A raszta szív... parókapróbálkozások

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

A raszta szív... parókapróbálkozások

HozzászólásSzerző: renibetti » 2012.08.03. 22:31

A nyárnak és a Ladány Bene 27-nek hála rákaptam a raszta életérzésre. Az elszenvedője pedig nem más, mint pillanatnyilag Akuma névre hallgató elf füles buksi. Még félkész állapotban vagyunk, de már körvonalazódik életem első saját készítésű parókája! :D Több tincs kell még bele, valamint a parókasapit át kell gumiznom és végül ha mindennel megvagyok akkor kezdődik a frizura beállítása, tehát a végén -talán- normálisabb is lesz...
(a kép élességéért elnézést, de kb 2 perce készült és a lámpám elég szörnyű ilyenkor már...

Kép

Ne kíméljetek!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára renibetti 2012.08.04. 18:35-kor.
"Winter is coming!"
itthon: Nuada,Hani,Lilith,Mei,Risa,Riku,Hope,Nathaniel,Eric,Vincent,Odette,Micah,Jean-Claude, Milo,Lesszi,Tapani,Amy,Reira,Johnatan-Rick,Alexander,Patrik,Cecili,BC
Úton haza:
Tervben: Eva, testek
renibetti

Re: A raszta szív... parókapróbálkozás

HozzászólásSzerző: Kirasan » 2012.08.03. 22:38

Szerintem nagyon jóóóó :spark Alig várom milyen lesz ha teljesen kész ;)
itthon: Vergil (Pluto doll) April (MDR Merry)
Yumi (AptilStory Clover)Amber (AprilStory Ishlliya)
Kirasan

HozzászólásSzerző: Jornorinn » 2012.08.04. 14:39

Megérné több képet is feltenni! Én is próbálkozom az ilyen hajjal nekem nagyon bejön. Annyira puha és annyira dúúús *_*...
Oké abbahagytam a picsogást -.-"
Szóval nekem tetszik, ha érdekel majd én is mutitok képet az enyémről, összevetjük, és jól kibeszéljük a technikai tapasztalatokat. Na? :D

<3
Jornorinn

HozzászólásSzerző: renibetti » 2012.08.04. 15:01

Köszi a biztatást amint befejezem és az építkezés mellett lesz időm készítek normális és sok képet!
Nyah és persze, hogy jöhetnek a saját próbálkozások!!!! Nagyon kíváncsi vagyok ki, hogy oldja meg a dolgokat- :lol:
"Winter is coming!"
itthon: Nuada,Hani,Lilith,Mei,Risa,Riku,Hope,Nathaniel,Eric,Vincent,Odette,Micah,Jean-Claude, Milo,Lesszi,Tapani,Amy,Reira,Johnatan-Rick,Alexander,Patrik,Cecili,BC
Úton haza:
renibetti

HozzászólásSzerző: Jornorinn » 2012.08.04. 17:39

Oki, akkor igyekszem valami értelmes képet készíteni róla, aztán valahova felteszem :D Lehet hogy ide, nem akarok ezer meg ezer új topicot nyitni. :D legyen egy helyen a rasztagyűjtő XD
Jornorinn

Re: A raszta szív... parókapróbálkozások

HozzászólásSzerző: renibetti » 2012.08.05. 12:43

Nem akartam dupla posztolni, így töröltem az előzőt...
Szóval nyugodtan jöhet ide a kép!!!! ;)

A karakter amihez terveztem a parcsit egy visszavonult hivatásos harcos. Valahányszor meghalt a harctéren 1-1 tincs kifakult a hajában. Személyiségileg az a tipikusan laza és idióta egyén akiről a kellő pillanatban derül ki, hogy vérbeli profi és nem egy szimpla perverz vén róka...
És most az este befejezettnek nyilvánított parcsi: (ha találok bele illő fagyöngyöt, változhat még a koncepció)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
omake, hogy a hangulat is érződjék....
Kép
"Winter is coming!"
Úton haza:
renibetti

HozzászólásSzerző: Jornorinn » 2012.08.05. 15:09

Wa! Tetszik! :D

Találtam pár képet a neten (sajnos nem tudom kié, mié, ha valaki tudja, akkor kérem szóljon, szeretném kreditelni!), megosztom. :D Szeretem a rasztahajat, és ez egészen jóóó!

Kép

Kép

Kép
Jornorinn

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.08.05. 15:44

Jornorinn, a képeid mind a Dieux-Faux nevű parókakészítőtől vannak. DoA-n River a felhasználóneve, Devin nemrég nevezte magát átt Geekisthecolour-ra. Ez a galériája:

http://geekisthecolour.deviantart.com/gallery/

A linkelt képeken Kanja van, aki egy tan Migidoll Ryu, de A Soom Chalco-ja (Dryas) is rasztát hord :)

Ez pedig az etsy boltja:

http://www.etsy.com/shop/Uizu

A parókái egyébként csalással készülnek, nem teljes fejnyi haj van rajtuk, csak a választéknál varr föl egy sor duplavégű rasztát, vagy ha szükséges akkor alá még egy-egy sort. Így leeresztve nem olyan nagyon puffasztott a haj és szép, realisztikus kinézete van, de nem lehet pl. felfogni copfba, mert akkor látszik, hogy alatta tök kopasz. Sajnos ez a göndör/raszta parókák egyik kettőssége - vagy hatalmasak és felpuffadnak, vagy valahogy ritkítani kell őket - amit többen úgy oldanak meg, hogy egyszerűen kopaszon hagynak részeket.

Van itt még pár tutorial DoA-n:

http://www.denofangels.com/forums/showt ... dreadlocks - pamutfonalból, kicsit puffancs

http://www.denofangels.com/forums/showt ... dreadlocks - ő nem duplavégűt készít. Kicsit fagylalt színű az eredmény, de az csak a szálad színétől függ, és nagyon tetszik a vékony kis vége ;)

Ha valaki nem pamutszálat akar használni, hanem maga csinálná a raszta-tincseket Kanekalon-ból: http://www.denofangels.com/forums/showt ... dreadlocks

göndör-raszta Kanekalon-ból: http://www.denofangels.com/forums/showt ... dreadlocks
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Jornorinn » 2012.08.05. 16:48

U király köszönöm, nem akartam kredit nélkül hagyni, köszönöm, h leírtad! <3
Igen a képek alapján már láttam, hogy valami ilyesmiről lehet szó, mert ami rasztát ő használ, nekem az a saját hajamban volt, tudom mennyire vastag ha sok van. Gondolom ha valaki copfosat akar, akkor lehet késziteni azt is. Én mindenképpen fogok ilyen féle raszta hajat is készíteni :D Csak a magam módján. :D

Húúú ez a szürke raszta tényleg durva pufi lett, de azért megoldotta :D

Köszi az infókat, mindig jó kéepket nézegetni. Úgyis nagyon érdekel a paróka készítés, már rajta vagyok az ügyön, hogy szép, egyedi parókákat gyártsak. Aztán ha valami már olyan, akkor elkezdem mutogatni itt, vagy a blogon. Vagy mindkettőn! :P

Szerkesztés:
Egyedül azt nem tudom még, hogy amit hajból akarok csinálni, azt milyen anyagra varrjam rá. Oké, ez egy kicsit off itt... tudom. De gondolom a raszta hajat is valami olyasmire kellene, hacsak nem horgolok "sapkát" hozzá...
Jornorinn

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.08.05. 17:12

Pupapánál van előre készített parókaalap amire fel lehet varrni:

http://pupapa.com/shop/index.php?cPath=27_77

Általában mindenfél BJD parókát ilyenre varrnak, a rasztát is, a szintetikusat is és a valódi hajat is. Bár van aki harisnyából csinál magának...
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Következő

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek