Paróka fodrászolás

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

Paróka fodrászolás

HozzászólásSzerző: Sheila » 2010.01.25. 00:36

Hüm, ugyan van egy hajproblémák topic, max egyberakom ha ugy alakul. ^///^
Nos, lévén hogy extra nyuszi vagyok ilyen dolgokhoz, inkább elötte jól körülszimatolok föleg mivel tudom itthon már többet fordászkodtak.
Minden nemü fordászolásban szeretnék helpet kérni, akár tapasztalat, akár csak info. ;)

- Sima wig+fur wig megvágása hogyan
- Hajbelövés = vax és egyéb ami furwigre is jó
- Mi az amit semmiképpen ne barbárkodjunk?! ^^;

Huh remélem van más is akit érdekelnek ezek, mert én nagyon szeretnék nekiesni több wigemnek is de irtora parázom. o.o
Köszi elöre is az okosságokat! :fan:
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

Re: Paróka fodrászolás

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.01.27. 16:07

Hát én mondjuk főleg szintetikus hajakkal játszódtam eddig, de azért megosztom hátha hasznos lehet^^

Vágás:

Gondolom egyértelmű, de kell egy kicsi és éles olló. És ha választani kell, akkor inkább kicsi, mint éles. Én a körömvágó ollómat használtam ami még görbe is, és nagyon tetszett a hatása^^

Nem árt valami, amivel megfogod a hajtincset. Én hol két ujj közé csippentettem, hol meg egy csipesszel (öm...boncolócsipesszel... ^^; ) fogtam. Néha meg csak hagytam lógni és úgy céloztam az ollóval...egy idő után igazából kicsit aggódtam is hogy összekaristolom a babám fejét annyit hadonásztam körülötte az ollóval. De szerencsére nem történt ilyen^^

Minden fodrászathoz értő illető itt hagyja abba az olvasást, mert innentől a fazonravágás amatőr próbáiról írok :lol:
|
ˇ
Szóval ha egyenes véget akarsz, akkor nekem úgy sikerült, hogy a hajszálra merőlegesen nyírogattam mindig a végétől. Mondjuk nem mintha szándékosan lett volna ilyen...

Másodszorra tanultam belőle és tépett frufrut akartam úgyhogy nem alulról vágtam, hanem felülről és az ollót is meredeken tartottam. Kinéztem egy magasságot és....nagy szorongások közepette....belevágtam, aztán szépen vittem lefelé és lefelé az újabb és újabb kis vágásokat. Igaz 600 évig tartott mire így mindig apránként fentről lefelé haladva elértem a kellő rövidséget. Ja és egy idő után érdemes eldönteni hogy hogy is lesznek azok a tincsek (és hányan) és direkt közöttük vagdosni, nehogy egy egyenletesen ritkított és egyformán rövid halmazzá váljanak^^

Hát, ennyit tanultam két hajvágásból. Meg azt, hogy a parókák frufruja mindig brutálhosszú és riasztóan közel jár az ember a wigcap széléhez mire kilátszik a baba szeme.... >.> És hogy érdemes minden hajat a saját tulajdonosán vágni, mert a többieken máshogy néz ki - még ha ugyanakkora a fejük is :lol:

Gondolom a vágás szőrhajnál sem lehet nagyon más^^

Formázás:

Ami azt illeti, szintetikus hajhoz a Volks-féle wax (biztos van hazai megfelelője is) irtó jó - még hajvágáskor is. Kicsit megformázod vele és rögtön látod hogy mitől kell még megszabadulni. Biztos van parókára hajlakk is és parókasamponnal mindez kimosható^^

A műszőr (faux fur, fur) hajra soha, semmiképpen ne tegyél a Volks waxból! Ocsmányul összeragasztja... Igazából egyszer megkérdeztem egy lányt akinek nagyon durván formázott szőrhajú babái vannak és ő azt mondta hogy semmit nem használ rájuk, csak az ujjait. Addig simizi - tapicskolja a tincseket, míg úgy nem állnak, ahogy ő szeretné. Persze gondolom jó dús szőrhajai vannak^^ Ha nagyon akarod, szerintem a hajlakkot megpróbálhatod...de előtte búcsúzz el a hajtól, hátha nem válik be és tönkreteszi. Egyébként csak kimosható valahogy belőle...Szerintem úgy kell őket tisztítani, mint egy műszőrme ruhát/szegélyt/akármit...vagyis fogalmam sincs, hogyan...

A mohair néven futó göndör szőrhajak viszont igazi állatból vannnak (tibetan lamb fur - tibeti kecskeszőr). Ezeket kb. úgy kell kezelni, mint egy emberhajat. Lehet samponnal mosni, hajformázni...(nem tudom hogy mennyire tartják meg a göndörségüket mondjuk némi formázgatás-mosás után...az én hajam visszagöndörödik, de én nem egy halott állat vagyok :lol:). Amivel vigyázni kell - egy részük magán a bőrön van rajta és az a víztől összemegy. Úgyhogy érdemes úgy szárítani, hogy a babád fejének megfelelő méretű tárgyra húzod (vagy a babád lefóliázott fejére) - nehogy túl kicsire menjen össze! Mondjuk ez az előnyük is - egy túl nagy parókát így rászoríthatsz a babád fejére (Vinnel ezt átéltük...némi alufólia, befőttesgumi és egy nap - most pedig előformázott haja van :lol:) egy túl kicsit bevizezve meg rá lehet nyújtani és ha a fején szárad meg, akkor utána pont illeni fog hozzá^^

Ami még fontos - nagyon göndör hajat (akár lamb akár szintetikus) sose fésülj sűrű kefével (fogkefével) mert tönkremegy! A nagy, kanyargós hullámú tincseket meg lehet próbálni tincsenként kifésülni aztán ujjra feltekerve visszaállítani, de ne keverd a tincseket, mert kóchalom lesz^^ A mohairkecske szőréhez pedig ne is közelíts fésűnek látszó tárggyal...soha. Legjobb langyos vízben mosni és utána szárításkor visszaformázni, vagy van ami magától vissza is áll (ha valaki tudja, hogy szintetikus mohair-el is működik-e ez, az írja meg, mert van egy nagyon makacs olyanom^^)

Hát ennyit tudtam mondani^^ A saját hajamat sem tudom kezelni, nemhogy a babáimét :lol:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2010.01.27. 19:34

húú de jó hogy ezt elolvastam :O
már épp azon gondolkodtam, hogy vajon mi történne, ha egy kicsi waxot tennék valamelyik műszőr hajamra... ^^;
de most semmiképpen nem fogom tenni

a formázásról annyit(hogyha jó dús a szőrhaj...), hogy én általában ha "szélfútta" frizurát szeretnék akkor egyszerűen megfújom hátul felfelé, oldalt meg előrefelé :D ha természetes frizurát, akkor tényleg simán kézzel a legjobb formázni. viszont ha valami nagyon trendi belőtt sérót akar az ember, akkor vízzel érdemes próbálkozni^^

ja és egyszer unalmamban rájöttem, hogy a sima, kis méretű sörte ecsettel(ami mondjuk nemtom mire jó...) remekül lehet fésülni a szőrhajat. mondjuk nem szabad túlzásba vinni...

ennyi lenne az én tapasztalatom a furwigről :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára so-fiii 2010.01.27. 20:36-kor.
so-fiii

HozzászólásSzerző: tunderlany » 2010.01.27. 20:24

idáig még csak frufrut vágtam, azt meg ugyanúgy, mint a sajátomat. lett benne egy kis kanyar, pont mint a sajátomban is szokott, úgyhogy le sem tagadhatnám. :D

parókaformázásról meg: kanekalon parókát ha jól tudom, akkor csak kimosható hajlakkal lehet kezelni. nem tudom már pontosan, hogy hogy is olvastam anno, de mindjárt nekiállok megkeresni azt a cikket. a cosplayes parókám nézett ki nemhasználat után úgy, mintha elfeküdtem volna, úgyhogy kicsit rá kellett szabadulnom.
egyébként a jobbminőségű műanyag parókáknál még hajvasaló is használható, nagyon rövid ideig, nem fog összeolvadni, csak a szerkezet változik meg, mintha megtöredezne.

szerk:
http://www.cosplay.hu/index.php?option= ... &Itemid=50
http://www.cosplay.hu/index.php?option= ... &Itemid=50
Itthon: Sathin (BBB Ophelia) & Piano (CH Angi Ai Hani) & Cashmere buksija (Angelheim Zena)
tunderlany

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.01.27. 21:41

A legtöbb BJD parókánál határozott szabály, hogy ne használj meleg levegős hajszárítót, hajvasalót meg pláne ne! :O

Persze minden más, ha magad készíted olyan anyagból amit te választasz, mert akkor lehet olyat venni, ami bírja a hőt. BJD hajnál csak azokhoz közelíts forró tárggyal ami direkt "heat resisting fiber" néven, vagy asszem a Monique Gold Label cégér alatt fut. A legmelegebb amit a többi elvisel az a bizonyos "forrázás" forró vízzel (nem tudom hogy egyáltalán felmehet-e 100 fokig...de van egy forrázós témánk, ott KID leírta. Bár ő is saját készítésű hajat forrázott^^)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.02.12. 17:34

Ok, előbányásztam Ezra régi haját, mert hiányzott a vörösessége - viszont még a Volks wax sem bírt vele, hogy ne másszon a szemébe. Szóval végül úgy döntöttem, mi a frász, ez úgyis a régi haja, kísérletezzünk! Leszedtem a haját, formába fogtam a frufruját és lefújtam a saját hajlakkommal (megnéztem, az összetevők között semmi nincs ami olajra hasonlítana). És WoW! Végre úgy áll ahogy elképzeltem :love:

Nem tudom meddig fogja tartani magát, de most nagyon-nagyon boldog vagyok vele :D

És boldogságomban utána is olvastam kicsit a dolognak: szóval DoA-n is azt mondják a népek, hogy a hajlakk használható babaparókára is. Állítólag létezik direkt szintetikus parókára is hajlakk, de az ember-változat is tökéletesen megfelel :D

Amit még olvastam: gél és zselé inkább ne, de a wax és valami amit úgy neveznek, hogy "hair glue" mehet. Érdemes úgy formázni, hogy a baba fejét letakarja az ember, vagy valami más felületen és száradás után visszatenni - hogy biztos ne fogjon rá a babára.

Szőrhajra is azt mondják, hogy mehet a hajlakk. Volt valaki aki kíméletességből úgy csinálta, hogy a kezébe fújt hajlakkot és utána azzal formázta a szőrhajat. Csak sietni kell vele, mert gyorsan megszárad :lol:

Szőrhajnál a többség szerint elegendő egy ritkább fogú fésűvel kifésülni a lakkot, ha már nem kell, de mosni is lehet. A babasampont ajánlják, szintetikushoz meg babasampont, vagy parókasampont. És szintetikus hajhoz hűvös/langyos vizet, mert a forró kiegyenesíti.

Hát, remélem valaki tud majd valamit hasznosítani ebből az irományból :lol:
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Sheila » 2010.02.13. 15:31

Oh! Most nagyon nagyon nagyon szeretve vagy Smaug! :fan:
Jelentem amint lesz rá alany élböl letesztelem az összes módszert. :lol:
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: Miyo » 2010.03.02. 14:20

Remélem jó helyre írok, láttam volt itt is szó hasonlóról, mint ami engem érdekelne. ^///^
Szóval paróka tisztítás... Mennyit ártok a hajnak, ha sima emberi samponnal fogom megmosni?(jelenleg fogalmam sincs honnan tudnék beszerezni parókára való sampont)
És hogy tudom megszárítani mosás után? Hajszárító szóba jöhet? Vagy...?
És olvastam, hogy egyes hajakat lehet hajvasalóval egyenesíteni, ezeket kb hány fokon? Nem sérül tőle a haj?( Yuyának azt hiszem hőálló a haja, de nem vagyok benne biztos ^^; úgyhogy nem is hiszem, hogy valaha nekiesnék egyenesítővel... )
Egyenlőre ennyik lennének a kérdéseim, köszönöm előre is a válaszokat! ^///^
Itthon...
~Yuya~(LUTS KDF Bory) ~Momoka (Dikadoll Bobby)~
Miyo

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.03.02. 17:20

Hát, van aki emberi sampont használ - a bébisampon talán a legbarátságosabb hozzá. Egyébként parókasampont nem olyan nehéz találni - bemész az első fodrász szaküzletbe, vagy parókaboltba amit találsz és veszel egy flakont (még az is lehet, hogy a DM-ben is akad).

Cosplayesek talán tudnak segíteni^^

Ha nem tudod, hogy hőálló-e a haj (meg úgy általában ha nem muszáj) akkor kerüld el naggyon-naggyon messzre bármivel, ami meleget ad ki. Tehát no hajszárító és no hajkiegyenesítő! Mosni is inkább langyos vízzel - és ne dörzsölgesd. Csak áztasd bele a samponos vízbe, lötyköld kicsit, meg simogasd szálirányban.

Megszárítani úgy tudod, hogy fogsz egy kb. babafej méretű-formájú tárgyat, ráhúzod és otthagyod lógni amíg meg nem szárad magától a levegőn^^

(megj.: Még sosem mostam BJD parókát, szóval az összes infó elméleti, DoA fórumairól való ^^; )
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Miyo » 2010.03.02. 19:02

Uhm köszönöm a tanácsokat Smaug! Amúgy ebben a kis porfészek városban nincs paróka bolt, és fodrászkellékes sem hiszem, bár az inkább, majd megkérdezem anyut ^^;
Egyenlőre csak körül szaglásztam a témát, nem hiszem, hogy meg fogom mosni Yuyu haját... De ha mégis, legalább kaptam itt segítséget :)
Itthon...
~Yuya~(LUTS KDF Bory) ~Momoka (Dikadoll Bobby)~
Miyo

Következő

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek