TE milyen fényképezőgépet használsz?

A fotózás művészetének elsajátítása, utómunkák a képeken

Re: TE milyen fényképezőgépet használsz?

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.10.26. 08:19

tunderlany írta:Hosszú idő után végre beújíthattam a várva várt új fényképezőgépre... Nem mintha az 5-6 éves fujifilm finepix masina nem szeretette volna meg magát velem, de úgy éreztem, ideje egy komolyabb gépre váltani. (Szegény kis fuji most szomorúan árválkodik a "nagytesó" mellett... ^^")

Íme ő az:
Kép
Canon D 3100 - és bezony ilyen szép piros. :spark

LOL, bocs, de fetrengve röhögök most - valami itt nem kerek :lol: A képen egy gyönyörű Nikon gép pompázik, közben azt írod hogy Canon D 3100 (ami egyébként nem egy létező modell). Most akkor mid is van? :P

(egyébként vörös = :L )
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: tunderlany » 2011.10.26. 08:41

Nikon.
Persze, én idióta. Talán nem 12 óra munka után kellene fórumra posztolni, miközben Canon objektíveket nézegetek. ^^"

milky-sensei: a váz és az objektív is sérült? Valamelyiket nem lehet menteni?
Itthon: Sathin (BBB Ophelia) & Piano (CH Angi Ai Hani) & Cashmere buksija (Angelheim Zena)
tunderlany

HozzászólásSzerző: Riaber » 2011.10.26. 10:22

Gratula tunderlany! Én kb. 5 éve Nikon-t használok, úgyhogy bátran merem mondani, ha összeszoktok nagyon jó kis társad lesz a D3100. :)

Ugh Milky! Összetörték??? Azt meg hogy?? Mi baja lett pontosan? Wá, a szívem szakad meg... :T_T: Az objektív mekkora átfogású? (Szép nagy példány.)
Riaber

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.10.26. 12:50

tunderlany - nyehhhehhhe, csak olyan mókás volt, hogy pont a két ősrivális fényképezőgép-gyártó :lol:

Én még mindig a kicsi Canon A720-al nyomulok (immár 4 éve... ^///^ ). De majd ha egyszer éppen nem babákra herdálom a pénzem, akkor nagyon megtetszettek a micro 4/3 néven futó gépek - nagy érzékelő, cserélhető objektív... :L

Majd...egyszer...
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2011.10.26. 14:32

Én is úgy voltam a dologgal hogy majd egyszer, de.... pár hete a gép bemondta az unalmast, és... becsíkosítja a képeket o.o :gah: Meg alapból a képek minősége is rohamos mértékben leromlott, azt hiszem haldoklik :urjoke
Úgyhogy... mostmár gyűjthetek új gépre is :XX:
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

HozzászólásSzerző: Shinku » 2011.10.26. 16:08

Én is a jövőben szeretnék beújítani egy komolyabb gépre. Komolyabb gép alatt azt kell érteni, hogy a Samsung S860-amnál többet tudjon valamivel, tehát nem egy profi gépet keresek.
Milyen gépet tudnátok ajánlani 60 000 Ft körül? Mik a fontos funkciók a babafotózáshoz? Ez lehet hülye kérdése lesz, de az elhomályosított hátteret csak a tükörreflexes gépek tudják?
Eddig ezeket a gépeket nézegettem: http://www.digitcam.hu/termekek/digital ... epix_s2950
http://www.digitcam.hu/termekek/digital ... epix_s3200
http://www.digitcam.hu/termekek/digital ... epix_s4000
http://www.digitcam.hu/katalogus/1/1:31 ... 20_-_voros
http://www.digitcam.hu/katalogus/1/1:31 ... 0_-_fekete
De az adatoknak kb. a fele ha mond valamit. ^^" Mik a fontosak, mit kell nézni a legjobban, mit tudjon? Ha ajánlanátok más gépeket azt is örömmel fogadom. ^^
Bocsi, hogy ennyire amatőr kérdéseket rakok fel, de csak most kezdett el igazából mélyebben érdekelni a fotózás.

Szerk.: Azóta rájöttem, hogy a Nikon nem jó, mert nem lehet manuálisan állítgatni a dolgokat...
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.10.26. 19:23

UH, eben lehet hogy rengeteg tömör baromság is lesz, de leírom azért, hogy én mit szoktam nézni, meg mit 'tudok' a gépekről:

A homályos háttér a nagy érzékelőnek köszönhető, meg persze egy megfelelő lencsének, beállításoknak - sajna a kompakt gépek nem képesek erre igazán jól, mert bármekkora objektív is világít az orrán, attól még odabenn az érzékelő ugyanúgy hangyányi...:( Persze belőlük is ki lehet hozni a legtöbbet, de sosem lesz olyan gyönyörű selyem-foltos háttered velük, mint egy tükörreflexessel...

Amiket belinkeltél, azok közül mindegyik ún. bridge fényképezőgép, amik átmenetet hivatottak képezni a kompakt és a tükörreflexes között. A bajuk csak az, hogy a szenzor ettől nem nőtt meg, de a doboz igen...és egy baba mellett ezt nem árt figyelembe venni ;) . Én igazából kétkedve szoktam a bridge gépekhez állni, mert nehezebb, meg drágább, de annyival nem jobb...egy kisebbet sokkal könnyebb hurcolni. Ha meg az ember igazán elszánja rá magát, akkor nem sokkal többért kap egy használt tükörreflexest, és akkor legalább van értelme a monstrumot hurcolni...

Ettől függetlenül - amiket belinkeltél mind sokkal-sokkal jobbak mint a régi géped. ;) Izgi, hogy 4:3 az oldalarányuk, ezért a kép formája olyan lesz mint a "nagyoké". Amiket én még nézni szoktam, az a makró (2cm, az nagyszerű), a blende (F3.1 - az lehetne kisebb érték is, de ezeket persze nem elsősorban babafotózásra tervezték, hanem inkább tájképekhez. Minél alacsonyabb itt az alsó érték, annál jobb "homályos hátteret" tudsz kierőszakolni a gépből. Az enyémen pl. F2.8 van).

Az elektronikus viewfinder szintén jó dolog bennük, viszont szomorúan látom, hogy egyiknek sincs manuális fókusza - amitől persze még nagyszerűen használhatók, csak fel kell készülnöd, hogy kicsit többet kell használni hozzá az eszedet, és nem rögtön a gépet hibáztatni, ha nem oda fókuszál ahová te szeretnéd ;) . Én azért választottam anno a saját gépem, mert bár jóval butább, mint ezek, de van manuális fókusz benne :blush2: (és így nem kell használnom az agyamat, legalább erre :cool: )

Egyébként mindhárom Fuji, amit belinkeltél kb. egyformának tűnik (főleg a második kettő), szóval bármelyiket választod, hasonló teljesítményre számíthatsz tőlük ;) Mindegyik jó választásnak tűnik (érdemes volna hasonló kategóriájú már bridge gépekkel összehasonlítani őket, hátha találsz olyat amiben van manuális fókusz).

És tudod mi jött be még nekem választáshoz? Egyrészt kritikák olvasása, illetve a Flickr galériákban lehet nézegetni fényképezőgép típus szerint, hogy melyikkel milyen képeket készítenek - érdemes rájuk keresni, és megnézni, hogy mennyire tetszenek a képek amiket ezek tudnak, és hogy mennyire illenek ahhoz amire te használni szeretnéd :D

PS.: Ez nem ide tartozik, de egy kompakt géppel a lehető legtöbb homályos hátteret úgy lehet elérni, ha makróra állítja az ember, és utána rázoomol, annyira amennyire csak engedi a gép (és még éles képet ad), miközben a lehető legalacsonyabb értéken tartja az apertúrát (F2.8...F3.1...kb ezeken) és a leggyorsabb záridőt választja (persze ha egyáltalán lehet ilyennel szöszölni rajta). Ezek mini és pici BJD méreteknél már egész jó homályosodást kezdenek okozni, és még nagyok portréinál is, ha távolabb van a háttér. De mondjuk egy 60cm-es babánál...halottnak a csók... >.>
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2011.10.26. 20:35

Shinku: szerintem ha elsősorban babafotózáshoz (is) keresel gépet akkor a bridge gépek nem a legmegfelelőbbek sajnos.(saját káromon tapasztaltam) Ezek mind fölöslegesen nagy zoommal vannak felszerelve és pont emiatt sajnos általában gyengébb a képminőségük is mint egy "sima" kompakt gépnek akár. Egy tükörreflexes gép nem akkora lépés árban ezekhez képest(főleg ha sikerül egyet használtan kifognod- mivel elég megbízható és hosszú élettartamú masinák, ezért-kellő óvatossággal persze- nyugodtan rábízhatod magad egy használt gépre is)
Általában a "profi" babás képeknek a nagy része(mivel szinte minden képnél amit látok megszállottan tanulmányozom a kamera infókat ezért nagyjából bizton mondhatom ^///^ ) bizony tükörreflexes géppel és egy 50 mm-es nagy fényerejű (legalább f/1.8) objektívvel készül.
Szóval hogy ha azt a bizonyos "bemosott hátteret" és tűéles képminőséget szeretnéd elérni, akkor sajnos azt kell mondjam hogy nagy valószínűséggel egy bridge gépben hamar csalódni fogsz >.<
so-fiii

HozzászólásSzerző: tunderlany » 2011.10.27. 14:37

Shinku:
én Fujifilm Finepixet használtam eddig, és meg voltam vele elégedve. Persze előtte rengeteget olvastam róla, hogy mit mondanak róla az okosak, és ebben az árkategóriában (olyan 50-60 ezer) körül, ez volt akkoriban a legjobb. (Érdemes a pixinfo.hu-t nézegetni, nagyon jó tesztjeik vannak!) Az akkoriban alatt értsd a körülbelül 5 évvel ezelőtti időszakot... Ebben a sorozatban most azt látom, hogy sok plusz dolgot beletettek, de hogy érdemben ebből mennyit használ az ember, az megint csak kérdés. Ezért is tanakodok magammal, hogy milyen áron próbáljam meg eladni a régi gépemet, mert tulajdonképpen semmi baja, de újonnan sokkal újabb modellek is bőven 50 ezer körül vannak...

A Nikonról csak annyit, hogy mint minőség tényleg a toppon van, sokan mondják, hogy a márkát fizeted meg, mikor Nikont veszel, de szerintem megéri az árát. Nem tudom, hogy a kompakt és bridge gépeket érinti-e a dolog, de a Nikon thaiföldi gyára jelenleg víz alatt van, úgyhogy nem tudni, hogy mikor tudják újraindítani a termelést... Ezért is hoztam előrébb a vásárlást magamnál, nem akartam megkockáztatni, hogy később ne legyen, vagy sokat kelljen rá várni. Így sem volt egyszerűbb a piros színűből szerezni, és sok helyen mondták, hogy ha az itthoni készletek elfogynak, akkor bizony teljesen bizonytalan, mikor lesz újra kapható...
Itthon: Sathin (BBB Ophelia) & Piano (CH Angi Ai Hani) & Cashmere buksija (Angelheim Zena)
tunderlany

HozzászólásSzerző: Arisa » 2011.10.28. 19:33

Nah ilyen képeket csinál Fuji-sama ^3^
Kép
Kép

folyt. köv.
Gyűjtögetünk rá: Kurokawa Kaoru (Luts Kid Delf Ani Boy)

Inuyama-san tartalma: $ 50 (oh jeh >____>)

majd ha leérettségiztem és lesz pénzem: Hideaki Ren (Immortality of Soul M)
Arisa

ElőzőKövetkező

Vissza: Fotó tanácsadás