TE milyen fényképezőgépet használsz?

A fotózás művészetének elsajátítása, utómunkák a képeken

TE milyen fényképezőgépet használsz?

HozzászólásSzerző: Smaug » 2008.12.30. 20:12

Yep - megbeszélhetjük, hogy kinek mi van, miért szereti, miért nem szereti, mi róla az általános vélemény, stb.

Meg ha valaki tervezget gépet, arról is mindig jó beszélgetni :D
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: TE milyen fényképezőgépet használsz?

HozzászólásSzerző: Smaug » 2008.12.30. 20:28

Mwhaha, el is kezdem^^

Régen egy pici kompaktom volt: Canon Powershot A100 a maga 1.2 megapixelével - hát szegényke nem tudott sokat, de irtó jól megtanított, hogy hogyan használjam ki a körülményeket - szóval ezért örökké hálás leszek neki. Még akkor is ha egyébként elég sokat kellett küzdeni vele^^

Most egy kicsit nagyobb kompaktot használok^^ - Canon Powershot A720 IS. Nahát, őrá sem mondaná senki hogy felsőkategóriás, de sokkal nagyobb kezelési szabadságot ad mint a kis A100, és ha odafigyelek sokkal kevesebbet kell Photoshoppal utándolgoznom. Haha, viszont az elemekkel (értsd: FÉNY) még mindig meg kell küzdeni :lol:

Szeretem, hogy fél centiről már jó a makrója (többek között emiatt választottam), és hogy egy kompakthoz képest, egész sokmindent (apertúra, zársebesség) magam állítgathatok. Viszont nem szeretem, hogy még mindig kényes a fényhiányra és nem csinál jó boukeh effektet (amikor a háttérben minden homályos, csak a téma éles).

És majd talán jövőre beszerzek egy DSLR (digitális tükörreflexes) gépet. Nah azok már tényleg tudnak. Csak drágák (ezért nem olyat vettem). Meg nagyok (na ez a másik indok XD).
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Lexi » 2009.01.17. 00:51

Én Karácsonyra kaptam egy Canon PowerShot SX110 IS gépet, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Még nem ismertem ki alaposan a funkcióit, de kezdek belejönni, és nagyon élvezem! ^.^

Nyah, még itt egy kép róla~

Kép
Itthon: Alex (Crobidoll Yeon-Ho), Aurora (Peakswoods Goldie+wake-up ver.), Fynn (Crobidoll Nia), Emily (Crobidoll Limited Love Ara)

Kép
http://luleiya.deviantart.com/
Lexi

HozzászólásSzerző: cinnacinna25 » 2009.01.23. 14:29

Nekem egy Canon g7-em van már egy éve és nagyon szeretem. 10 megapixeles, és van rajta makró funkció is ami sokat segít a közeli képek készítésében. Nem nagyon ismerem a kisebb gépeket, és nem tudom mivel tud még többet, de pl. vannak benne fotózási színmódok pl. szépia meg színbehelyettesítés és még sokminden már is. Videózni is nagyon jól tud.
A babafotózáshoz csak annyit fűznék hozzá hogy kerüljük a vakut ha tehetjük mert a vakus fotókon általában teljesen elvesztik a babák az életszerűségüket.

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cinnacinna25 2009.12.31. 16:46-kor.
Itthon:
Morigan: Bobobie Sprite [color=#0040BF]Miya: Minifee Shushu
cinnacinna25

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.01.23. 16:52

Haha, úgy látom nagyon népszerűek a Canon kompaktok a babások körében :lol:

Igaz hogy picit túlnyomják a vöröset, de én szeretem, hogy olyan szép telített :D
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2009.05.23. 13:21

A képeim többsége Island "Panácskájával" készül, hivatalos nevén Panasonic Lumix DMC FZ-20.

Kép

Maximum 8 megapixelben tud dolgozni, de mivel a képeket nem nyomdába szánjuk, általában beérjük 5 megával és 1600x1200-as felbontással. A színei szépek, a fehéregyensúllyal sem szokott gond lenni.
Minden funkciónál szabadon választható, hogy automata vagy manuális beállítást kérünk-e.

Előnyei:
Az összeset felsorolni sem tudnám, ezért íme néhány, ami babafotózás szempontjából fontos és hasznos lehet:
4x optikai és 12x digitális zoom. (A baba íriszének mintáját is közelről és élesben.)
1x és 2x beépített digitális remegésgátló. (Ideális beltéri fotózáshoz vaku nélkül.)
Beépített színeffektek: hideg, meleg, fekete-fehér, szépia. (A "saját" fekete-fehér effektjével sokkal szebb lesz a kép, mint ha Photoshoppal utólag deszaturáljuk.)
Többszörös fókusz. (A kép minden hangsúlyos pontján méri a fókuszélességet, de csak, ha akarod.)

Hátrányai:
Bazi nehéz. (Kb. 15 perc alatt garantált az izomláz a bicóban, egy tisztességesebb kirándulás után pedig három napig sajog az ember nyaka.)
Az autofókusz néha az istennek se akar oda fókuszálni, ahová ÉN akarom. (Kicsit zavaró, de kezelhető.)

Mindent egybevetve csak ajánlani tudom. A kezelése az izommunkát leszámítva könnyű, logikus, a beépített "extráknak" nemcsak a profik veszik hasznát, hanem a magamfajta amatőrök is, és a saját lítiumos aksinak köszönhetően sokkal tovább bírja szuflával, mint a "ceruzaelemes" gépek. Standard SD kártyával működik.
Még sosem okozott csalódást, bár a kompaktok kedvelőinek nyilván nem lesz a kedvence.
Itthon: Tristan & Ichiru (LUTS SDF Howl x 2, Asher (SOOM MA Sabik), Ion (LUTS 2009 Wintery), Lenhardt (LLT Roderich), Asha Night (LUTS SDF Jude fej), Naya (LUTS 2009 Summery fej)
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2009.05.23. 19:41

Az én "kicsikém", pontosabban nem az enyém csak én használom a családban, egy olympus e-500amit még hirtelen felindulásból apu vett, aztán meg egy másikat és leörököltem úgymond.
Bistosan nagyon sok előnye van, még én se ismertem ki teljesen mert a menüje hát kicsit... ^^; 8,9 Megapixeles, és külön pozitívum számomra a saját aksi, nemkell az elemekkel szenvedni hozzá, és nála már alap a macro.
Kép

Viszon egy sajáton gondolkodom eközben, és találtam is egy aranyosat ami kompakt is és szép képeket is csinál, nem olyan bonyolúlt mert valljuk be, babát fényképezni nem feltétlen kell profi gép, hacsak nem olyan a szakmánk hogy máshoz is kell.
Kép
és igen, canon XD nem tudunk leszállni róla. Canon PowerShot A590 IS
8,4 megpixel, de láttam tőle képeket és azok kifejezetten meggyőzőek voltak.

Egy másik típus is csápító csak az már kétszerannyiba került ._.
10,4 Megapixel szal akkor annak már valaminek kell lennie XD
Kép
Canon PowerShot A640

Még én is most nézem át az egyébb infókat róluk, mindenesetre jólenne beszerezni egy kisebbet, már csak a hely miatt is.
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2009.05.23. 19:57

cinnacinna25: nagy poén: nekem minden képem vakus, mert egyszerűen nem hajlandó képet csinálni nélküle, igaz a hátteret akkor parányit elsötétíti de magát a témát nekem még nem égette ki. a legutóbbi talis képek azok amiken nincs vaku mert verőfényes napsütésben voltunk kinn ^^;
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2009.07.16. 18:52

Nah ma megszültük a fényképezőgép mizériát XD
A fent említettekből sajna már rég nem volt, még ami idén februárban jött ki az is csak rendelésre boltban meg nincs.
Hű maradtam a Canon elképzeléshez bár volt ott pár miniatürizált változata az olympusomnak is, de ahogy próbálgattam őket ebbe szerelmesedtem bele. Ráadásúl az utoljó volt a polcon XD
Canon PowerShot A2000 IS
Kép

Legközelebb már ezzel vonulok talira XD
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Reisuto » 2009.09.20. 23:03

Olympus FE-3010, fekete, ezüst és rózsaszín színben. (nekem fekete, mert trú.)
Kép
Kivételesen középkezdőknek ajánlom.

A legjobb: arcfelismerő funkció. Ha beállítod, akkor megkeresi az arcokat a képen, és autómatikusan azokra fókuszál. Felismeri a BJD-k arcát.

A legrosszabb: Nem tudom ennek mi a hivatalos neve... aksikártya? XD Mindenesetre úgy kell tölteni, mint egy telefont - és az is a helyzet vele, mint egy telefonnal. Ha lemerül, akkor azon csak egy konnektor segíthet. És az erdő/vár közepén az nem igen szokott lenni. Egy nap alatt lezabálja magát.

Alapvetően BJD fotózáshoz tökéletes optikai zoomja-van, nagyon szép portrékat lehet vele készíteni; beállíthatjuk, hogy felhős vagy napos időnk van, gyertyafényben fotózunk, éjszaka vagy nappal, és ezek kivételesen nem csak fantáziafunkciók, valóban érzékelhető a különbség. :D
Könnyen kezelhető, de mindig találok benne valami kis rejtett funkciót.
A rossz még, hogy a remegésszűrője az úgy nulla. Nem szokott remegni a kezem, de ha nem tartom kőfeszesen, akkor elmosódik a kép. Ami nagyon jó, hogy előre szól neked, hogy elmosódott lesz, mielőtt még villana a vaku.
A vaku! Ezt imádom. Először is, vaku nélkül is nagyon ügyesen lát a félhomályban. A vaku között van vörösszem-szűrés, bár ez minket nem fenyeget, derítő vaku és mezei is. Nagyom ügyes. <3
Vettem bővítőkártyát, háromezer fotót tud ellőni. Tárhelyproblémám 11 napos skóciai fotótúra alatt sem volt.
Reisuto

Következő

Vissza: Fotó tanácsadás