Fotel

Bútorok, használati tárgyak készítése, beszerzése

Fotel

HozzászólásSzerző: Jume » 2014.05.19. 20:16

Egyik nap elnézegettem Estelt, ahogy a polcon üldögélt és úgy tűnt, nem túl boldog a csupasz fapolcon. Gondoltam egyet és miután nem találtam árban és elérhetőségben megfelelő ülőalkalmatosságot, gondoltam egy merészet és amolyan Mekk Elek módjára nekifogtam, hogy fotelt gyártsak. A munkahelyemről hoztam egy nagy kartondobozt, amiből aztán megcsináltam a vázat, úgy hogy vastagsága is legyen a részeknek (egy háttámla, két karfa, aminek az ívét régi gyerekújságból sodort henger adja, és egy ülőrész). Talán ez volt a legnehezebb, mert pontosan ki kellett mérni a darabokat, hogy illeszkedjenek, majd szorosan összeragasztani. A részeket vatelinnal és szövettel beburkoltam, majd több rétegre hajtott régi, kis törölközőt bevontam a szövettel, ez adja a puha, felső ülőrészt (régifajta nagy fürdőszivacsból szerettem volna, de nem kaptam sehol). Ragasztáshoz egy sima hobbiragasztót használtam, a karfa végén lévő pajzsokat a gyöngyös boltban vettem.
A párnákat régi, maradék anyagból varrtam, kiselejtezett ruháról lefejtett csipkével díszítettem, vatelinnel töltöttem (puha lett, mint az álom). :csill:
Vannak apróbb hibái a fotelnek, amit a következő darabnál igyekszek majd kikerülök, de azért elégedett vagyok.

Kép

Kép

Sajnos ezeken a képeken nem látszik, de a csipke a háttámla élén is végigfut.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jume 2014.05.20. 18:53-kor.
Itthon: Estel - Dragon Doll Ying Ying,
Damasa - IOS Anarmonia head + Dollits D.A.D. body
Milo - Elfdoll Wu head + Doll Zone 62 boy body
Misha - LUTS 2014 even head + DF-A 62 cm boy body 3 ver.
Jume

Re: Fotel

HozzászólásSzerző: renibetti » 2014.05.19. 23:06

Nagyon szépséges lett, apró "hibák" ide vagy oda. :3
Nekem határozottan tetszik és remélem a leányzó is értékelte a munkát amit belefektettél! :spark
"Winter is coming!"
itthon: Nuada,Hani,Lilith,Mei,Risa,Riku,Hope,Nathaniel,Eric,Vincent,Odette,Micah,Jean-Claude, Milo,Lesszi,Tapani,Amy,Reira,Johnatan-Rick,Alexander,Patrik,Cecili,BC
Úton haza:
Tervben: Eva, testek
renibetti

HozzászólásSzerző: Tifa » 2014.05.20. 16:22

Jujj, ez tök jól néz ki! Nekem nagyon tetszik! Ügyes vagy! :)
Tifa

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2014.05.20. 19:44

fúúú, ez nagyon jó lett :o
de ügyi vagy!
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Smaug » 2014.05.20. 21:45

WoW, hát én oda meg vissza vagyok érte! Pont barokk-jellegű mintás és klasszikus fazonú - irtó jól sikerült, gratulálok hozzá! :csill:

Most egészen kedvem lett nekem is bútort csinálni... ^^;
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Jume » 2014.05.20. 22:34

renibetti: úgy tűnik, tetszik neki, már csak azért is értékelheti, mert itt nem kellett órákat próbálgatnia, mint ruhavarrás közben, amit - mint kiderült - utál, ill. inkább azt, hogy lassú vagyok meg béna. Legutóbbi varráskor összevesztünk. Egyfolytában ellenkezett mire megfenyegettem, erre ő sebesre becsípte az ujjam, aztán majdnem egy hétig ült duzzogva az új ruhában én meg puffogtam az ujjam miatt mire kibékültünk.
Majd készítek pár képet úgy, hogy Estel benne ül, akkor majd látszik a fotel nagysága is.

Smaug: bátran kezdj neki, mert nem olyan bonyolult, csak jól át kell gondolni a lépéseket. A szövetet a Corvinnál lévő Hobbyművészben vettem, ahol csodaszép és divatos mintájú textileket is árulnak.
Jume

HozzászólásSzerző: Jume » 2014.05.28. 19:04

Itt egy részletes leírás kanapé készítéshez;

http://bjdpatterns.deviantart.com/art/B ... -159472064
Jume

Vissza: Egyéb kiegészítők