Drizzt Do'Urden

Ami már végképp sehova se illik

Drizzt Do'Urden

HozzászólásSzerző: Island » 2009.10.21. 21:30

Az egyre szaporodó Drizzt-offok elkerülése végett fangirltársaim (Aya, Ayase és Moon) bátorítására ezúton megnyitom ezt a témát, ahol mi, Drizzt-rajongók kitárgyalhatuk rajongásunk tárgyát és adhatunk egy kis hangerőt a Drizzt-fangirlcsapatnak. :fan: Íme a terep egy kis random eszmecseréhez, magvas gondolatok, szemérmetlen Drizzt-képek és a legjobb Drizzt BJD-képek megosztásához. Hátha akad még fangirl rajtunk kívül is, ha pedig nem akad, akkor csinálunk. :P

Hogy mi az a Drizzt? Nem mi, hanem ki. Egy sötétszürke Soom Sabik hosszú fehér hajjal. :lol: Na, de komolyra fordítva a szót közel kéttucat fantasy regény és novella, temérdek képregény, számítógépes- és kártyajáték tragikus sorsú de szívdöglesztő sötételf (drow) hőse, számtalan fanfiction, fanart és BJD (!) ihletője, ÉS - nem utolsósorban - II. Dizz D'Uden a Megátalkodott, hivatásos kultuszállat, EU-kompatibilis kordonbontó (kisnyulam) névadója.

Egy kis info azoknak, akik nem ismerik:
http://en.wikipedia.org/wiki/Drizzt_Do'Urden
http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Drizzt_Do'Urden

És íme néhány kép a kedvenceim közül ízelítőnek:

Hivatalos kiadói képek:

Kép
(c) Devil's Due Publishing

Kép
(c) Gerald Brom http://www.bromart.com/

És egy kedvenc rajongói alkotásom:

Kép
(c) Keelerleah (aki maga is BJD birtokos) http://keelerleah.deviantart.com/

A nap költői kérdése: Hmm... Vajon honnan ered Aya és Island ezüst haj- és lila szem-fétise??? :lol: :lol: :lol:
Itthon: Ichiru (LUTS SDF Howl), Asha (LUTS SDF Jude), Naya (LUTS 2009 Summery), Asher (Soom MA Sabik), Winter (Spiritdoll Insane)
Ametisztgyöngyök

Flickr
Island

Re: Drizzt Do'Urden

HozzászólásSzerző: Miyo » 2009.10.21. 22:06

Az utolsó kép a legbejövősebb :fan: Nah most utána is nézekxD Juj BJD-kre nagyon kíváncsi leszek akiket ő ihletett.
Itthon...
~Yuya~(LUTS KDF Bory) ~Momoka (Dikadoll Bobby)~
Miyo

HozzászólásSzerző: moniee » 2009.10.21. 22:20

Juj de jó, pont mikor beszéltetek róla akartam megkérdezni ki ő mert imádom a fantasyt és Mr. Éjbőr is nagyon szimpi :D
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Ayase » 2009.10.21. 22:32

Ez a topic... ^///^ Yupi neki!
Drizzt Do'Urden. Egy saját szívét ízekre szaggató hegyesfülű. És én imádom. Még egy kiadós fangirlködéshez is nagyon össze kell szednem a gondolataimat, mert bármit akarnék írni róla... minden túl összetett.

Hm. Meséltem már, hogy az egyik kedvenc plüsikém egy fekete párduc aki a Guenhwyvar névre hallgat? ;) Hátha egyszer eljön meglátogatni egy távoli névrokona. ^///^ *Ayase keze a bilibe* Seráfitty. Majd írok ide értelmesebbet is.

Így egyenlőre, a fentebb említett 'értelmes' mondanivaló híján (lévén szerda este van) én is ide fanartolok egy nagy kedvencet.

Kép
Keelerleah
~ Omi [C.D. Om] ♥ Yuuya [NinoDoll Woo.U] ♥ Susumu [DL Anona] ♥ Akio [MD Ryu] ♥ Shinya [SD SL Ize] ♥ Liam [Soom MA Sabik elf]
Ayase

HozzászólásSzerző: Kirasan » 2009.10.22. 12:24

Ó, nem értettem miért ismerős, nekem van egy limitált kiadású(régi kiadás) könyvem: 1994-ben adták ki, tehát, jesszus 15 éves a könyv?
A sötét elf-trilógia befejező kötete R.A. SALVATORE: Menedék
^^; Egy ilyesmi elf van a boríton. Valhalla Páholy adta ki. Nem tudtam, hogy ennyi fanja van. Nekem csak egy megérzésem volt, hogy jó könyv (általában bejön, mindig így választok könyvet) ^///^
Kép
itthon: Vergil (Pluto doll) April (MDR Merry)
Yumi (AptilStory Clover)Amber (AprilStory Ishlliya)
Kirasan

HozzászólásSzerző: Island » 2009.10.22. 20:15

Kirasan: Igen, ez egy nagyon jó könyv. A Sötételf trilógia (Otthon, Száműzött, Menedék) életem egyik meghatározó olvasmányélménye. Ha a Menedék tetszett, és még nem olvastad a többit, javaslom, olvasd el az első és a második kötet is (aztán szépen sorban a fennmaradó másfél tucatnyit :D ), érdemes.

Ez az első magyar kiadás, ami még Zsilvölgyi Csaba - művésznevén Max - csodás borítóterveivel készült. Azért szeretem ezeket a borítókat, mert egészen másképp néz ki rajtuk Drizzt, mint általában az illusztrációkon, és nagyon jól mutatja, hogy a különböző művészek mennyire eltérően képzelték/képzelik el őt. (Ha megtalálom a vincsin, akkor belinkelem Max többi Drizzt-borítóját is.) Kirasan, csak hogy tudd, egy kisebb vagyonon ülsz. ;)

Ayase: Keelerleah összes Drizzt-képét imádom. :fan:

Miyu: Csak rajta! De vigyázz! Függőséget okoz.

Moniee: Neked kifejezetten akartam ajánlani, mert a megérzésem azt súgja, nagyon neked való ezeknek a könyveknek a világa.

Akit esetleg érdekel: A sötételf ciklus számos kötete teljes terjedelmében fent van magyarul a Google Bookson.
Itthon: Ichiru (LUTS SDF Howl), Asha (LUTS SDF Jude), Naya (LUTS 2009 Summery), Asher (Soom MA Sabik), Winter (Spiritdoll Insane)
Ametisztgyöngyök

Flickr
Island

HozzászólásSzerző: moniee » 2009.10.22. 20:22

Hű marhajók a szenzoraid mert igen imádom az ilyen könyveket :D És köszi, megyek tölteniii~
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Kirasan » 2009.10.23. 15:09

Huh, nem tudtam, és az se aki eladta: "Kirasan, csak hogy tudd, egy kisebb vagyonon ülsz" ezt hogy érted? 200Ft vettem egy tök szimpi antikváriumos pasastól. Ezek szerint jó a könyvradarom, mert nagyon tetszett, és elolvasom a többit is(ha az időm engedi) :fan: Sőt ha megihlet, megpróbálom én is lerajzolni, hogy én hogyan képzelem el őt.
itthon: Vergil (Pluto doll) April (MDR Merry)
Yumi (AptilStory Clover)Amber (AprilStory Ishlliya)
Kirasan

HozzászólásSzerző: Ayase » 2009.10.23. 18:01

Kirasan írta:200Ft vettem egy tök szimpi antikváriumos pasastól.

Nem csak "tök szimpi" volt, de tök tök is, hogy 200Ftért a kezedbe adta. :lol: De legalább jól jártál!

Nekem szintén kimoshatatlan emlékeket adott az Otthon, a Száműzött és a Menedék is. Kirasan, ha a harmadikat olvastad és megnyerte a tetszésed akkor indulj sorba és meg se állj.
~ Omi [C.D. Om] ♥ Yuuya [NinoDoll Woo.U] ♥ Susumu [DL Anona] ♥ Akio [MD Ryu] ♥ Shinya [SD SL Ize] ♥ Liam [Soom MA Sabik elf]
Ayase

HozzászólásSzerző: Island » 2009.10.23. 20:10

Kirasan írta:Huh, nem tudtam, és az se aki eladta: "Kirasan, csak hogy tudd, egy kisebb vagyonon ülsz" ezt hogy érted?

Úgy, hogy az első kiadások (ha jó állapotban vannak) gyakran csillagászati pénzekért cserélnek gazdát, és nagyon nehéz hozzájuk jutni.

Hú, Kirasan, igen, kérlek, rajzold le! Nagyon szeretném látni a te verziódat is.
Ametisztgyöngyök

Flickr
Island

Következő

Vissza: OFF a négyzeten