Paróka szűkítés

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

Paróka szűkítés

HozzászólásSzerző: Island » 2010.09.10. 00:10

Fél füllel elkaptam valamikor egy megjegyzést, hogy valamelyikőtöknek problémája volt a paróka méretével, hiába volt a parcsi a baba mérete, mégis nagy volt neki, és be kellett szűkíteni. Én is hasonló cipőben járok, ráadásul Ichiru kedvenc parcsijával.
Az elsőt baleset érte, rendeltem egy ugyanolyat, ugyanabban a méretben, és gyakorlatilag leesik a fejéről. Nem tudok kisebb méretben rendelni, ha pedig veszek egy ugyanilyet, semmi sem garantálja, hogy az nem lesz ugyanilyen nagy. Nyilván a kézzel készített termékek átka csapott le rám: hivatalosan ugyanakkora méret, de nagyobbra sikerült.

A kérdésem az, hogy miként lehet egy parókának az alapjából bevenni úgy, hogy a fazonja ne sérüljön, és ne legyen "táskás" a feje búbján. Ki kell szedni a hajból hozzá? Félek, hogy ha rávarrok az alapra, akkor bevarrom a hajat is.

Kérem, hogy aki csinált már ilyet, adjon tanácsot, hogy lássak neki! Ha sikerülne, akkor nem kellene eladnom Ichiru kedvenc fazonját.

Veletek előfordult már, hogy két ugyanolyan - hivatalosan azonos méretű - parcsi közt a valóságban másfél méretnyi különbség volt? Szerintetek érdemes újra rendelni arra számítva, hogy egy harmadiknak talán megint jó lesz a mérete vagy nem érdemes kisérletezni?

Előre is köszönöm.
Itthon: Ichiru (LUTS SDF Howl), Asha (LUTS SDF Jude), Naya (LUTS 2009 Summery), Asher (Soom MA Sabik), Winter (Spiritdoll Insane)
Ametisztgyöngyök

Flickr
Island

Re: Paróka szűkítés

HozzászólásSzerző: Sheila » 2010.09.10. 01:22

Júúúj, jelentem ezt tőlem halhattad. :lol:
Konkrétan Meru haja volt az amit 1/6os méretben rendeltem, és annyira nagy volt neki, leginkább elöl-hátul hogy a szemébe csuszott folyamatosan a paroka varrás vonala.

Megprobálom holnap kevésbé fáradtan érthetően leírni, huh remélem sikerül. :blush2:
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2010.09.10. 17:31

Nekem is hasonló problémám van :blush2: Bár kicsit talán... nem tudom... maga a méret az jó, nem csúszkál Sakkun fején, viszont van benne egy kis extra hely a feje búbján ^^; Ha kisebbet vennék, az kerületben valószínűleg nem lenne jó :S
Ilyen fajta szűkítést csinált már valaki?
(Igazából lehet hogy nem lenne benne ez az extra hely, ha a fülecskéjétől lejjebb tudnám húzni a parcsit ^^; Csak hát... ez nem kivitelezhető...)
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

HozzászólásSzerző: rebi23 » 2010.09.10. 21:53

Bocsánat, hogy beirkálok, de azt hiszem tudok segíteni ebben a problémában:) ^3^
Szóval a menete:
Először is megnézed, hogy mely pontokon mennyivel kéne kisebbnek lennie, ezt úgy érheted el,kifordítod és felteszed a baba fejére, majd kicsit belecsípsz ott ahol lötyög és két pontot teszel az ujjad két széléhez. ezt lentről felfelé haladva addíg ismétled, míg egy hosszúkás háromszög alakú cikk nem alakul ki a jelölésekből ^3^
Na hát, most elég drasztikus lépéseket kell tenned, mert a háromszög közepét megjelölöd, majd az mentén bevágod, A haj sorokkal együtt ez ugyebár ketté fog válni. Most jön az, hogy a maradék két jelölés csík mentén is vágást kell ejteni. Na, ezek után, először a treszelt hajsorok végeit kell összeölteni de nagyon szorosan. Csak ezek után kell a paróka alapját is összevarrni ^///^
Az utómunka, már csak az, hogy ahol a varrás meglazult, mert ugye belevágtál a hajsorba, ott varrd oda parókasapihoz ;)
És meg is volnánk a szűkítéssel ^///^
Természetesen ez csak az én véleményem, de én ezt tartom legbiztosabbnak ^3^
Ha még volna kérdésed, vagy részletesebb leírást szeretnél, nyugodtan írj ^///^
Leander White (Resinsoul Lan)
Az álmaink valóra válnak;)
rebi23

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.09.10. 23:55

Csak egy kósza ötlet varrást kerülő illetőtől: A szilikonsapi nem játszik? Meg is fogja a hajat és növeli is a fej méretét némileg. Chris is azt használ a Luts haja alá, pedig elméletileg ugye pont az ő méretének kéne lennie...
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: rebi23 » 2010.09.11. 00:18

Á, tényleg ^3^ igazad van, ha nem nagyon nagy az is tökéletes megoldás ;)
Smaug, neked mindig tök jó ötleteid vannak ^3^
rebi23

HozzászólásSzerző: Sheila » 2010.09.11. 00:20

Huh jol megszaporodtak a válaszok, ugyhogy nem tudom mennyire van értelme nekem is böviteni a repertoárt. :D
Nálam sajnos semmi sem segitett, mert inkább "hosszu" volt hátul-elöl mintsem ténylegesen nagyon nagy.
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.09.11. 01:39

Sheila írta:Huh jol megszaporodtak a válaszok, ugyhogy nem tudom mennyire van értelme nekem is böviteni a repertoárt. :D
Nálam sajnos semmi sem segitett, mert inkább "hosszu" volt hátul-elöl mintsem ténylegesen nagyon nagy.

Haha, igen nekem is van ilyen - Vin haja, ami a fülére is rá van húzva és hátul túllóg a tarkóján, és mindezt alapos leszűkítés után. Na azt csak a tépőzár tartja meg (de mivel egyébként sem vagyok egy varrás-kompatibilis egyén, az állatbőrt meg pláne nem akartam nekiállni még varrogatni ^^; )

De azoknak akiknek csak egy kicsit volt laza a haj, nagyon jól bevált a szilikonsapi. Vagy ami még eszembe jutott, a Volks-féle fehér anyagsapi, ami még jobban véd a fogós parókáktól. Bár ezüst színnél ez mondjuk annyira nem szempont...
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Freyja » 2010.09.11. 10:20

Nekem bevált Adam hosszú hajánál (a haj súlya miatt sajnos így is kell a szilikonsapi), de Ragnor haja már problémásabb, kissé eláll pár tincs a varrás miatt. Remélem a mosás majd segít rajta. >.>

A lényeg, hogy kifordítottam a parókát és cikkcakkban le és fel haladva összébb húztam a tarkójánál a sapit.
Freyja

HozzászólásSzerző: rebi23 » 2010.09.11. 11:50

Freyja, bocsi, hogy belekotyogok, de a forrázás, tuti lelapítja :) a parókák, amiket én csinálok pont ezért vannak, vagy ötször forrázva, hogy tuti lelapuljon, de ez persze, csak akkor működik, ha elötte lekened hővédő krémmel, vagy nem 300fokos vizet öntesz rá :)
rebi23

Következő

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek