3 D-s nyomtatással készített kiegészítők

Bútorok, használati tárgyak készítése, beszerzése

Re: 3 D-s nyomtatással készített kiegészítők

HozzászólásSzerző: ReiraShiver » 2014.01.14. 16:33

lupurt... *fejéhez kap* Csak a leg egyszerűbbre nem gondoltam. xD
Jaime Hill / Gabriel / Noel / Leslie Florance White / Keith Seven
ReiraShiver

HozzászólásSzerző: Hubberthus » 2014.01.14. 17:35

Halihó! Én vagyok aki elkövette ezeket a szarvakat! :)
Megpróbálok válaszolni a kérdésekre, meg majd bővebben kifejteni az egészet, mik a hátrányai, előnyei, satöbbi.

Gyakorlatilag bármit lehet nyomtatni, az a dolog szépsége :) Persze vannak határok, amiket a fizika törvényei szabnak, de azokba ritkán lehet beleütközni.
Koronára és egyéb fejdíszre egyébként én is gondoltam :D

Az elkészítési idő az elég hosszú, meg sokminentől függ. Teljes munkaidőben dolgozom programozóként, annyit modellezhezek, amennyit a szabadidőm megenged. Függ a modell komplexitásától, például ez a szarv nudli, egy 5 perc lehetett maximum. :)

Az anyag amiből nyomtatva lettek ezek a szarvak nagyon erős nylon-ból vannak. Sajnos tapintásra rücskös, és porózus, vagyis belül is lyukacsos. Olyan, mint egy nylon-ból készült nagyon apró szemcsés szivacs.
Amit befestettem fekete-piros színátmenetesre, azt kétszer merítettem bele a poliuretán lakkba, és még így is látszik, hogy rögös.
Igazából, ha akrillal megalapozod, utána csiszolod, aztán megint alapozod, csiszolod, fested, lakkozod, polírozod, akkor asszem talán csillogósan sima is lehet. :D De ez alapvetően nem.

Van lehetőség sokkal finomabb felbontású anyagból nyomtatni, ami műgyanta alapú, az abból készített dolgok ennél sokkalta simábbak, és részletesebbek, vagyis én személy szerint a tőröket, kardokat, és ilyeneket abból gondolnám csinálni, szerintem jobb lenne hozzá.
A hátránya annak az, hogy drágább, pontosan nem tudom mennyre (de minél többmindenre van rendelés egyszerre, annál olcsóbb, szóval ha összeszedünk sokmindent, akkor talán megfizethető szintre csökken), és törékeny!

Most mennem kell, majd válaszolok még a felmerülő kérdésekre. :)
Hubberthus

HozzászólásSzerző: renibetti » 2014.01.14. 20:05

Reira, konkrét ötletem nem volt a logó kapcsán, de mivel van ilyen bögrém és pont úgy tudják a babák megfogni, hogy belül van a logó :gondol: így nekem jó lenne akár matrica nélkül, bár ha azt is meg tudnánk oldani az is jó lenne.
Na meg az ilyen poharat simán lehetne üccsis pohárrá is varázsolni a kis üvegekről leszedett címkével esetleg, vagy ma a tv-ben láttam olyat, hogy ilyen pohár sötét bordóra színezve és nagy fehér lótuszvirág volt rajta a minta. Nekem nagyon tetszett, azt meg talán festéssel meg lehetne oldani valahogy.
"Winter is coming!"
itthon: Nu,Hani,Lilith,Mei,Risa,Riku,Hope,Eric,Vincent,Odette,Micah,Jean-Claude, Milo,Lesszi,Tapani,Amy,Reira,Johnatan-Rick,Alexander,Patrik,Cecili,Joon, Ha-na, pocok, "nevenincs"
Úton haza:
Tervben: Eva, testek
renibetti

HozzászólásSzerző: Hubberthus » 2014.01.15. 09:26

A bögréseknek jó hírem van, úgy tűnik hogy már más is gondolt ilyesmire :)

Kép
(A képre kattintva az oldalra visz, ahonnan akár meg is lehet venni, ha valakinek megér 6 euró + postaköltséget)
De legalább látni nagyjából, hogy hogyan is nézne ki kinyomtatva.

Vannak már egyébként mások is, akik próbálnak 3D nyomtatásos cuccokat csinálni, ezen a Shapeways oldalon lehet is látni mondjuk étkészleteket meg ilyesmik. Sőt, van aki egész babát modellezett le. (mondjuk ilyen rücskös felülettel nekem nem kéne)

Az ára a dolgoknak úgy van, hogy van egy alap nyomtatási költség a nyomtatási típusra + felhasznált anyag köbmétere, meg rámegy a dologra egy kb 2000 Ft-os postaköltség. Szóval minél több cucc van nyomtatva egy "pakkban", annál olcsóbbra jön ki darabja, ezért gondoltam ötleteket gyűjteni. :)
Hubberthus

HozzászólásSzerző: Tifa » 2014.01.17. 10:52

Cloud elkészítette a pohár 3 D-s tervét:

Kép

Méretek:
SD: 5 cm magas, 2,7 cm széles
MSD: 3,4 cm magas, 2 cm széles
YOSD: .... még nincs adat

Aki komolyan gondolja a rendelést, az ide a fórumba szeretnénk, ha jelezné, mit rendelne, mekkora méretben!
Eddig volt már pár dologról szó (pohár, bögre, agancsos szarvak, kicsi démon szárny és angyal szárny fejre, kicsi szárnyak testre, különféle ételek, sushi, korona, kard). Ez mind megvalósítható! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tifa 2014.01.17. 19:29-kor.
Tifa

HozzászólásSzerző: ReiraShiver » 2014.01.17. 15:42

Nos, én egy msd és egy sd pohárra biztosan beneveznék. Egyenlőre mást még nem mondanék biztosra. ^^ (Furcsa, hogy csak én írok ide. :'D)
ReiraShiver

HozzászólásSzerző: Tifa » 2014.01.17. 16:43

:) Köszi, hogy ide írtál! Felírunk! :)

Igen, nem nagyon használják a csajok a fórumot, pedig, ha majd rendelés lesz, sokkal egyszerűbb lenne ide írni, hogy nekünk ne kelljen hatszáz helyről összeszedni, hogy ki mit írt, mit kért, mit rendelne. Illetve majd a bolt topikjába lehet a konkrét rendeléseket írni.
Egy bolt lesz itt nyitva a fórumon és majd mindig ott szervezzük a rendeléseket.
Ez a topik az ötletelésről szól, hogy ki mit szeretne rendelni, és ide kerülnek a kész 3 D-s tervek. Itt lehet kérdezni is, hogy valami megvalósítható-e vagy sem.
Tifa

HozzászólásSzerző: Shinku » 2014.01.17. 16:54

Na, akkor amiket én szeretnék, előbb-utóbb ^^: pisztoly (ezt ugyan már sikerült kifognom kulcstartóként, de jó lenne egy ilyen modernebb kinézetű, pl.: (1, 2), kommandós kés (1). És az elvetemültebb ötleteim: géppuska (1), esetleg bukósisak (1). Ezek gondolom bonyolultabbak. A plexi nem kell, hogy mozgatható legyen rajta, meg gondolom átlátszó nem tud lenni, de úgyis feketére festeném az egészet.
Egyik sem kell amúgy, hogy nagyon-nagyon részletes legyen. MSD méretben szeretném őket.
Ezek azok a dolgok, amiket szeretnék a babáimnak, de még nem találtam megfelelő méretben (vagy egyáltalán) és amit nem tudok saját kezűleg megcsinálni.

Legjobban a bukósisak érdekelne, gondolom az drága is lenne, úgyhogy még nem most rögtön érdekelne, de hátha ötletet adok ezekkel másoknak is. :)
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Tifa » 2014.01.17. 17:02

Hú, Shinku! :) Tök jó ötleteid vannak! :)

A pisztoly, fegyverek szerintem tuti megvalósíthatók, a késről-tőrről már volt szó, és az pici is, tehát annak az ára sem lenne sok.
Szerintem Cloud a géppuskát is megoldaná, a bukósisakot nem tudom, valószínű azt is. XD Csak ahhoz kellene pontos méret. - egyéni rendelésnél majd vele privát szerintem megbeszélitek -

Nyugodtan lehet ötletelni, ő pedig majd, amikor rendelni szeretnél, akkor megtervezi, de azt gondolom meg tudja mondani előre, hogy kivitelezhető-e.

De majd érdemben válaszol neked! :)
Tifa

HozzászólásSzerző: ReiraShiver » 2014.01.17. 18:19

Én egy msd pisztolyra is beneveznék, erre nem is gondoltam, ezek nagyon jó ötletek amúgy. ~ Remélem nem baj, hogy így én is 'betámadtam'.:'D
ReiraShiver

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéb kiegészítők