miniatür laptop készítés

Bútorok, használati tárgyak készítése, beszerzése

miniatür laptop készítés

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2010.08.19. 11:35

tegnap egész nap minilaptopokat kerestem, lehetőleg MSD méretben de boltban sehol nem találtam, egy-két emberkét kérdeztem meg, hogy hol szerezték be de még nem jött válasz. Viszont egy videó ihletett adott, hogy akár oclsón sajátot is lehetne csinálni. Neki is kezdtem ma, igazából könnyű megcsinálni szerintem mindenkinek.

Szóval elősző is kell egy jó kemény karton papír (én egy leselejtezett rajztáblát áldoztam be, szétvágni egy szenvedés de elég jó kemény)
Kép
Szal nekem MSD mérethez kb 8x6 cm-es téglalapok kellettek, SD-nek valszeg valamivel nagyobb kell (olyan 10x8-asra saccolnám) Azért 3mat vágtam ki, mert az asló rész ugye vastagabb kell hogy legen, és ahhoz kettőt illesztek össze. A monitor résznek elég egy réteg mert élőben is vékony.
Kép
Szal ragasztószalaggal (celluxot azért nem ajánlanám mert egy idő után elengedi magát) a két alsó részt összeragasztottam, így egy kicsit a szélei is tisztábbak mintha csak a sima elvágott karton lenne ott.
Kép
majd ugyanígy körberagasztottam a tetejét is, azért hogy ne látszódjon a karton vágása oldalt
Kép
Eztán össze lehet illeszteni a két részt. Ha lecsukhatót akarunk akkor a sarkoknál kell összeilleszteni és leragasztani
Kép
konkrétan így, mindkét oldalon.
Kép
ahhoz, hogy megálljon 90°-os szögben én azt találtam ki, hogy beállítom arra a szögre, és a belső részére húzok még egy ragasztó csíkot. Nekem így tökéletesen megáll és le is lehet csukni.
Kép
ezek után már csak annyi lesz a dolgunk, hogy méretarányosan kinyomtatunk egy laptopról képeket (alja, hátulja, billentyűzet, monitor és akár még az oldalakat is) és felragasztjuk (idáig még én se jutottam el)
Kép
És íme a babához képest ahogy kinéz jelenlegi állapotában.

Ha majd eljutok a nyomtatóig fel fogok rakni képeket, hogy hogyan is néz ki teljesen készen. Remélem van akinek hasznos lesz~
Zi-chan

Re: miniatür laptop készítés

HozzászólásSzerző: rebi23 » 2010.08.19. 12:29

Jujj ez nagyon jó ^///^
hogy, te milyen ötletes vagy ^///^
gratulálok és kiváncsi leszek, milyen lesz készen :P ;)
Leander White (Resinsoul Lan)
Az álmaink valóra válnak;)
rebi23

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2010.08.19. 13:22

Most lekentem feketével, azt várom h száradjon, szerintem csak holnap tudok nyomtatni, ha esetleg kell valakinek a kép szívesen felrakom ^^
Zi-chan

HozzászólásSzerző: rebi23 » 2010.08.19. 13:46

Jujj de jó ^///^ kérlek kérlek kérlek tedd fel ^///^ :spark
rebi23

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2010.08.19. 13:59

Először még kipróbálom a sajátomon, de elvileg jónak kell lennie ^^; Komolyan csak én lehetek ien tökéletlen h képes voltam a saját gépemet lefényképezgetni XD
Zi-chan

HozzászólásSzerző: rebi23 » 2010.09.01. 22:45

Na hogy áll a Mini-Top ^///^ ?
Nagyon kíváncsi vagyok ^///^
rebi23

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2010.09.03. 08:52

Gomen ^^; nem jutottam még el nyomtatni, sajna nem jártam arra, de amint lesz fejlemény felrakom ^^ Most még annyi az egész h befestettem feketére meg le fogom fújni lakkal mert fog fekete festék >.>;
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2010.09.20. 16:38

//És jee, eljutottam a nyomtatásig ^^ Hát ajánlatos nagy felbontású nyomtatóval (én írószeressel nyomtattam ki) megcsinálni, mert azért elég pici és lehet hogy elmosódnak a részletek ha nem megfelelő felbontású a kép. //

Szal miután készen lett az alap forma én még fekete tintával lefestettem az egészet (ha valakinek van fekete szóróspréje az is tökéletesen jó) Ezt száríthattam pár napig majd sima lakkal is lefújtam hogy ne fogjon. A lakk az egy mezei lakk volt amivel a szénrajzokat rögzítem.

Kép
Így nézett ki a nyomtatott kép. Bár a képen teljesen egyben van egy része nekem szét kellett kicsit darabolni, hogy illeszkedjen.

Ragasztóval (UHU stic) ráragasztottam az alapra, és hagytam száradni. Közben ahol nagyon feltűnően látszott a lap fehérje ott a széleket lefestettem fekete filccel.
Kép
És íme a minilaptop.
Gondolkodtam rajta, hogy biztonság kedvéért leragasztom átlátszó ragaccsal (amivel laminálni szoktak) de végül ellene döntöttem mert becsillogna a fotókon.
Még azon is gondolkodom, hogy így is az egészet le kéne matt lakkal fújni de nem tudom milyen lenne az eredmény, szóval csak kísérletező szelleműeknek ajánlom ^^;

Minden esetre a fenti méretekhez méretarányosan közkínálatra felrakom magát a laptop képeket: kép (2.7M) ezt ha így elviszitek nyomtatni rá kell hogy férjen egy a4-es lapra, és a nyomtatott képnek akkorának kell lennie mint az alap forma.
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Handy » 2010.09.20. 16:48

De aranyos! :spark És milyen élethű lett! O_O De most már a lányaid is tudnak fórumozni. :)
"A boldogság egyetlen akadálya a valóság."
Itthon *-* :Dorien (DIM - Ace) , Mayu (DIM - Jullis), Mimi (Luts HDF Lolly), Narcissa (Luts KDF Lolly)
Kép
Handy

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2010.09.20. 17:02

hehe, jah mondjuk story szempontjából arra fogom használni h a meg nem érkezett családtagokkal tartsák a kapcsolatot ^^; Majd lehet csinálom még egyet másféle screenshot-tal, hogy kicsit változatosabb legyen, meg majd ha többen lesznek kettő biztos fog kelleni ^^;
Zi-chan

Következő

Vissza: Egyéb kiegészítők