menteni a menthetőt - Photoshoppal^^ (NAGY képek!!)

A fotózás művészetének elsajátítása, utómunkák a képeken

menteni a menthetőt - Photoshoppal^^ (NAGY képek!!)

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.03.09. 02:13

Szóval volt ez a sorozatnyi képem amivel annyira nem voltam elégedett...de gondoltam pár egyszerű Photoshop trükkre jó lesz az egyik kép. Úgyhogy ez itt a dokumentációja, hogy kb. mit szoktam csinálni a képeimmel azután, hogy felkerültek a gépre^^

Kép
Íme az eredeti - búúú, sárga, tompa és homályos...ezért első lépésként az Image->Adjustments->Auto Levels, aztán az Auto Color opciókkal kicsit közelebb hozom a valósághoz. Az Auto Color néha elég ronda eredményre vezet, olyankor egyszerűen kihagyom - de itt most jól jött^^

Kép
Máris jobb, de még nem az igazi. Ideje hogy elővegyem az Adjustments->Levels részt. Itt a feketéket fel szoktam vinni 10-re (vagy 5-re ha eleve sötétebb a kép), a fehéreknél pedig ötösével lépkedve megnézem hogy 240-255 között melyik a legszebb, ami még nincs nagyon kiégve^^ A középsőt nem szoktam bántani XD

Kép
Nem nagy változás (különösen, mert a fenti képen is már a megváltoztatott állapotok vannak - szóval tulajdonképpen ebből most semmit nem látni, de higgyétek el hogy kicsit kontrasztosabb lett :lol:). Ezután jön az Adjustments->Color. Itt aztán lehet játszani kedvünkre! Tipp: általában akkor a legszebb az eredmény, ha a kis bigyók eltologatásának értékeit összeadva (előjellel együtt) egy nullához közeli értéket kapsz. Bármelyik túlságosan eltolva nagyon elszínezi a képet. Én szeretem kicsit feltolni a kéket (5-10-re) szinte minden képhez...itt a pirosat is feltoltam, a zöldet pedig lefelé, a magenta felé^^

Kép
Rózsaszínes beütésű kép lett végül^^ De nagyon nem tetszett maga a kompozíció, pláne nem azzal a ronda fekete árnyékkal ott baloldalt. Ezért nekiálltam átkomponálni. A kijelölő négyzet tulajdonságait fenn átállítottam, hogy "Fixed Aspect Ratio' legyen 3:4 arányban. Így ugyanolyan arányú, mint az eredeti képeim, és nem kell külön azon bajlódni majd, hogy mindegyik egyforma méretű legyen miután lekicsinyítettem őket. Ha megvan a választott keret, kijelölöm, és egy új képbe beillesztem (ctrl+c - új dolumentum - ctrl+v - azért ilyen sorrendben, mert így a PS automatikusan akkorára méretezi az új dokumentumomat, mint a kijelölt képdarab és nem kell utólag vagdosni^^)

Kép
Hohó, már majdnem kész! Az Image->Image size résznél átméreteztem webre alkalmas méretűre és utána a Filter->Sharpen->Unsharp Mask funkcióval élesebbé tettem a képet (60-1-4 beállításokkal. Kb minden képhez így használom, mert DoA-n Zagzagael ezt ajánlotta). Végül jobbkattal csináltam egy másolat réteget a képről az eredeti fölé - azzal még eljátszom kicsit^^

Kép
Ezt a másolat réteget 'overlay'-re állítottam (ezt nem mindig csinálom, de most úgy gondoltam hogy nem árthat). De töményen az bizony egy egészen más hatás, mint amit én szeretnék, ezért a felső, overlay-es réteg átlátszóságát (opacity) levittem 20%-ra, hogy csak finoman éreztesse a hatását. A sötétek sötétebbek, a világosak pedig picit világosabbak lettek és a szeme is szebben csillog.

Kép
Végül az utolsó lépés - ezt sem szoktam mindegyik képen csinálni. Főleg JD sötétbarna szemeinél alkalmazom, de most valami kiugrót akartam Ezra szemeinek is (plusz, mindig jó megmutatni ezt is, mint trükköt^^). Az eredeti kép és az overlayes kép közé csináltam egy új réteget, erre fogok rajzolni - egy szép zöld színt választottam és az ecsetemet átállítottam "Color Dodge" módra ( a Linear Dodge is hasonló, hol ezt, hol azt szoktam használni) és az íriszét ívben kicsit megvilágosítottam. A Dodge mód miatt nem fogja elveszteni az eredeti színét, csak élénkebb lesz - nem szoktam egészen a szemhéjáig felmenni a színezéssel, mert úgy meredt tekintete lesz....(és ha túl erős a rászínezés hatása, puhán, 20-40%-os radírral lehet világosítani, vagy az egész réteg elhalványítható, ha lejjebb viszem az opacity-t, mint ahogy korábban tettem^^

És tadaaa kész a kép!

Így lett ebből:
Kép

Ez:
Kép

Persze mindenkinek megvannak a maga bevált képszerkesztős lépései, de ha valaki esetleg most ismerkedik a Photoshopos fotófeldolgozással, akkor talán lel valami hasznosat ebben a kis sorozatban^^ Ha mást nem is, de a Levels és a Colors rész használatát mindenkinek tudom ajánlani, mert nagyon nagy változásokat lehet velük elérni XD
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: menteni a menthetőt - Photoshoppal^^ (NAGY képek!!)

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2009.03.09. 16:42

hehe, azt az élesítési trükköt még nem próbáltam ki, meg én kicsit más irányban szoktam szerkesztgetni, majd valamikor azt is felrakom, de most kipróbálom egy képen ezt is :D

Köszi Smaug, ez mindenkinek hasznos én úgy vélem :)
Zi-chan

Vissza: Fotó tanácsadás