Paróka fodrászolás

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

Re: Paróka fodrászolás

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2011.03.24. 20:23

Ezt már nem hagyhatom szó nélkül...

Gyerekek... De most komolyan... senkinek nincs jobb dolga mint hülyeségeket belemagyarázni a másik szövegébe?
Most itt tényleg azt hiszi mindenki, hogy énnálam összedőlt a fél világ mert egy limitált hajat láttam nem szépen megvágva?

Megnéztem, sajnálkoztam egyet, lehet nem ide kellett volna írnom, de akkor is sajnáltam, mert nekem nem tetszett és ez az ÉN véleményem, amit senki nem vehet el tőlem.
Azért emeltem ki hogy limitált mert ha egy pótolhatatlan dolgot csúnyítanak el, az elszomorít. ez tartott kb 5 percig nálam. ÉS??
Miért kellett ezt ennyire felfújni? Ha beszóltam volna Kirasannak, és tényleg sértő dolgot mondtam volna neki, akkor lehetne nagy hőbörgés.
ROSZINDULAT?? Semmilyen rosszindulat nem volt bennem, se lehordás, ócsárolás meg a többi szinonima és rokon értelmű szó. Aki mindzeket bele látta az nem ismer engem.
Amúgy meg teljesen tisztában vagyok vele hogy azt a hajat eladtam és azt csinál vele amit csak akar, mert nem vagyok teljesen bolond még.

Amúgy meg nagyon szeretem Kirasant mert egy tünemény és soha soha az életben nem irányulnék felé rosszindulattal, és ezt ő is tudja.
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Aearunim » 2011.03.24. 21:32

Ez a "szép" az internetben, hogy az emberek könnyen félreértik egymást. Simán bevállalom, hogy azt a postot én is félreértettem így ezúton kérek elnézést az érintettektől. :)

Azt viszont továbbra is szeretném hangsúlyozni, hogy nekem NEM azzal van/volt gondom, hogy ha valakinek nem tetszik valami. Én -hogy úgy mondjam- pártolója vagyok a negatív vélemény kinyilvánításának, persze ízléses keretek között.

Island: Azzal én is teljesen egyetértek, hogy nem kellene postokat meg képeket kitörölni csak azért mert valaki negatív véleménnyel van róla.
Itthon: ♥Yuri♥ (Iplehouse Asa SID)
Aearunim

HozzászólásSzerző: Asami » 2011.03.24. 21:42

Asami írta::T_T: *összetört* annyira jó volt úgy az a haj.... :( imádtam az eredeti fazont :'(

Tök jó... :gah: Annyit akartam ezzel kifejezni, hogy sajnálom, mert az eredeti nekem jobban tetszett, erre ekkora feneke lesz a dolognak...
Elhiszem, hogy nem mindenkinek áll úgy a haj, ahogy mi szeretnénk, és ezért rá kell segíteni. Csak már megszoktam abban az állapotában, és fura volt így viszontlátni. Ennyi. (Nem a vágásra adtam kritikát, és nem is arra, hogy miért pont egy limitált, és szerintem nem voltam bunkó sem.) Egyikünk sem akart bántani senkit. @_@
Itthon: Maya /Soom- Syen/ ... "Csibe" Aiwë /Soom-Yrie/ ... Nathan /Migidoll Ryu/... Nikolaj 1+1 /DS Saint/ ...Dorian/Migidoll V.Ell/ ... "Sasha" /Elfdoll Vivien/
Asami

HozzászólásSzerző: Kirasan » 2011.03.24. 22:43

Gyerekek, nehogy egymás torkának essetek. Engem nem bántott meg senki, elnézést ha félreérthető volt a dolog.
És én kérek elnézést, ha ezzel elindítottam egy vitát. Vissza raktam a képet, hiszem gyerekes volt tőlem letörölni.
Igenis olykor kell a negatív kritika. És nekem semmi bajom Niu-val ^3^
itthon: Vergil (Pluto doll) April (MDR Merry)
Yumi (AptilStory Clover)Amber (AprilStory Ishlliya)
Kirasan

HozzászólásSzerző: renibetti » 2011.06.03. 13:24

Mohir tapasztalatomat szeretném megosztani hátha érdekel valakit, vagy használható lesz... ^^
Szóval, a piros mohir hajat nagyon vizes ecsettel állítottam fazonra, és meg is maradt mindenféle fixáló nélkül, ráadásul azóta nem is szöszöz annyira. A pozitív az egészben, hogy az eddig nagy méretű sityak rész a víz+fejen száradás lévén összébb ment, így most már nem olyan csúszkálósan rossz, mint korábban. Jah és meg sem fogta a kobakot, pedig kissé aggódtam miatta... :)
"Winter is coming!"
itthon: Nuada,Hani,Lilith,Mei,Risa,Riku,Hope,Nathaniel,Eric,Vincent,Odette,Micah,Jean-Claude, Milo,Lesszi,Tapani,Amy,Reira,Johnatan-Rick,Alexander,Patrik,Cecili,BC
Úton haza:
Tervben: Eva, testek
renibetti

HozzászólásSzerző: Chid » 2011.06.03. 14:06

Akkor lehet be kéne vizeznem zep parókájának a tetejét és lehet nem esne le róla azonnal? o.o
Jó lenne ha beválna :fan:
Itthon: Alisha (Luts KDF ANI),
Edward (By me ^^)
Zep (Felix Dolls Brownie Zeppelin)
Chid

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2012.07.26. 19:07

Életem első olyan parókaterrorizálós manővere ahol nem csak egyenesen vágtam hanem tényleg megpróbáltam "fodrászolni"

A srác frufruja odáig ért amit kétoldalt láttok és egy kicsit bili frizurája is volt. So a frufru teljes mértékben az én alkotmányom.
A parósapi azért látszik mert ott hibás a varrása. Ebayes haj, úgyhogy még ez is jóval több mint amire számítottam, de amúgy nagyon szép, puhi és hőálló!

A képen látható fiúcska Ean unokaöcsikéje :3

Kép

Kép
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.07.26. 19:36

Ószom lett! Tépett madárka, a durci szájikójával ^///^

Ezek a világos hajak úgyis olyan nehéz esetek, még a legnagyobb, legjobb minőségűek alatt is kilátszhat a headcap, szóval amiatt aztán igazán ne izgasd magad. Ha nem szóltál volna, fel sem tűnt volna :P
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2012.10.02. 13:28

Egy nagyon fontos kérdésem lenne!

Ha az ember lánya babájának van egy eclipse21szerűséges angóra wigje, és az kissé nagyon megkócolódott és már nem hullámos hanem inkább bolyhos, leginkább a fejtetőn, mit tehet az ember lánya hogy ezt megjavítsa?
Hátul gyönyörű hullámos, rajzolni se lehetne szebbet, de elöl ahol bizdergálva volt, ott már sajnos szétzilálódtak a hullámok.
Kép

NiuKy+

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.10.02. 17:28

Hát eclipse féle angórakecsként még nem próbáltam (mert még nincs, CSAK március óta várok rá, hogy elkészüljön vele >.> ), de embernél és tibeti kecskénél a "scrunching", vagy ijesztőbb néven morzsolás szépen beválik.

Vin hajánál is kb az történt mint a tiednél, hogy a tincskek szétváltak boholyba. Fogtam a hajat, és egy permetező palackot, amit megtöltöttem hűvös vízzel. Fejjel lefelé tartva a parókát megpermeteztem, nem annyira hogy tocsogjon, de azért érezhetően nedvesre. Ezután jön a trükk - a tincsek végéhez teszed a nyitott tenyered, majd egyszerre felfelé mozgatva és gyengéden marokba fogva összenyomod az adott részt. Nem szabad szorongatni, de ne folyjon szét a kezedben. Kicsit ott tartod, majd finoman elengeded és marokba veszel egy másik adagot. Ezt ismételgeted egy ideig. Utána hagyhatod fejjel lefelé megszáradni (pufibb lesz), vagy ráteheted babára és úgy is száradhat (lejjebb lappad). A lényeg, hogy ha már szárad, akkor nem nagyon szabad piszkálni a tincseket, nehogy szétmásszanak.

Ez a módszer egyszerre segíti a tincsek kialakulását és a felgöndörödésüket. Btw. szemléltetés:
http://www.youtube.com/watch?v=M16WG9jp ... el&list=UL
így néz ki a scrunching emberen. Mivel ő már csak utómorzsol, ezért kicsit gyorsan csinálja. Ha formázni szeretnéd, ott is kell tartani kicsit a markodat a felgyűrt hajjal.

Mivel az angórakecske természetes haj, ezért mindent kipróbálhatsz vele, amit egy normális emberi hajon. Van ám egy tonnányi természetes göndör hajas tippem, mert a sajátom kb. olyan hullám-göndör mint egy angórakecske (és de szeretném ha olyan lenne, mint egy tibeti kecske) :lol:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

ElőzőKövetkező

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek