Paróka, ami nyomot hagy

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

Paróka, ami nyomot hagy

HozzászólásSzerző: Riaber » 2011.05.31. 23:39

Az iránt érdeklődnék, hogy létezik-e olyan, hogy egy paróka esetleg megfogja a baba fejét. Én most konkrétan attól tartok, hogy a sötét barna Leeke paróka, aminek fekete a "sapka" része megfogja Elizabeth fejét. Nem ismerem az anyagukat és félek, hogy ha állandóan a fején van akkor foltot hagy. Ma éreztem is, hogy olyan fura ragasztóra emlékeztető szaga van a hajnak. (Ez lehet, hogy normális, csak még nem sok parókával volt dolgom. ^///^ )
A másiknak, ami az Angell-Studio-tól van (ez Vincent fején van folyamatosan), semmilyen szaga nincs...

Nektek mi a tapasztalatotok ez ügyben? A sötét parókákat leveszitek időnként, vagy nem kell túlaggódnom a dolgot? ^^;
Riaber

Re: Paróka, ami nyomot hagy

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.06.01. 01:49

Dolgok amik fognak téma: viewtopic.php?f=22&t=1726

Van hogy megfogja a paróka a baba fejét, de előre nem nagyon lehet tudni hogy melyik paróka fog-e éppen vagy sem. Leekeworld hajról még nem hallottam ezt, de előfordulhat. A szaga valószínűleg csak a fazon beállításához használt formázóanyag, nem függ össze azzal hogy fog-e vagy sem.

Ha nagyon aggódsz miatta akkor megmoshatod (lötyögtetve, nem sikamikálva) ecetes vízben, csak újra kell utána formázni.

Én mondjuk nem szoktam zavartatni magam ha megfogja a paróka a babám fejét...úgyis a paróka alatt van és nem látszik. Emiatt aztán biztos nem tárolgatom kopaszon a szépségeimet. Másrészt meg csak az MSC-t fogja meg és ha leszedem az arcfestését akkor lejön vele együtt a "fogás" is. Eddig a fekete Iplehouse hajaim fognak (az egyik nagyon csúnyán)...illetve a fekete Sunny's parókám is de csak extrém hosszú idő után és naggyon keveset.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Riaber » 2011.06.01. 11:55

Bocsánat, hogy új témát nyitottam, nyugodtan dobd át ezt a meglévőbe, ha gondolod. ^^;

Egyébként reggel levettem a parókát és a megérzésem beigazolódott. A sötétbarna Leeke paróka körben egy sávban megfogta a fejét. A legdurvább a füle körüli terület. Gondolkozom, hogy mit csináljak vele... Mikor Alice-től rendeltem, kaptam ajándékba egy kis fehér szivacsot, ami gondolom melamin tömb. Próbáljam meg vele óvatosan ledörzsölni a foltot? Nem szedi le a festést/msc-t?
Olyan részeit is megfogta a fejének, ahol nincs msc. Ha ezeket nem távolítom el, akkor lehet, hogy a folt annyira beleivódik az anyagba, hogy később már nem lehet leszedni?
Azért kérdezek ennyit, mert nem akarok butaságot csinálni szegény babával... ^^;
Riaber

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.06.01. 12:12

Óh, ha akartam volna akkor már összevontam volna a témákat :P Az inkább egy lista^^

Valószínűleg amit kaptál az melamin tömb. Megpróbálhatod leszedni ha merész vagy - mondjuk egy céges festéssel lehet hogy nem packáznék. Én csak a saját festéseimen vagyok merész, mert azt úgyis újra tudom csinálni (illetve ott tudom hogy hány kiló MSC-t fújtam rá, és hogy ha ledörzsölök 1-2 réteget még akkor is van rajta >:D )

Ahol nincs arcfestés/MSC ott egész nyugodtan dörzsölgesd csak. De ha rajta hagyod akkor sem fog beleivódni a műgyantába - később is le lehet szedni. És ahol nincs festés, ott be is vizezheted a melamin tömbödet - úgy még hatékonyabb ;)

(ahol arcfestése van, ott viszont a vizes melamin tömböt úgy hívják, hogy gyilkosság. Szóval véletlenül se érjen hozzá...)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Riaber » 2011.06.01. 16:44

Köszönöm a tanácsokat Smaug! :) Alaposan átvizsgáltam még egyszer és úgy döntöttem, nem sikálom feleslegesen az msc-t. A füle környékén és a fülén látszik leginkább a folt (szobai megvilágításban). Mikor kivittem semmit se lehetett észrevenni, ráadásul úgyis takarja a paróka... Nem kísérletezem, hogy tényleg megsértem a festést, annyit nem ér meg. (Főleg így, hogy írtad, hogy nem bántja a gyantát.)

Viszont a parókát ha lesz időm kimosom ecetes vízben, addig nem használom. Kiváncsi leszek az eredményre.
Riaber

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek