Házi praktikák benti képekhez

A fotózás művészetének elsajátítása, utómunkák a képeken

Házi praktikák benti képekhez

HozzászólásSzerző: Smaug » 2008.12.31. 15:01

Hát, én a magam részéről csak babákat szeretek fotózgatni, és nem kívánom felszerelni magamat egy csomó méregdrága profi fotóskiegészítővel - pláne, hogy még helyet is foglalnak (és az kell a babáknak). Úgyhogy van itt pár hasznos kis tutorial, amik segítenek a "profi" effektek utánzásában - házi eszközökkel^^

A fénysátor - ha túl sötét van, azért nem jó, ha túl világos van azért nem jó. Ezek a gépek kényes jószágok, és a szűrt fényt szeretik. De mégis, hogyan csináljunk szűrt fényt, amikor éppen betűz a szobába a déli nap??? A profik erre használják a fénysátrat - az amatőrök pedig a kartondobozt és a fehér lepedőt :D

Fényforrás - hát igen, stúdiólámpák....esernyő formájú izék...mi pedig milliomosok vagyunk. De kis játékkal egy/kettő/három asztali lámpa is megteszi, különösen ha fehér fényű izzó van benne! De a sárga lámpával rendelkezőknek sem kell aggódni, ma már minden gépen be lehet állítani a fehéregyensúlyt belső világításhoz (kicsi izzólámpa a jele - eltünteti a nagyon erős sárgaságot). Ha pedig még mindig sárga? Ott a photoshop!

Háttér - egy jól megtervezett háttér fényéveket dob a képen, úgyhogy érdemes időt szánni rá. De mégis, miből lesz a jó háttér?

csomagolópapír - bizony, egy szép egyszínű, vagy mintás mezei ÁPISZ-ban kapható csomagolópapír tökéletes. Pláne így karácsony tájékán :D Csak ne a csillogós fajtából!

ruha - legjobb egy szép nagy lepedő, de egy hosszabb ruhadarab is megteszi, ha a háttérbe lógatod. Csak figyelj, hogy ki legyen vasalva - nincs annál kiábrándítóbb, mint amikor a háttéren látszik a hajtásnyom.

kendő - a ruha mintájára. A keskenyebb sálakat dekorációként is lehet használni^^

színes karton - magáért beszél

szoba fal/tapéta - csak vigyázat, nehogy az a fránya konnektor belelógjon a képbe!

ajtó/szekrényajtó - faajtók és szekrények nagyon szép, természetes hangulatot tudnak kölcsönözni. Csak nehéz őket jól megvilágítani.

díszlet - minden ami kb. babaméretű, de legalábbis megadja a hangulatot. Pár stratégiailag elhelyezett tárgy, bútor, játék életet ad a térnek. Csak vigyázat - nehogy a díszlet elnyomja a témát!

hungarocell - kreatív egyének sok idővel figyelem! Hungarocellből kiváló díszleteket lehet kivágni - csak egy kis festék kell, és máris lehet építkezni a hungarocell téglákból :D

http://www.happysoda.com/index.php?p=129 - háttér, és díszlet
    http://noxiv.cool.ne.jp/dreamscreator/B ... d/eng.html - a hungarocell-életfilozófia
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: Házi praktikák benti képekhez

HozzászólásSzerző: Sugjokuchi » 2009.12.26. 17:00

Beleköhöghetek egy kicsit?
Mivel apu hobbi(?) szinten fotóz, nálunk van egy tonna fotós cucc... Ha nem baj kicsit kiegészítenélek.
Fénysátor:
Az igazi fénysátrak eleje teljesen fedett, egy luk van az elején ahová be kell rakni a gép obiját.
Így néz ki valahogy:
Kép
(amúgy azóta találtam vaterán egy nyitott elejűt is...)
Szóval a 'sátoron' lévő lyukat fotózáskor szűkítsétek. (távolinál ne)
Fények-Derítő/Derítés:
A derítőnek hasonló a szerepe mint a fénysátornak, szétszórja, lágyítja a fényt. A cucc lényegében egy köralakú (nálunk... szerintem a kocka is megteszi) izé, sok színben.
Erről beszélek:
Kép
(bácsi kezében bal oldalon, fehér izé)
Hallottam már háziról is, készítsetek fémből egy keretet, és vonjátok be műanyagos anyaggal.
A színe is meghatározó, mert olyan színű fény verődik vissza. Egy ilyen jól használva sokat dob a képen.
Most jutott eszembe: apu régen ilyen a Tescoban is kapható fényes (arany, ezüst)alátétet használt helyette. Tök jól működött a dolog. Lényeg, hogy valamennyire visszaverje a fényt.
~
Nézzetek szét, régebben (pár éve) a Tescoban kapható volt ilyen nagy sárga reflektor, viszonylag olcsón. Azóta is jól funkcionál, pedig vannak már stúdiólámpáink is.
~
Bocsi a regényért ^^; Ha akarod kitörölheted ez csak spontán jött. Nem vagyok jó fotós, csak néha figyelek apura...
~ Off: ha unalmas egy kép, rakjatok bele valami pirosat mert feldobja)

Gyűjtésben: Luts KDF Aru ~ Lilianne Felicia Mimir
No way to Heaven
Sugjokuchi

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.12.27. 18:31

Haha, bármennyire is úgy tűnik, de eszem ágában sincs monopolizálni a fotózás részt - különösen hogy alig konyítok hozzá :lol:

Szóval bármilyen tipp van bárkitől, az jöheeet!

(más....sanda gyanúm támadt, ami biztos nem úgy van, de ki tudja...mi édesapád keresztneve? Mert lehet hogy van egy közös ismerősünk^^ Oké, szóval nagyon kicsi az esélye, de muszáj volt megkérdezni^^)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Sugjokuchi » 2009.12.27. 21:23

Lajos. De szerintem nem ismered mert ő is halason lakik ^^

No way to Heaven
Sugjokuchi

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.12.28. 00:14

Nem is személyesen^^. Csak van egy fotós barátom akinek az egyik fotós barátjának (akit én sosem láttam, csak hallottam róla) a lánya ismeri a BJD-ket és gondoltam, hátha te vagy az :lol: De nem, őt máshogy hívják^^

Pedig milyen mókás lett volna XD
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Sugjokuchi » 2009.12.28. 14:21

Ja-ja. :D Poénos lett volna. ^///^

No way to Heaven
Sugjokuchi

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2010.01.05. 20:47

háttérhoz lenne ötletem, aki pénz szűkében van és nem akar méterárúban anyagokat keresni csak háttérnek: angol turkálókban lehet kilóra venni nagyon könnyű hatalmas kendőket, nekem is onnan van a legtöbb. /ez mondjuk olcsó anyagnak is megteszi néha ^^; /
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Island » 2010.02.04. 09:43

Beltéri fotózáshoz egy ötlet: Philips Daylight izzók. A név magáért beszél. Nem az izzóktól megszokott meleg-sárgás fényt árasztja, hanem a nappali fényhez hasonló fehér fényt. NEM UV-s!!! Egy 100 Wattosnak megfelelő 8 Wattos izzó gyakorlatilag sötét éjszaka is nappali fénybe vonja a helyiséget - persze a helyiség méretétől, belmagasságától függően lehet, hogy több izzóra lesz szükség. Nagyon jó képeket lehet készíteni így. Majd hozok néhányat mutatóba.
Itthon: Ichiru (LUTS SDF Howl), Asha (LUTS SDF Jude), Naya (LUTS 2009 Summery), Asher (Soom MA Sabik), Winter (Spiritdoll Insane)
Ametisztgyöngyök

Flickr
Island

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.02.04. 10:24

Víííí, én is már egy csomó ideje akarok napfény izzókat :fan: Van a közelünkben egy Tungsram bolt, azt csiripelik a madarak, hogy ott lehet kapni 5600K-s izzót. Hmmm...csak még kéne két lámpa amibe belerakom őket, hogy meglegyenek hárman...hmmm....

http://cgi.ebay.com/Set-of-Photo-Studio ... 483867095f - ezt a két kis cukiságot ajánlották nekem babákhoz. De nem tudom...lehet hogy maradok a sima olvasólámpa váznál^^
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: tunderlany » 2011.11.02. 15:45

Ezt a cikket ma találtam:
http://www.urban-eve.hu/2011/11/01/hazi-fenysator/

Szerintem nagyon ötletes!
Itthon: Sathin (BBB Ophelia) & Piano (CH Angi Ai Hani) & Cashmere buksija (Angelheim Zena)
tunderlany

Következő

Vissza: Fotó tanácsadás