy láttam. Sokszor előfordult már, hogy mintaleírásokat sem értettem meg, mert csak írva voltak, de ha látok rajzot, akkor többnyire minden a helyére pattan a fejemben. Ki érti ezt.. :rolleye: ]
Dera

HozzászólásSzerző: TodaySzotyi » 2013.04.21. 22:11

WoW... :spark

A pulcsi tényleg jó... Victorique tekintet már erősen sugallja: Nekem is kell!
Mit tegyek... Panda mániásak vagyunk... :love:

Bár eddigi tudásom alapján én azt hiszem, hogy csak egy fehér pulcsit kötök és utólag ráhímzem a mintát... :nap:
TodaySzotyi

HozzászólásSzerző: En-x » 2013.04.22. 12:22

A fogalmi zavar oka szerintem az lesz, hogy az intarzia kötést inkább összefoglaló névnek használják, és minden oda tartozik ami több színnel készül, attól függetlenül, hogy maga az elkészítés technikája különbözik. :gondol:
Szóval bocsi a felületes fogalmazásért. ^^; Egyébként igen, erre gondoltam fair isle alatt, amikor viszed magaddal a fonalat.
Az intarzia alatt meg azt értettem, amikor nem viszed magaddal a szálakat, hanem külön kis gombócokat használsz mindegyik színnek, és oda-vissza kötöd.
Én most ezzel az utóbbival próbálkozom, és nálam is kb. úgy állnak a szemek az első sorokba ahogy nálad a pandamaci szeme és a háttér között, azért gondoltam, hogy te is azzal csináltad. Az én próbadarabom vállalhatatlanul csúnya lett, de ha sikerül majd valami mutatható darabot összehozni, akkor teszek fel képet. :'D

Értettem a magyarázatod! :XD: Na, majd megpróbálkozom vele így is.
Köszi a választ! <3

(Az a kesztyű is nagyon cuki! :csill: )

TodaySzotyi: Kisebb mintáknál a ráhímzés is teljesen működőképes megoldás! ;)
Miyu /MsDoll - Elf Pan/ * Tege /I.o.S - Shadow/ * Vilja /MNF - Woosoo VE/ * Manga /MNF - Karsh ♀/ * Mitsuko /Soom - R. Sov/
En-x

HozzászólásSzerző: Mithril » 2013.04.22. 17:58

Hű, lányok! :O Egy napig nem jövök fel, és wow, hogy meglódult a téma!
Én eddig bevallom még sosem kötöttem több színnel egyszerre, de most nagyon meghoztátok a kedvem hozzá. *.*
Fair islet könnyebb körben kötni ugye? Most nézegettem tutorialokat, és azon gondolkozom, hogy mi van, ha az egyik sort végigkötöd pl. fehérrel, a másik szín (legyen mondjuk kék) ott marad a másik szélén. Aztán fordítasz egyet és visszáján lévő sorban pedig hopp, ott van egy kék színű szem, amit le kéne valahogy kötni kékkel (ami tegyük fel ott maradt 50 szemmel arrébb a sor elején). Vagy nem gyakoriak az ilyen minták? :D

Amúgy igen, pici próbadarabokat szoktam már mostanában kötni. :)

Hogy valami kreatívval is hozzászóljak a témához, íme az első pulcsi, amit kötöttem. (Megjegyzem, egy olyan fonalból, amit nagyon nem 2.5 milis tűvel kéne kötni. Lazán megáll úgy is, hogy Orion nincs benne. :D De olyan szép színe van, és ilyen tűvel realisztikusabban nézett ki... 8B ) Viszonylag amúgy elégedett vagyok magammal, csak a fogyasztásnál nem kellett volna kihagynom egy-egy szemet a fogyasztások között :facepalm: Ravelrys link

Kép
Itthon: Orion (KDF Bory + D.Bory ♂), Zaquarie (SDF Summery '09), Marron (TG Ai/Glati), Alex (KDF Summery '10 ♀), Peppar (WD Strawberry ♂ tan), Mint (TG Sov), RJ (IOS Sezz), Ume (TG Syen), Elliot (DIM Jullis)
blog
Mithril

HozzászólásSzerző: Dera » 2013.04.28. 00:47

Óóó~, nagyon elegáns lett ez a kis pulóver! :csill: <3
Ha legközelebb kötök, azt hiszem én is át fogok állni a 2-2-es bordakötésre, már ami a szegélyeket illeti, mert nekem sosem sikerül szépen kicsiben az 1-1-es. .__. (Ez csak egy ilyen random gondolat volt. xD)
A mintás kérdést meg szégyellem, de nem egészen értem. :Đ Egyébként általában úgy vannak kitalálva ezek a minták, hogy ne okozzanak fennakadást, tehát ha kötsz egy sort fehérrel és fordítani kell, akkor valószínűleg úgy lesz megírva a minta, hogy visszafelé is fehérrel kötsz egy sort és úgy és ott veszed fel a kéket, ahol hagytad. ^///^
Hogy körben kötni könnyebb-e a fair isle-t, hát.. nem tudom, nekem személy szerint nem, de gondolom ezt is embere válogatja. @_@ Meg a minta, meg a ruhadarab.. :fog:

En-x: Hajrá-hajrá! ;) Amúgy azon gondolkodtam, hogy igazából lehet nem is különösebben módszer kérdése, csak ezt is gyakorolni kell és kitapasztalni. o: De amúgy olyan gyönyörűen kötsz, hogy nem hiszem hogy ez problémát fog neked okozni. D: <3
Dera

HozzászólásSzerző: Mithril » 2013.04.28. 09:45

Dera: Ravelryn amikor rákerestem, zömmel körben kötőseket találtam, és volt olyan is, ami síkban nehezebb lett volna. De amúgy végül kipróbáltam egy mintát, mert nagyon kíváncsi voltam, hogy hogy megy nekem. Itt-ott szoros lett, meg nem lett olyan húde egyenletes, de a vége szebb lett mint az eleje, úgyhogy remélhetőleg, ha kigyakorlom, akkor menni fog. ^^ Az viszont egyáltalán nem ment, hogy a mutatóujjamon legyen az A szín, a középső ujjamon meg a B szín. ^^" Így elég lassan haladtam.

Köszi szépen! ^^ Ez amúgy 2 - 1-es bordakötés, vagyis csak egy fordított szem van benne. (Már nem emlékszem miért ilyenre csináltam, gondolom a szemszám miatt.)

En-x: Tudjuk, hogy te maximalista vagy, és ha én kötnék úgy intarziát, ahogy te, én már kinevezném magam profinak :'D Úgyhogy hajrá, mutasd meg a béta-darabokat is! :)
Itthon: Orion (KDF Bory + D.Bory ♂), Zaquarie (SDF Summery '09), Marron (TG Ai/Glati), Alex (KDF Summery '10 ♀), Peppar (WD Strawberry ♂ tan), Mint (TG Sov), RJ (IOS Sezz), Ume (TG Syen), Elliot (DIM Jullis)
blog
Mithril

HozzászólásSzerző: Tifa » 2013.04.28. 11:28

Végignéztem a topikot, hú, nagyon szép munkák vannak fent. :) Mindegyikőtök nagyon ügyes! Én tök béna vagyok kötéshez és horgoláshoz, úgy érzem, egyik sem nekem lett kitalálva, varrni viszont szeretek.

Mithril: Nagyon kis helyes a szüre pulóver és a sapik is!

Dera: A pandás felső olyan cukiiiiii! :) A kesztyű is nagyon jól mutat!

En-x: Azt a sapit imádom, amit ide feltettél a fórumba. :) Várom majd a szettet, amit Rengének készítesz. :) Nagyon tetszenek a munkáid!
Tifa

HozzászólásSzerző: Tifa » 2013.05.10. 15:53

En-x megengedte, hogy én tegyem be a topikba, így én hoztam az ő munkáját, amit legutóbb készített.

Egy "ördögi" szettet kértem tőle, piros-fekete színekben. Egy cuki sapi, sál és egy öv, rávarrt farokkal tartozik bele.
Nagyon szép lett, tetszik, igazán ügyes munka. :)

Kép
Tifa

HozzászólásSzerző: Mithril » 2013.05.15. 10:06

Már írtam Facebookon is, hogy nagyon király lett ez a szett! :love:

Nekem a legutóbbi projektem a sütis talira készült, Alice-nek. A pulcsit, a szoknyát és a lábszármelegítőket készítettem én (valamint még tartozik a szetthez egy sapi, ami Orionra jó volt, de Alicere nem... :( ).

Kép

http://ravel.me/Mithrillion/9y1lc

A képért köszönet Liliennek <3
blog
Mithril

HozzászólásSzerző: Mithril » 2013.06.03. 12:12

Nem szeretek magamra posztolni, de ha meg kell tenni, hát meg kell tenni. LOL

Kép

Zaque új kötött pulcsija, minden infó szokásos módon Ravon: http://ravel.me/Mithrillion/2lef6
blog
Mithril

ElőzőKövetkező

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek