Kerettörténet ~ Az órák visszafelé járnak

szobrászat, írás, divattervezés, tanácsadás stb.

Re: Kerettörténet ~ Az órák visszafelé járnak

HozzászólásSzerző: Miyo » 2009.08.30. 23:36

Reisuto írta:
Miyo: Nagyon-nagyon nem stílusom a koppintás, én a novella első sorainak leírása után jöttem rá, hogy az a "vattába csavart óra a szív" az Edgar Allan Poe. Ki tudja, a tudatalattim honnan asszociált rá, de tartok tőle, hogy onnan. Meg ugye a szívdobogás ott is nagyon erősen megjelenik.

Kirasan: Úgy örülök, hogy tetszik neked ^^
nem is azért mondtam, hogy koppintottad. A Te történeted egészen más(:És pont ettől olyan fantasztikus is!
Csak egyszerűen nem értettem mi az ami a kis valami, ami olyannyira ismerős volt...
Itthon...
~Yuya~(LUTS KDF Bory) ~Momoka (Dikadoll Bobby)~
Miyo

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.08.31. 00:16

Wohó!

Bocsi, hogy eddig nem pötyögtem ide is, de szerettem volna jóóó alaposan kielemezgetni magamban a dolgot. Nagyon érezni rajta hogy fiatal vagy és szárnyal a fantáziád, de nekem elég zsúfoltnak tűnt, mert megpróbáltál minél díszesebben, fogalmazni, de szerintem picit sok lett benne ez a nyelvezeti mód. Félre ne érts, nagyon tetszik az írásod!
Nagyon szépen ábrázoltad, az emberi elme ide-oda kapkodását ez tetszett, két helyen volt csak, hogy picit követhetetlenné vált a szöveg.
A másik észrevételem, hogy nagyon frappáns kis kifejezéseket hoztál létre. :) Nincs velük gondom, csak amint fentebb írtam picit zsúfolt lett tőlük a szöveg.

Végső soron arra jutottam, hogy ez nem egyszeri olvasatú mű. Ha az ember többször olvassa el, akkor fog csak átjönni a lényeg.
Ez a művészet lényege (szerintem) : Az elgondolkodtatás, hogy az olvasó túráztassa az agyát azon, amit írtál, különben nem marad meg a fejében, amit mondani akarsz. Ügyes, nagyon ügyes ^^

Tetszik na! Nem cikizni akartalam. :<
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Kala » 2009.08.31. 14:08

Jelen esetben nem találok szavakat. Nincs megfelelő szó. Csak köszönöm, hogy megosztottad. Köszönöm, hogy láthattam.
Lucius,Gilbert,Norio,Esca,Verran,Nube,Taen,Iku,Cho,Sophia
Kala

HozzászólásSzerző: Reisuto » 2009.09.02. 18:38

Kala: Jaj, annyira örülök, hogy tetszik *-*

NiuKy+: Bevallom, ez az írás még magamhoz képest is szürreális. Így hallottam a fejemben, Lavande így akarta, hogy elmeséljem. Így jelent meg, így történt. Nincs benne akarat. Nem akartam, hogy szép legyen, nem akartam, hogy régies legyen, nem akartam, hogy hasson - egyszerűen csak jön. Én nem irányítok. Írásban szinte soha. ^^
Jól eső érzés, hogy mindezek ellenére kedved lelted benne :) Tegnap olvastam ki a Halál Velencébent, nagyon nem tetszett Thomas Mann stílusa, a története sem igazán, a végtanulsággal nem értettem egyet, és mégis... volt benne valami, ami elgondolkoztatott, ami megfogott, ami megragadott. Mert nagyon őmaga volt. "Szíveként ragyogott fel a tenger", kis Weöres-ferdítéssel. :3

Miyo: Juj, rendben ^^ Nagyon köszönöm, hogy elolvastad :3
Reisuto

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.09.02. 19:08

Nekem ettől még nem változik a véleményem, én is úgy szoktam régen írni, hogy csak úgy jön. És szaladgál a toll a papíron :)
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Reisuto » 2009.09.02. 22:37

Nem is a véleményed pozitívabbá tétele végett mondtam, hanem magyarázatképpen. :D
Reisuto

HozzászólásSzerző: Freyja » 2009.09.04. 03:55

Gratulálok az írásodhoz. Néhány helyen ugyan túl cifrázod, de ettől függetlenül hangulatos és szépen vezeted az olvasót. Kíváncsian várom a következő írásod. ;)
Freyja

HozzászólásSzerző: Reisuto » 2009.09.04. 09:08

Köszönöm szépen :3 A szürreális cifrázás csak itt bukkant fel az írás jellege miatt. Én is kívácnsian várom a többi írásom. XD
Reisuto

HozzászólásSzerző: Nishi » 2009.09.27. 18:09

Apám, nagyon jó vagy X3 Nekem egytől egyik tetszett minden szó, amit írtál, minden kifejezés. Tetszett a hangulata (engem is megihletett) és úgy általában minden tetszett nah>< nagyon jó*-* *most kicsit féltékeny és szomorú*
Ji-woon (DIM) ° Élisande (DollAdore)° Virlomi (Flower Junior) ° Ender (Souldoll) ° Peregrine (Unoa)
Nishi

HozzászólásSzerző: Reisuto » 2009.09.27. 18:37

Jaj, ne legyél az ^^ Láthatod, hogy elég sok hiba van benne, és elég erősen magyarázkodásra, védelemre, csiszolásra szorult. :oops: Mindenesetre nagyon jó érzés, hogy mindezek ellenére tetszett neked, és hogy időt szántál az elolvasására ^^ Köszönöm szépen!
Reisuto

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéb Kreatív Munkák