Milyen varrógéped van?

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

Milyen varrógéped van?

HozzászólásSzerző: cinnacinna25 » 2010.05.12. 10:48

Lányok, össznépi közvéleménykutatást szeretnék tartani hogy kinek milyen varrógépe van, és mennyire szereti, mennyire elégedett vele és milyen funkciókat használ gyakran vagy egyáltalán nem (mi az ami fölösleges). Esetleg ha tudod a géped pontos típusát adhatnál róla egy rövid leírást. Nagyon köszönöm előre is!!! ;)

(Ez nagy segítség lenne nekem mivel éppen varrógépet készülök venni, bjd ruha varráshoz meg egyéb kisebb varrós melókhoz.)

Nekem most egy kölcsön Toyotám van, 4 éve használom problémamentesen de már csak 1 napig van nálam. :'(
Gyártmánya RS2000, és 21 varróprogramot tud amiből 4 ez a gomblyukvarrós dolog. Szerintem nem tud stretch-varrást, legalábbis eddig még nem jöttem rá melyik lehetne az. A gomblyukvarrós részét 4 év alatt 1szer használtam, de akkor nagyon jól jött. Hímzőminta nincs rajta egy sem, pedig egy-kettőnek már nagyon örültem volna. Legnagyobb bajom az volt vele hogy egyszer eltörtem a tűt és ki kellett cserélnem de ezen kívül tökéletes kis masina.
Itthon:
Morigan: Bobobie Sprite [color=#0040BF]Miya: Minifee Shushu
cinnacinna25

Re: Milyen varrógéped van?

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2010.05.12. 17:43

Hú nekem egy ilyen varrógépem van:
Kép
Tavaly kaptam szülinapomra (de ha jól láttam már sajna nem forgalmazzák :( )
Nagyon szeretek dolgozni vele, mert sok programot tud(aminek kb a feléről azt sem tudom mire valóX'D), van rajta stretch program, szerintem hímzőminták is akadnak(de ez nem biztos...), meg 4 lépéses gomblyukvarrás. Meg tud ilyen overlock elvarrást is, de kézzel kell utána levágni az anyag szélét. Külön előnye hogy elboldogul a vastagabb anyagokkal, mint pl a farmer is, anélkül hogy nagyon félelmetes hangokat adna kiXD. Mindemellett kicsi és egyszerű kezelni.
Tavaly nyáron kb 45 000 Ft volt és itt vettük:
http://varrogepcentrumkft.hu/
szerintem érdemes ide elmenni, mert nagyon segítőkész és hozzáértő eladók vannak, és ha elmondod mihez keresel varrógépet, akkor biztosan tudnak ajánlani neked megfelelőt a tényleg hatalmas kínálatból^^

remélem tudtam segíteni egy picit ^///^
so-fiii

HozzászólásSzerző: tunderlany » 2010.05.12. 18:53

az én kis masinám:
Kép
Janome DC 3050
árat nem tudok mondani, most nem is láttam, hogy árulnák, de nagyon jó kis gép. van egy rakat díszítő funkciója, gyors, halk és nincs vele gond, pedig szinte napi szinten használom.
http://janome.com/documents/File/Brochu ... ochure.pdf - itt vannak a minták képei is.

szintén varrógépcentrumos, de a nővéremék cégén keresztül vettük, úgyhogy ezért sem tudom az árát. amire figyelni kell vásárláskor, hogy fémalkatrészes legyen, de márkában a Janome, Pfaff, Bernina meg persze Singer ami megbízható, ezeket már használtam én is. :)
Itthon: Sathin (BBB Ophelia) & Piano (CH Angi Ai Hani) & Cashmere buksija (Angelheim Zena)
tunderlany

HozzászólásSzerző: cinnacinna25 » 2010.05.13. 10:04

Köszi lányok! Mostmár tuti elnézek oda és lecsekkolom mik vannak. ;)
Itthon:
cinnacinna25

HozzászólásSzerző: cinnacinna25 » 2010.05.20. 11:18

Ápdét: Íme a kis választottam, Bernina Bernette e66. A nőci a boltban ezt ajánlotta meg a Yanomékat, de azok között nem volt olyan amivel tudtam volna azonosulni, szóval íme a kis drága:

Kép
Itthon:
cinnacinna25

HozzászólásSzerző: Szikra » 2010.05.20. 16:46

Ah, nekünk is ilyen van!
A lepke akkor sem siet, ha üldözik.
Szikra

HozzászólásSzerző: Mirtusz » 2010.05.20. 20:47

Nálunk a varrógép luxus.
Mindenki szalad a varrónőhöz, vagy kézzel ügyetlenkedik.
A nagymamámnak egy százéves orosz varrógépe van, a farmert pöpecül varrja, és amíg a legszükségesebbekre jó, újat addig nem veszünk ám. xD
Kép
Don't forget who's always our guide
It is the child in us.
Mirtusz

HozzászólásSzerző: etelä » 2010.05.31. 15:56

Ó de szép kis gépek! Interlockja van esetleg vkinek? Nekem van egy kölcsönbe, nemtom milyen mert csak kínai jelek vannak rajta xD De amúgy jól működik, csak cefetül nehéz befűzni a cérnákat ^^; Szóval ha egyszer veszek sajátot akkor valami egyszerűbben befűzhetőt akarok.
A sima gépem az egy Husquarna Viking E20. Ezzel is megvagyok, bár néha ok nélkül begubancolja az alsószálat, a tűt meg kb hetente eltöröm benne.
AoD Wang Zi - Hayato DZ Shoyo-2 - Savannah Unoa B-El hybrid - Oliver Unoa L-bi fp - Seryozha

http://www.tokyogarnet.com/
etelä

HozzászólásSzerző: Tifa » 2012.10.25. 20:46

Nekem egy nagyon régi gépem van, Merritt névre hallgat, a Singer varrógép márkába tartozik ez is.
Nagyon meg vagyok vele elégedve, évek óta ezen varrok, nagyon strapabíró, semmi baj nem volt vele soha, bőrt is megvarrja, meg kb bármilyen anyagot. Persze ezzel az anyag szélét máshogy nem lehet eltisztázni, csak vagy cikcakkal, vagy duplán behajtva és úgy varrva. - ez sima mezei gép, interlockra meg nem igazán akarok költeni -
Tifa

HozzászólásSzerző: Shinku » 2012.10.28. 21:54

Nekem egy elna nevezetű varrógépem van, úgy kaptam, nem sokat tudok róla, csak azt, hogy könnyű kezelni, szeretek vele varrni. ^^ Anyumnak van egy nagyon nagy gépe, amivel szőrme kabátokat meg ilyesmiket varr, attól féltem amikor odaültem elé. ^^; De elnát nagyon imádom. :D A napokban pedig volt szerencsém kipróbálni egy endliző gépet, hát az valami isten! Egy ilyen varrógépet is el tudnék fogadni itthonra. :D
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek