parókák rendbentartása

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

parókák rendbentartása

HozzászólásSzerző: ránome-chan » 2013.05.31. 18:53

Sziasztok bátorkodom ujj témát nyitni hogy ki hogyan tartja meg a baba hajának a gyári állapotát ha ez lehetséges én egy nagyon hosszú hajat álmodtam meg a karakteremhez gyárilag gyönyörűen érkezett meg de amikor kivettem egyszer - kétszer megcsodálni ^^; egyből kissé szét álltak a szálak a loknikból ami engem személy szerint kissé zavar
http://www.dollmore.net/shop/step1.php? ... 0506093943
hát erről a hajacskáról érdekelnénk főként tippek . Nem tudom mi a teendő egyszerűen ha már szanaszét kocólodótt veszünk másikat és ennyi vagy orvosolható ?
Itthon : Yume <3( RS Dan fej Mu testen)
ránome-chan

Re: parókák rendbentartása

HozzászólásSzerző: Yuuki » 2013.06.01. 18:16

de szép haj *---*

Egy bizonyos pontig helyre lehet állítani a hajakat, csakúgy, mint az emberi méretre készülteket. Én azokhoz értek, de nagyjából ugyanazt kell csinálni ezekkel is, csak kicsiben.

Tedd fel stabil helyre, ahonnan nem eshet le, még ha véletlenül megrántod, akkor sem. Legyen kéznél fésű /én a magam részéről az emberi parókáknál legjobban a tupírfésűvel boldogulok, de volt már, akire sikítófrász tört miatta, sz'al... nem tudom. Abban majd a többiek adnak ötletet, hogy milyen fésűt használj hozzá/ és 1-2 csat. Utána az egyik oldalról indulva egy-egy tincset válassz ki, és azt fésül át óvatosan, hogy ne törjön a szál. Ahogy ez kész van, csavard be a tincset, mint mikor az ember a saját haját csavargatja, majd csatold el. Ezzel a módszerrel végigmész rajta (ahogy haladsz, hozzácsatolod a kész tincseket a korábbiakhoz), és a végén ha egybe csavarod az egészet, akkor nem kócolódik, de amikor használni kell már, végighúzod rajta az ujjaidat, és ismét tincsekre bomlik.
Don't turn your back, don't look away, and don't blink!
Good luck!

Stardust - Hoshikuzu; Kalózok Fogságában
Yuuki

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.06.02. 00:29

Kb. én is ezt csináltam az ilyen tincses hajammal, amit Yuuki írt - tincsenként egyesével kifésülni. Bár én a baba fején szoktam, egy igen kisméretű emberi hajkefe segítségével. És fontos, hogy a kifésülést a tincs aljáról kezdem, aztán úgy egyre feljebb és feljebb - így nem alakul ki nagy kóccsomó, ami tönkretenné a hajat, és mivel szorítom a tincset a kifésüléskor, ezért nem rángatódnak ki a szálak a parókaalapból sem :)

De sajnos arra készülj fel, hogy egy ilyen hajnak a karbantartása rengeteg időt és energiát fog igényelni tőled, és nem szabad elsumákolni, mert akkor tényleg tönkremegy a haj. Én nem vagyok erre képes hosszútávon, szóval el is adtam a munkaigényesebb hajaimat (vagy nem használom őket).
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: ránome-chan » 2013.06.02. 14:39

megcsináltam amit javasoltatok :) (röpke másfél óra de megérte ;) ) kérdezném még esetleg a becsavart tincseket át fújjam e hajlakkal vagy zselével vagy inkább ne?
Itthon : Yume <3( RS Dan fej Mu testen)
ránome-chan

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.06.02. 15:32

Ha nem muszáj, inkább ne. Én hajlakkal fújtam BJD hajat, de attól keményebb lesz és nem tart örökké, aztán fújhatod újra és még keményebb lesz, stb stb....aztán persze ki lehet mosni belőle, de egy mosás után visszaállítani ezeket a tincseket...hát az egy nagyon nagy vállalkozás lenne...
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek