Haj probléma

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

Haj probléma

HozzászólásSzerző: Aremolana » 2009.09.28. 13:48

Azt szeretném kérdezni, hogy ki hogyan tartja fenn a wig-et a baba fején? mert ma jött meg iplehouse wig, és lecsuszik Lorika fejéről, és sehogy nem tudom elérni hogy ottmaradjon :S próbáltam putty-val, de hát elég kevés sikerrel, most azon gondolkozom hogy összébb kéne lehet varrni a gumiját hogy jobb legyen rá, de nem tudom hogy jó ötlet e :S Ha van valakinek valami jó ötlete, irjátok meg léci! köszi
Itthon: Jake, Eszter, Valancy, Sungmin,Valentine, Hien, Scarlet
Aremolana

Re: Haj probléma

HozzászólásSzerző: Chid » 2009.09.28. 14:12

Próbáltad már a befőttes gumival ott tartani?
Itthon: Alisha (Luts KDF ANI),
Edward (By me ^^)
Zep (Felix Dolls Brownie Zeppelin)
Chid

HozzászólásSzerző: Aremolana » 2009.09.28. 14:20

ez még nem jutott eszembe, de nem tudom van e ilyen szinü beföttes gumi, hogy ne látszódjon :S de köszi az ötletet, majd keritek hasonlo szinüt, és kipróbálom! :)
Aremolana

HozzászólásSzerző: Chid » 2009.09.28. 14:25

A másik megoldás ami eszembejutott az a sapka a lutsnál...bár nemtom mennyire jó
Edward (By me ^^)
Chid

HozzászólásSzerző: moniee » 2009.09.28. 14:32

Hm szerintem Lorika feje nagyon pici az átlaghoz képest, az Iple paróka meg nagy, mert Tatiról meg tudom hogy lufifejű (*gyilkos oldalpillantás a polc felől*) ...szóval valami térkitöltő megoldás kell, vagy ahogy írtad, összevarrni, de finoman...^^'''
A befőttes gumi is jó ötlet lehet, próbáld meg a postásgumival, mert elég színtelen és széles is.
Szilikonsapival annyi aggodalmam lenne hogy lehet, még az is nagy lenne Lorika fejére...de ezt tényleg nem tudom biztosan. Viszont azt hallottam nagyon jól ott tartja a hajat.
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Chid » 2009.09.28. 14:34

Jaja..énis ezért gondoltam a sapit
Edward (By me ^^)
Chid

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.09.28. 21:08

Lutsnál már van mini méretű szilikonsapi és csak ajánlani tudom - szerintem nem lesz nagy Lorira, mert ez a szilikon elég tapadós. Ezra 8-9-es fejére pont olyan jó az én nagy szilikonsapim, mint JD 9-10-es lufifejére :D

A postásgumit is tudom ajánlani (kérdezd meg a postásodat, hogy ad-e...a mienk örömmel szabadult meg egy tonnányitól, mikor kértük). Vastag, jól tart és ha elégszer a feje köré tekered akkor nem laza.

Pupaparadise-nál van még szilikonlap - én abból Peytonnak csináltam hajbélést (rá is nagy a saját haja) úgy hogy kivágtam egy kört, bevagdostam négy helyen és beleraktam a parókába - így lett a maszek szilikonsapi. Annyi a különbség, hogy ez nem a baba fején van és a parót fogja, hanem a parókában van és a baba fejét fogja.

Illetve van még nehéz eseteknek az öntapadós tépőzár (nemtom idehaza kapni-e, de a legtöbb babacégnél van...általában a tools környékén szokott lenni és Velcro néven fut). Az a lényege, hogy a tépőzár egyik felét ráragasztod a babád fejére, a másikat pedig bele a hajba. Mikor ráteszed a a hajat a tépőzár szépen összetépőzárolódik (hogy mondják ezt értelmesen?) és utána megtartja a hajat. Ha le akarod szedni a hajat egyszerűen csak kitépőzárazod :D
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Aremolana » 2009.09.28. 21:13

Köszi a tippeket, holnap majd lestoppolom a postást és kifosztom, Gumit vagy életet címszóval :D egy picit bevarrtam már a szélét sapinak, ez már segített egy kicsit, szal már megáll úgy a fején, ha nem mozgatom :D lehet hogy ilyen tépőzáras izébigyóra is benevezek egyszer, ha nem válik be a postásgumi :D köszi az ötleteket még egyszer, én túlságosan unkreatív vagyok az ilyenekhez. a befőttes gumi sem jutott volna eszembe soha az életben :D
Aremolana

HozzászólásSzerző: Amy » 2009.10.01. 16:44

Ez a befőttes gumis dolog nekem is bejött :)

Viszont egy másfajta haj problémával állok elő: Amena haja picit kusza, alapból enyhén hullámos, de vannak szálak, amik girbe-gurbák, kiállnak és ez nagyon zavar.
Találtam egy okosságot az útmutatóban:"A szintetikus hajak meleg vízbe mártva kiegyenesednek, bizonyos mértékig alakíthatóvá válnak, de óvatosan kell bánni velük, mert túl forró vízben akár meg is olvadhatnak." by Smaug :)
Nem bánom ha egyenes lesz, csak legyen egyenletes. Dobjam egy lábos forró vízbe? Mi a még nem túl forró?
Csinált már valaki ilyet?
Amy

HozzászólásSzerző: Chid » 2009.10.01. 17:37

Én azt olvastam hogy egy majdnem vagy éppenhogy felforró állípotú vízbe bele kell mártani a hajat. Olyankor még elvileg nem olvad meg ...aztán nemtom :D
Edward (By me ^^)
Chid

Következő

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek