Paróka fodrászolás

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

Re: Paróka fodrászolás

HozzászólásSzerző: Aearunim » 2011.03.24. 17:57

Nagyon off leszek, nagyon rideg és őszinte, ha bárkit sértek azt igazán sajnálom.
De most őszintén... Ha eladtam valakinek valamit, akkor utána milyen jogon bántom én őt azért, hogy mit tett azzal a dologgal amit megvett, kifizetett, és legfőképp ami már nem az enyém...?
Itthon: ♥Yuri♥ (Iplehouse Asa SID)
Aearunim

HozzászólásSzerző: Ayase » 2011.03.24. 18:11

Aearunim neharagudj de az előzőekhez nem szóltam pedig volt ami kikívánkozott de ha te már ennyire őszinte voltál bennem is felébred a kényszer, hogy én is az legyek ~ ha valaki feltesz egy fotót, mutat valamit bármit amit csinált... miért csak pozitív véleményt lehet rá adni? Amúgy is nevetséges, hogy már mindig mindentől mindenki oda és vissza el van ájulva, had legyen már az is egy vélemény hogy - bocsi, nem tetszik.

(Aki virtuális szeretetet szeretne kapni az írja a posztja elé, hogy csak pozitív hozzászólásokat fogadok.)
~ Omi [C.D. Om] ♥ Yuuya [NinoDoll Woo.U] ♥ Susumu [DL Anona] ♥ Akio [MD Ryu] ♥ Shinya [SD SL Ize] ♥ Liam [Soom MA Sabik elf]
Ayase

HozzászólásSzerző: Aearunim » 2011.03.24. 18:17

Félreértés ne essék, én sem vagyok a mondjunk mindenre csak pozitívat híve. :) Természetesen ha felrakok valamit, akkor az nyilván nem fog 200 emberből 200-nak tetszeni. Ez tiszta sor. Éppen ezért a hangsúly nem is azon volt, hogy esetleg maga a végeredmény valakinek nem tetszik, hanem azon, hogy ha eladtam valakinek valamit, akkor utána nem vonhatom kérdőre, hogy miért csinált vele ezt vagy azt. Tetszéstől, nemtetszéstől függetlenül.
Aearunim

HozzászólásSzerző: Ayase » 2011.03.24. 18:22

Nem tudom, én semmi felelősségre-vonás feelint nem fedeztem fel pusztán azt láttam, hogy volt akinek nem tetszett a végeredmény és ezzel pedig úgy vagyok, hogyha megosztásra kerül a mű akkor tessék felkészülni a negatív véleményre is főleg ha a szerző maga is tudja, hogy amit alkotott az hagy kívánni valót maga után.
~ Omi [C.D. Om] ♥ Yuuya [NinoDoll Woo.U] ♥ Susumu [DL Anona] ♥ Akio [MD Ryu] ♥ Shinya [SD SL Ize] ♥ Liam [Soom MA Sabik elf]
Ayase

HozzászólásSzerző: Aearunim » 2011.03.24. 18:30

Ezek szerint ez is csak egyszerű eltérés. Te nem éreztél, én éreztem. Ennyi. :)

Abban viszont megegyezhetünk, hogy ha valaki kirak bármit is a netre, az nem fog mindenkinek tetszeni, és bizony lehet, hogy lesznek olyanok, akik keményen megmondják a tutit. :)
Aearunim

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2011.03.24. 18:32

jajj levágtad azt a szép szembelógós menő séróját ? (egy limitált leeke hajnak)

*összetört* annyira jó volt úgy az a haj.... imádtam az eredeti fazont :'(

Ayase, ezekben egyikben sem magára a vágásra való véleményt mintsem a miért alakított át egy limitált hajat kisugárzást észleltem, szóval én is Aerunim véleményét osztom.
Ezek nem igazán kritikák voltak. :P
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.03.24. 18:33

Nem láttam a képet, úgyhogy nem tudok nyilatkozni, bár Kirasan nem kritikát kért, de szerintem nem is azt kapott.

Viszont őszintén remélem hogy nem fog elharapózni nálunk is ez az elitista hozzáállás, hogy "Ójaj, bármit is merészelt csinálni egy LIMITÁLT akármivel, amikor mások meg úgy szeretnék azt a limitáltat, jaj de szörnyű, hogy merészelte!"

Ez a hobbi a kreativitásról szól és arról hogy kedvünkre alakítjuk a dolgokat, nem pedig arról, hogy ha megvettünk valamit akkor azt érintetlen állapotban őrizgetjük, mert úgy az igazi.

Ha valaki át akar alakítani valamit ami a sajátja, szíve joga. Ha valakinek nem tetszik az eredmény, szintén szíve joga ezt elmondani. De az, hogy azért szóljuk meg, mert egy olyan dolgot mert átalakítani amit nem tud az összes ember kedvére beszerezni...hát, szerezze meg az eredetit az aki nyávog és tegye a babájára átalakítás nélkül, aztán nézegetheti.

Szerintem lehet őszinte véleményt mondani anélkül is hogy földbe döngölnénk egy embert csak azért mert nem egyezik a véleményünk. Bár ezt most én - sem - alkalmaztam. Itt nem "bocsi nem tetszik" volt, hanem a "mit tettél te szörnyű alak?". Érezni a különbséget a kettő között, nem?

*Ahogy mondtam, nem láttam a képeket, ezért azt sem tudom milyen volt a haj és milyen lett. A kommentárokról viszont lehet személyes véleményem.*
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2011.03.24. 18:43

Hát én már csak ilyen bunkó elitista vagyok.
Megszerkesztettem a postot.
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Island » 2011.03.24. 18:52

*összetört* annyira jó volt úgy az a haj.... imádtam az eredeti fazont

Akárhogy is elemzem ezt a... szövegtöredéket (mert mondatnak szintaktikailag nem nagyon nevezhető), szerintem ez igenis egyéni véleményt közvetít. Még csak nem is minősíti az eredményt, csak a kiinduló pontot, és ahhoz fűz hozzá egy rövid érzelmi reakciót. Mint vélemény teljesen rendben van, nem személyeskedő, nem sértő, nem gyalázkodó, még csak kritikát sem fogalmaz meg a végeredménnyel kapcsolatban, csak annyi olvasható ki belőle, hogy "neki jobban tetszett az eredeti". Semmi földbe döngölő nincs benne.

Azt meg végképp nem értem, hogy miért törölgetitek ki utólag a feltett dolgokat, hozzáfűzött véleményeket. Attól, hogy valaki(k)nek nem tetszik, amit feltettetek vagy amit egy megosztott témáról véleményként írtatok, attól még nem kell azt megtagadni. Tényleg ennyire nem lehet itt bevállalni egy "nem tetszik"-et?

Egyébként érdekes dolog ez a megosztás. Többször felmerült már, hogy aki feltesz valamit, nem feltétlenül kér róla kritikát, ezzel kapcsolatban van egy kérdésem: Ha az ember meg akar mutatni valamit egy társaságnak, annak a társaságnak lesz róla véleménye. Mindenképpen lesz, akkor is, ha leírja, akkor is ha nem. Ha ezt az ember nem tudja elviselni, akkor miért oszt meg bármit is a társasággal?

És hogy témánál maradjak... Én meg totál megnyírtam egy Volks-parókát Lennek. A legdrágább paróka volt, amit valaha vettünk, de ha egyszer nem állt jól... Nekem aztán lehet valami limitált, ha nem tetszik, jön a zselé, az olló, a tű és a cérna meg a higító. :lol: (E legutóbbira azért még nem volt példa. :P )
Itthon: Ichiru (LUTS SDF Howl), Asha (LUTS SDF Jude), Naya (LUTS 2009 Summery), Asher (Soom MA Sabik), Winter (Spiritdoll Insane)
Ametisztgyöngyök

Flickr
Island

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.03.24. 19:13

Nem minősíti az eredményt...

És pont ezt mondtam! Hogy nem azt mondja, tetszik, nem tetszik, hidegen hagy....hanem azt a puszta tényt minősíti, hogy valaki hozzá merészelt nyúlni egy hajhoz, ami neki egyébként tetszett alapállapotában. Ráadásul nem éppen a legudvariasabb formában. Bár lehet hogy csak én várok el túl sokat a másokra irányuló figyelem és tapintat terén...de valahogy én látok lehetőségeket az abszolút negatív megfogalmazás és a céltalan nyáladzás között.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

ElőzőKövetkező

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek