3 D-s nyomtatással készített kiegészítők

Bútorok, használati tárgyak készítése, beszerzése

3 D-s nyomtatással készített kiegészítők

HozzászólásSzerző: Tifa » 2014.01.13. 20:52

Ezt a témát azért hozom létre, hogy a címben szereplő dologról legyen itt szó.

Teszem ezt azon okból, mert egy kedves barátom szeretné ebben kipróbálni magát szabadidejének egy részében.
- cosplayezik, mindenfélét gyárt, szóval egy igazi ügyes kezű srácról van szó -

Cloud - avagy conokról lehet ismerősen cseng néhányotoknak a Hubberthus név, róla van szó :) - programozó, nagyon jól használja a 3 D-s programot, tök jó dolgokat szokott tervezni.
Nagyon megtetszett neki Renge és a bjd-k világa, így arra gondolt, hogy a 3 D-s tervezést szeretné arra is használni, hogy babáknak kiegészítőket tervezzen.

Már készített is szarvakat, azaz Rengének ő tervezte a szarvat és készíttette el, külföldi céggel.
Ezt itt a postban meg tudom mutatni.

A szarvak véleményem szerint egész jók! Műanyagból készül a 3 D-s nyomtatás, nem teljesen sima a felülete, kb olyan, mint egy papírlap. Nagyon könnyű, szinte alig van súlya az így elkészült kicsi dolgoknak.

Amiért megnyitottam a topikot: Szeretnénk felmérni, hogy lenne-e igény a 3 D-s nyomtatással készült bjd-s dolgokra?
Lehetne egyéni rendeléseket leadni, meg közös rendeléseket. Kialakítanánk közösen, hogy mire lenne szükség, mire lenne kereslet, ki mit szeretne. :)

Egyenlőre most szarvakkal szeretne foglalkozni, fülekkel, farkakkal és szárnyakkal.
- ezek a kis méret miatt elég olcsóra jönnének ki, ha több van legyártatva belőlük, így mindenki jól járna igazából -

Amiről szó lehet a témával kapcsolatban egyenlőre az:
-szarvak (bármilyen!!!!! tényleg bármilyen formájú, miden félét meg tud tervezni 3 D-ben fotó, elképzelés, rajz alapján)
-fülek (itt ugye állat fülekre kell gondolni, cica, kutya, róka, stb... persze ez is kérhető, hogy milyen legyen)
-farkak (itt is állat farkakra gondolva)
-szárnyak (itt KIS méretű szárnyakra gondolva, tehát a tipikus pici ördög vagy denevér szárny, vagy csak egyszerűen valami, kicsi, cuki szárny, de lehet éppenséggel angyalka szárny is, a lényeg, hogy kis méretre kell gondolni)

A kiegészítők bármilyen képről, rajzban elkészített tervről készülhetnek 3 D nyomtatással.
Az alap színek egyenlőre: fehér, piros.

A nyomtatott kiegészítők belül üregesek, elég jó strapabírók, és valóban könnyűek.
Lehet őket csiszolni.
Ha valaki sima felületet szeretne elérni, akkor ajánlott lealapozni, úgy lefesteni több rétegben, majd lakkozni.
Akril festékkel festhető, legalábbis a prototípusnak elkészült szarvak azzal lettek festve.

A továbbiakban, ha lesz igény idehaza a dologra, akkor majd egyebeket is lehetne rendelni. Bármilyen kicsi bjd-s kiegészítőt. - pohár, tányér, különféle ételek, kicsi bjd-s használati tárgyak, pl... mobil, vagy bármi, amit csak el lehet készíteni, vagy amit ti szeretnétek -

Az első megrendelt tétel az kísérleti jelleggel volt, 10 pár szarv, olyan, amilyen Renge szarva lett.
Van fehér és piros, egyet kísérleti jelleggel lefestett, az színátmenetes, feketéből vörösre.

(Még 9 pár szarv gazdát keres, ezekre lehet jelentkezni.
Mivel ez nem egy eladásos topik, ezért a FB-os Minipiacon hirdetem meg őket, aki ott nem tag, privátban itt elér engem)

A fotón láthatjátok ezeket, így néznek ki:

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Mérethez pedig egy fotó:

Kép

Kérem, hogy a témával kapcsolatban ide írjatok véleményt, kérdést és minden, ami felmerül részetekről.
Ha lesz érdeklődés és jól fogadja a babás társaság a kezdeményezést, Cloud csak akkor fog nekiállni ennek a porjektnek.

Szeretettel várjuk a véleményeket, hogy lenne-e rá igény, és konkrét kérdéseket is egyenlőre ebbe a topikba, mert itt egy helyen lesz és a témával kapcsolatos minden felmerült kérdést itt lehet olvasni.
Természetesen, Cloud is jönni a fog a fórumra, és majd maga válaszolgat nektek. Én csak megígértem neki, hogy annyiban segítek, hogy felhozom témának a babás körben.
Tifa

Re: 3 D-s nyomtatással készített kiegészítők

HozzászólásSzerző: ReiraShiver » 2014.01.13. 22:09

Jujj~ Ez érdekes. *-* Bennem két kérdés fogalmazódott meg ezzel kapcsolatban: Egyéb kiegészítőket is lehet? Mint például korona, vagy maradjunk reális megtervezhető keretek között?:D Illetve egy ilyen elkészítése mennyi idő? Lehet, hogy le volt írva, csak nem voltam elég szemfüles. Akkor előre is bocsánat. :'D
Jaime Hill / Gabriel / Noel / Leslie Florance White / Keith Seven
ReiraShiver

HozzászólásSzerző: Tifa » 2014.01.13. 22:30

:) Igen, egyéb mást is el lehet készíteni 3-D-s nyomtatással. Igazából bármilyen kisebb tárgyat, testrészt a babákhoz.
Tehát egy koronát is meg lehet csinálni. - a kérdés igazából a tervezés és rendelés ára, illetve, hogy mennyire fontos, hogy teljesen sima legyen, de erről majd az úriember fog téged tájékoztatni, aki a dologgal foglalkozik -
Tifa

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2014.01.14. 08:55

Szerintem tök jó ötlet, nagyon érdekes :spark Árban úgy sacperkábé mennyit kell elképzelni? Illetve a tapintása milyen? :csill:
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

HozzászólásSzerző: lilien » 2014.01.14. 10:43

Úúúú ez tökjó! *v* Nagyon ügyik vagytok, igazán szép munka ez a szarv! ;)
Én arra lennék kíváncsi, hogy fegyvereket (főként kardokat) terveztek-e? :3
Kamoku [bory] • Soshi [syen] • Nathaniel [har] • Anzen'na [chrom] • Ageha [dia] • Gärnet [r.vivien] • Ferena [vivien] • Guren [r.ai] • Kae [r.ai] • Shinichirou [r.chrom]
Layaway is my best friend. OTL
lilien
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: renibetti » 2014.01.14. 12:01

Ide is beírom, hátha lenne társ, de pl a kávés papírpohár érdekelne még valakit? Ilyenre gondolok: http://mslk.com/wp-content/uploads/2009/11/mslk_starbucks_cup.jpg
felirat nélkül, és az X darabból aki akar kihozhatna kávés poharat, vagy valamilyen más üdítős címkével változtatva több lehetőséget ad. Én speciel egy ideje vadászok starbucks-osra...
"Winter is coming!"
itthon: Nu,Hani,Lilith,Mei,Risa,Riku,Hope,Eric,Vincent,Odette,Micah,Jean-Claude, Milo,Lesszi,Tapani,Amy,Reira,Johnatan-Rick,Alexander,Patrik,Cecili,Joon, Ha-na, pocok, "nevenincs"
Úton haza:
Tervben: Eva, testek
renibetti

HozzászólásSzerző: lilien » 2014.01.14. 14:06

Kardhoz képek:

http://img03.taobaocdn.com/imgextra/i3/ ... 438326.jpg

http://christthetruth.files.wordpress.c ... /sword.jpg

Olyasmire gondoltam, aminek nincs az a kifejezzen szélesített markolata (jaj egyáltalán nem értek hozzá, de azért remélem érthető :'D), szóval nem ez a fajta: http://www.knife-depot.com/blog/wp-cont ... Sword2.gif

Konkrét elképzelésem még nincsen, méreteket tudok mérni egy 65 centis babához, ha megírjátok, hogy mik kellenek pontosan (hossz, markolat hossza, körmérete, stb?).
Kamoku [bory] • Soshi [syen] • Nathaniel [har] • Anzen'na [chrom] • Ageha [dia] • Gärnet [r.vivien] • Ferena [vivien] • Guren [r.ai] • Kae [r.ai] • Shinichirou [r.chrom]
Layaway is my best friend. OTL
lilien
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ReiraShiver » 2014.01.14. 15:39

Reni, ezek a poharak jó ötletek, én benne lennék, csak a mintát rá hogyan oldanád meg? :33
Jaime Hill / Gabriel / Noel / Leslie Florance White / Keith Seven
ReiraShiver

HozzászólásSzerző: lupurt » 2014.01.14. 16:20

Pohár minta: ici-pici matricákkal?
Nyomtatni lehetne őket (sima 2Ds nyomtatás:) ).
lupurt

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2014.01.14. 16:32

A pohár engem is érdekelne, szintén Starbucks-os foglalkoztat egy ideje :'D :csill:
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

Következő

Vissza: Egyéb kiegészítők