Vajon nehéz egy ilyet megvarrni?

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

Vajon nehéz egy ilyet megvarrni?

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.08.25. 19:37

Nálam tapasztaltabbak tanácsára lenne szükségem :D

DollWhy cicafüles parókái ( http://www.dollwhy.com/shop/product_inf ... ucts_id=65 ) elindították a fantáziámat - pont tökéletes lenne ez az összeállítás egy leendő babámnak, azonban nincs pont olyan színkombináció náluk amit szeretnék (arany haj fekete füllel...és a haj lehetne kicsit hosszabb is...)

Szóval ahogy nézem ezek a fülek úgy néznek ki, mintha egyszerű formára vágott és megduplázott filcdarabok lennének egy szőrhajra rávarrva. Vajon ha veszek egy sima szőrhajat, akkor én is rá tudnék itthon szerkeszteni egy pár fület? (lehetőleg úgy hogy ne vesszen előtte 5 paróka kárba kísérletezés közben).

Szóval ebben szeretnék tanácsokat, tippeket hallani^^ Milyen öltéssel lehet az a fül felvarrva? Vajon van benne valamilyen merevítés? És mire kéne odafigyelnem ha nekivágok? (nem akarok magam szőrhajat készíteni, úgyhogy az alap az úgyis véve lesz, csak a füleket szeretném rávarázsolni....úgy, hogy jól is nézzenek ki)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: Vajon nehéz egy ilyet megvarrni?

HozzászólásSzerző: moniee » 2009.08.25. 20:04

Hát, szvsz, ha nem látnám a fül ldalán a varrást azt mondanám hogy lehet hogy van benne drót...de így igen, úgy tűnik hogy (egy vékonyabb, de azért valamennyire merev) filcből van kivágva 2 kis háromszög, azoknak szépen visszahajtották a széleit és egymással szembefordítva a darabokat összevarrták...
És aztán az egész kész fület egy íves vonalban varrták rá a paróra ^^
Legalábbis nekem így tűnik ^^
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Sheila » 2009.08.25. 20:23

Ezért a wigért oda meg vissza vagyok, de nekem is ez a bajom hogy nincs abban a szinben amit szerettem volna. :cry:
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: The KID » 2009.09.03. 15:07

Smaug: simán rá lehet varrni a füleket egy meglévő furwig-re. Pl. ha bársonyból csinálod, annak van tartása, és a fül íve is ad neki egy kicsit.
Szerintem belülről érdemes véglegesen felvarrni, addig kívülről oda lehet tűzni a helyére.
(Max gyorsan nekiálok a magaménak, és elmesélem az eredményt :P)
Kép
Stephanie Obitsu Gretel, Dominique/Hellequin L.A.T.body+PPD N.G.You head, Mira DK LingRi
Portfolio: http://keahrou.deviantart.com/ http://www.cosplay.hu/gallery2/main.php ... =xfa618b9c
The KID

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek