Hogyan csináljunk felvarrható hajtincset a la NiuKy

Tippek, útmutatók ruhákhoz, parókákhoz és más hasznos dolgokhoz

Hogyan csináljunk felvarrható hajtincset a la NiuKy

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.09.08. 22:28

nyuhhuhú, hát akkor ímhol az én kis gagyi home made módszerem :3

Először is kell egy sapka, ami tökéletesen illeszkedik a baba fejéhez és ugye harmonizál vagy a bőre vagy a haja színével.
A harisnya levágott vége szolgáltatja a sapit.
Kép

A haj a Dollmorenál rendelt Saran peach pink haj.
Ez 30g, egy msd-nek egy derékig érő wig elkészítéséhez körülbelül kettő csomagra van szükség.
A hajgöngyöleget egyenlő hosszúságú tincsekre vagdosom fel. Megmérem, kb milyen hosszúságút akarok csinálni és ahhoz képest dupla olyan hosszúra vágom fel. A leghatékonyabb, ha szépen összehajtogatva a végeinél vágjuk el.
Kép

Megvan a tincsünk, és most keressük meg, hol a közepe!
Miután megállapítottuk a közepét, megkapjuk azt a hosszt, amilyen hosszúra a hajat szeretnénk.
Kép

És must jön a furmányosság! Kell egy szalag, ami vagy ugyanolyan színű, mint a hajunk, vagy nagyon hasonlít rá (nem baj, ha sötétebb, de világosabb ne legyen mert az csúnyán kiüt a tincsek között, mikor felvarrjuk a sapira a hajakat.

A szalag olyan anyagból legyen, ami bírja a hőt, ergó műanyag alapú dekor szalag kilőve, mert a forrázásnál megolvadhat.
A ruhaanyagból kivágott csík is tökéletesen megfelel, csak nem lesz olyan vékony a weft teteje.
Szerkesztés: A szallag, amit a képen használok 9 mm-es szatén szalag by rövidárus néni.
A tincs közepének felkutatása után a tincset a szalagra helyezem, hogy a tincs közepe a szalag közepén legyen.
Kép

Aztán futok vele a varrógéphez!
Kép

A varrógépen végigvarrom a szalag közepét a legeslegsűrűbb varrással! Lehetőleg minél egyenesebben (nekem nem jött össze XD) Sajnos varrógép nélkül nem hinném, hogy meg lehet csinálni.
A tincset nem kell szétzilálni, ahogy a varrógép talpa halad előre szépen egyenletesen eloszlatja a hajszálakat. Az a jó, ha sűrű a weft. Minél jobban tartjuk a tincset, hogy ne tolja előre a talp, annál sűrűbb lesz. Minél jobban engedjük hogy tolja, annál lazább. Ez egy laza weft lett most.
Ha spórolni akarunk a hajjal, akkor lehet rakni lazábbat alulra, de a legtetején az a jó, ha elég sűrű a weft, hogy az alatta lévő hajtincs varrott szalagját eltakarja!
Kép

Kettéhajtom a szalagot és végigvarrom hosszában. Vigyázni kell, hogy minél jobban a szélén varrjunk, mert vékonyabb lesz maga a szalag rész, és kevésbé fog látszani a parókában.
Kép

Kép

Ha a szalag feslős, átfuthatunk rajta még egyszer a biztonság kedvéért.
Kép

A felvarrt weftet levágom a szalag többi részéről
Kép

Ezután jó sűrű fogazású fésűvel, vagy hajkefével megfésülöm.
Aztán a szalag fölöslegesen lifegő részeit óvatosan levágom mindkét oldalon. Én ezen a képen Avonos bőrvágó ollót használok Kicsi, és baromi éles, könnyű vele dolgozni.
Kép

A kész állapot
Kép

Összehasonlításképpen mellette egy gyári szövésű weft.
Kép

A többit meg ugye már tudjátok!
És íme, a jól végzett munka édes gyümölcse, a paróka!
Kép

Hát ennyit tudtam kihozni magamból. Remélem, lehetett érteni, hogy mit akarok mondani :D
Jó hajazást mindenkinek! \o/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NiuKy+ 2009.09.09. 17:05-kor.
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

Re: How to make a séró

HozzászólásSzerző: moniee » 2009.09.08. 22:34

Juuuj tökletes, nagyon köszi :D Már csak azon morfondírozom milyen szalagra varrtad te fel? Nekem szaténszalagnak tűnik...de az meg iszonyat foszlós O_O ha ruhaanyagcsíkot hasznélok, dettó foszlik, visszavarrni hülyeség a széleit mert iszonyat vastag lesz a dolog...
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

Re: How to make a séró

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.09.08. 22:52

Szerintem szatén. de azért holnap megkérdezem a rövidárust
Egyébként nekem szimpatikus volt a szalag, meglepően könnyű volt vele bánni, pedig azt hittem, hogy majd szét fog csúszkálni.
és nem igazán szándékozik szétfesleni pedig csak egyszer varrtam át.

Az anyag csíkkal csak az a gond volt hogy 1-2 percet kellett neki imádkoznom, mire ketté tudtam hajtani, mert elég puha volt és utána a megvarrt rész elég csálé lett és jó kövér :(
A szalagot majd holnap alávetem a gyilkos próbának, hogy bírja-e a hőt. Megtámadom gőzborotvával és meglátjuk, mit szól hozzá XD
Ha azt túléli, akár még atomreaktor szigetelésre is beajánlanám
*Niu = piromán állat* XD
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
NiuKy+

Re: Hogyan csináljunk felvarrható hajtincset a la NiuKy

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.09.08. 23:25

WoooW, NiuKy ez rohadt jó!

Utólagos engedelmeddel csináltam neki egy saját témát, mert szerintem ez olyan hasznos hogy ne hagyjuk eltemetődni a másik beszélgetés ötödik oldalán - ha jön valaki később, így egyből megtalálja!

Sosem gondoltam volna rá, hogy szalagra varrjam fel a hajat...hehe, egészen azt kívánom bár meglenne még a műhaj amit anno kísérletezésre vettem. De kicsináltam két próbálkozásból és már a süllyesztőben van :lol:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Chid » 2009.09.09. 11:23

NiuKy köszi az eddigi segítséged és van még egy kérdésem :D...mondtam én h sok lesz xD
Szóval...úgy tudom árulnak kötegben is már gyári varrásút..akkor nem éri meg megvenni inkább már rögtön a varrottat?
Itthon: Alisha (Luts KDF ANI),
Edward (By me ^^)
Zep (Felix Dolls Brownie Zeppelin)
Chid

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.09.09. 12:17

Én azért rendeltem "kötegelt" saran hajat, mert az a szín, amit akartam, nem volt a gyári szövésűek között.
A kettő között csak annyi a különbség, hogy amit a pupánál vettem weftelt haj, az egy hangyányival kezelhetőbb, és nem olyan fényes műanyag hatású, mint a saran.
Lehet még kapni kötegelve "high temperatured hair"-t a dollmorenál (én hőkezelt hajnak fordítanám) állítólag, az nem ilyen fényes, de a dollmore azt írta róla, hogy nehezebben formázható/forrázható, mert magas hőmérsékleten állították elő.
Hát majd, szerzek olyat is és akkor tudok róla véleményt mondani. (tervben van már )
Viszont nagy előnye a kötegelt hajnak, hogy lehet vele spórolni. Vagyis ha a kis kedvencednek rövid hajat szeretnél, fájó szívvel vágod le a gyárilag megweftelt 40 cm hosszú haj 3/4-ét, amit meg te csinálsz saját kezeddel, pont olyan hosszúra vágod, amekkorára szeretnéd.
Ennyi a különbség.
Én nem állok egyik mellé sem, mert mindegyikkel szeretek dolgozni :)
Kép

NiuKy+

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.09.09. 17:08

magamra post
moniee a szalag 9 mm-es szatén! Bele szerkesztettem a tutorialba is, köszi hogy megkérdezted :)
Tökre elfelejtettem beírni ^^
Kép

NiuKy+

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2009.09.10. 13:51

Awww... de okos!!! Eszembe se jutott volna. :oops:

Gratula, nagy ötlet, és kösziiiii!!!
Itthon: Tristan & Ichiru (LUTS SDF Howl x 2, Asher (SOOM MA Sabik), Ion (LUTS 2009 Wintery), Lenhardt (LLT Roderich), Asha Night (LUTS SDF Jude fej), Naya (LUTS 2009 Summery fej)
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: moniee » 2009.09.10. 16:05

O_O szatééén? ...Igazából gyanús volt de mindig elhessegettem hogy á, a szatén ronda foszlós... de ezek szerint a Niu féle megfélemlítés úgy összerántotta a kis (ideg)szálait hogy nem mert tovább foszolni mikor levágtad róla a felesleget :D
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.09.10. 18:06

ja hát a szalagok nagyon be vannak fenyítve nálam :D

Egyébként végig szaladsz rajta kétszer a legszorosabb varrással és még atombombával de lehet szétrobbantani a szálait.
Kép

NiuKy+

Következő

Vissza: Varrás, parókák és ékszerek