Előtte-utána: fotó utómunkák

A fotózás művészetének elsajátítása, utómunkák a képeken

Előtte-utána: fotó utómunkák

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2013.03.27. 11:21

Nos eszembe jutott, hogy még nincs ilyen témánk, ahol megmutogahatnánk/megbeszélhetnénk a fotókkal történő utómunkát, mert bizony számtalan eset van, amikor nem vagyunk elégedettek azzal, ami a fényképezőgépből nyersen kijön. Én biztos nem vagyok vele elégedett az esetek nagy százalékában, sőt, még mást is látok mint amit ott akkor a kis képernyőn.
Szóval megnyitom az egyik saját példámmal, és szeretném látni másoknak is az összehasonlító képeit :D
Ha valaki tanácsot szeretne kérni azt is nyugodtan megejtheti itt, hiszen (legalábbis nálam) nem titok mit és hogyan művelek a képeimmel :)
Kép
Viszonylag az egyszerűbb esetek közé tartozott a fenti, élesség, kontraszt, színkeverés kérdése volt, plusz egy kis apró szerkesztés a mosoly kedvéért ^///^
Ha valaki szeretne kísérletezni a baba arcának megváltoztatásával, itt egy igen részletes videó tutorial, ahol megmutatják mivel, és hogy lehet megpróbálni: http://www.youtube.com/watch?v=9YnFIvYJn10
Zi-chan

Re: Előtte-utána: fotó utómunkák

HozzászólásSzerző: Shinku » 2013.03.27. 11:29

Ez egy nagyon érdekes téma! :) Majd én is csinálok egy ilyen előtte-utána képet. :D
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Handy » 2013.03.27. 21:01

Jajj ez nagyon jóó! :XD: Én mindig szerkesztem a képeimet, mert nagyon ritka az, amikor olyan a fény amilyet szeretnék, meg nagyon fel tud dobni egy képet egy kis játék a színekkel.
Ezt a kép nagy kedvencem. ^///^
Előtte
Kép
Utána
Kép
Deviantart-ról szedtem le egy action-t hozzá, kényelmes módja a szerkesztésnek, csak meg kell találni a megfelelőt. ;) Ja és Mayu szemét is kicsit világosítottam, mert nagyon sötét lett az action után.
"A boldogság egyetlen akadálya a valóság."
Itthon *-* :Dorien (DIM - Ace) , Mayu (DIM - Jullis), Mimi (Luts HDF Lolly), Narcissa (Luts KDF Lolly)
Kép
Handy

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2013.03.30. 19:16

Én is hozok egyelőre csak a hercegnőmről X3

Jó régi kép, majd csinálok egy újabbat is

Kép

Lássuk csak mit műveltem vele.
Photoshop CS5-öt használtam. Kivágtam, egy kicsit behomályítottam a fókuzpont körül.
A Curvers menüben világosítottam, aztán ráhúztam még egy kis brightnesst. Némi contrastot se ártott volna...

Color balance-ban adtam neki kéket és elvettem zöldet.
A szemét kivilágosítottam.
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2013.03.31. 10:22

Nah, örülök, hogy tetszésnek örvend a téma :D
Niu, a hercegnő haját ÉN irigyelem...XD
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.03.31. 12:14

Ack, épp nemrég töröltem ki az ÖSSZES eredeti fotómat, modván, hogy úgysem lesz rá szükség :facepalm:

Egyébként határozott véleményem, hogy a digitális utómunka minden egyes fotón szükséges - pont ugyanazt jelenti digitális képeknél, mint amit az előhívás az analógoknál. A profi fotósok képei is minden esetben digitálisan elő vannak hívva.

(persze ez nem azt jelenti, hogy gépben nem kell törekedni az ideális kép elkészítésére, mert rosszból a számítógép sem hoz ki semmit ;) )

No, kisregény után, találtam azért kettő idevalósit, bár ezek azért az extrémebbek:

előtte:
Kép

utána:
Kép
Ráengedtem egy Photoshop action-t Lieveheerbestje gyűjteményéből. Sajnos azóta pont ez az action eltűnt az oldaláról, pedig a kedvencem volt :T_T: Nagyon erős action, úgyhogy új rétegen van és részben átlátszóan, illetve egy pár részét ki is töröltem.

előtte:
Kép
részben előtte - jól bekékítettem már ezt a képet is (Colors - kék felhúzva, meg a levelsben a fekete is)

utána:
Kép
Grunge és vértócsa formájú ecsetek, és sok sok idő XD
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2013.03.31. 16:25

Lol, Smaug egyetértek, bár nekem volt olyan fotóm (nem babás, hanem csak makró) aminél semmihez se kellett hozzányúlni, nade annak pont az volt a szépsége, hogy a valóságban is olyan volt a fénye, stb.
Sokszor azt veszem észre, hogy a szemem becsap, és inkább az a képet próbálom photoshop segítségével előhívni a digitális fotókon, amit én láttam vagy ahogy az emlékezetemben él. És sajnos vagy nem sajnos ez még a fekete fehér képekre is igaz ^^;
Viszont minden utómunka nélkül is hatalmas különbség van az a kép között amit a gépen látok és utána a nyomtatott verzión...szóval ez annyira sokmindentől függ, csak annyit próbálok tartani, hogy azért ha az a cél a lehető legélesebb alapanyagból induljak ki, ne kelljen szemet/hajat bármit igazgatni utómunkával, csak magát a kép hatását :D
Zi-chan

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2013.04.12. 18:40

na ezt is meg akartam mutatni amit Daviddel szoktam csinálni :D

Szóval ne tévesszen meg senkit az hogy david teste ugyanolyan színű a képeken mint a feje! Mivel David feje minden létező módon elüt a testtől színben :'D

Előtte és Utána

Kép
Kép

szóval amit csináltam : DD

Mindenekelőtt fogni kell a képet és még átméretezés előtt lasszóval körbejelölni a szerkeszteni való részt és átmásolni egy másik layerre ami az eredeti kép fölé kerül.
aztán azon a layeren kell megdolgozni color balance-al így csak a nyak színe módosul. nagyon sok sárgát és némi pirosat húztam rá.
Addig huzigálod míg el nem éri a fej színét aztán egy nagyon átmenetes szélű radírtoollal átmenni a szélein hogy eltűnjön az a határozott perem ami a színhuzgálásnál létrejött. összeolvasztani és mintha mise történt volna folytatható a képszerkesztés világosítás színegyensúly az egész képre stb. :3
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.04.13. 19:01

Előtte:

Kép

Alatta. Természetes színek, fényerő beállítva (plusz a farkát szebbé tettem...Photoshop -> Liquify tool):

Kép
Így már működőképes a kép^^

Utána:

Kép

Lieveheerbeestje "soft and sweet" actionja kétszer új rétegen - egyik "color", másik meg "luminosity" módban, utóbbi 40-50%-on :) De ez már csak a játszadozás része a dolognak^^
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2013.04.13. 23:33

oh Smaug a Liquify-al hogy világosítasz? o O
Kép

NiuKy+

Következő

Vissza: Fotó tanácsadás