Anime Csevegő!

Ami már végképp sehova se illik

Re: Hát akkor...

HozzászólásSzerző: Gilje » 2009.11.05. 18:46

Sensei te ne olvasd el ezt a commentet!

Képzeljétek nemrég láttam egy animét, a címe 3x3 Eyes. Volt egy rész, melyben a főszereplők nem mással harcoltak, mint BJD-kkel :D Tőlem gyakran kérdezték h nem ijedtem-e meg akár egyszer is ilyen babáktól, és büszkén mondtam hogy sosem :P De ennél a résznél még én is majdnem megijedtem. Szerintem nézzétek meg, nagyon jó.
Gilje

HozzászólásSzerző: Mirtusz » 2009.12.17. 10:44

Shiroi írta:

Ezek pedig, egy japán animátor nő munkái. Kunio Kato. Szerintem tök aranyos.^^
The Diary of Tortov Roddle- city of light
és egy hosszabb, több részes video: link~*

Kiábrándítalak. Nem nő. XD Legalább is az Oscar-átadáson határozottan férfi volt. XD (ő kapta az anime-világban a második Oscart, Miyazaki után, a Le Manson En Petite Cubes-ért)
Amúgy nagyon ott vannak a művei. Csak ajánlani tudom.

Szégyenlem magam, de nem vagyok túl nagy animés. Amiket iszonyúan imádok azok az ilyen művészfilm-féleségek, mint a fentebb említett Aru tabibito no Nikki és ugyancsak Kunio Katotól a Le Manson En Petite Cubes, illetve Osamu Tezuka egy-hét perces kis rövidfilmei (pl. Osu, Jump, Ningyo) Ezek közül a Ningyo nagyon megfogott az éles kommunizmus-elleneséggel, pedig nem is kifejezetten politika. Illetve, amit még szeretek az a Bavel's Book. A Paprika, ami egyszerűen elvarázsolt az élénk színeivel és azzal a friss, fiatalos történetvezetéssel. Az Iblard Jikan egyszerűen varázslatos látványvilággal rendelkezik. (az utóbbi kettő egy másrfél illetve fél órás vizuális csoda)
Sorozatok közül odáig meg vissza vagyok a Cowboy Bebopért, a Trigunért, és aminek igazán nagy fanja vagyok és aktív tagja vagyok az igen bő fandomjának az az Axis Powers Hetalia. A Hetalia szerintem 2008-2009 legjobb vígjáték animéje. Viszont eléggé cselesen van megoldva, mert nem olyan, mint a Naruto vagy a Bleach, hogy 'Mamáám, 2000 rész lesz? Meg se éri belekezdeni", mivel 52 ötperces része van. Aztán rájön az ember, hogy addig amíg 'obsessed' a Hetaliával megnézhette volna végig a Bleach meglévő részeit. xD Komolyan. Legalábbis velem és még pár emberrel így történt. A Hitsuji no Uta (Bárány panasza) mutatja be számomra az igazi vámpírt. Más vámpíros animét nem is nagyon volt lelkierőm megnézni. A Hotaru No Haka (A szentjánosbogarak sírja) igen meghatározó film volt az animés pályafutásomon. Annyira, hogy elkezdtem nézegetni még több filmet a Ghiblitől. Így láthattam a zseniális Yesterday - Vissza a gyerekkorba című művet, a Macskák Királyságát, a Chihiro Szellemországbant. De nekem mégis a Hotaru no Haka a kedvencem. ^^
A véresebbek közül tetszett a Le Portrait en Petite Cosette, a Kakurenbo című húszperces kis semmitörténetdeazértnagyonjó dolog, a Jigoku Shoujo, ami elvarázsolt, de annyira nem, hogy megnézzem a további két évadját. xD És a Kyoro-chant (Kukucska magyarul, ugye?) megnéztem románul, és tetszett. xD A románok nem szinkronizálták. Hát szerencsétlen hatéves, hogy olvassa el a feliratot??? Illetve a Nils Holgerrson mély nyomot hagyott bennem gyerekkoromban. Szmöre a legjobb!
A Nodame Cantabile végtelenül aranyos volt. Egy délután végignéztem. ^^ A Sayounara Zetsubo Senseit most nézem, és abból a tömény röhögésből elég húsz perc egy napra. XD
Amit nem tudok sehonnan se leszedni, de szívesen megnézném (és örülnék, ha valaki segítene valaki valami linket találni hozzá ^^; ) : Tenshi no Tamago.
Amit elvből nem nézek tovább: Naruto és Bleach. A Narutóból láttam húsz részt, a Bleachből kettőt. Elvből nem kezdek bele több ilyen végtelen dologba, mint pl. a One Piece, stb.

Aki tud nekem ajánlani ilyen anime művészfilmeket, az ajánljon. (a Gits-re és az NGE-re most gyűjtöm az erőt)

Szerk. : Most belekezdtem a Chebarushka Arerébe: Oltárii!
Kép
Don't forget who's always our guide
It is the child in us.
Mirtusz

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2009.12.17. 14:23

Háát, ha művészibb vagy mélyebbre áskálódó témájú animéket szeretsz még tudom neked ajánlani ::

Studio 4C összes művét. De tényleg. XD Mégha nem is mind a mélyebb fajtából való, első számú kedvenc stúdióm minden téren. <3
Rajtuk belül egyébként a COMEDY ami egy kis 10 perces 'mese'szösszenet a Tekkonkinkreet és a First Squad fokozottan ajánlott. Utóbbi 2 egész estés tehát movie. A Tekkont magyarországon is lehetett kapni, mondjuk hogy ma még megvehető e azt nem tudom...de hihetetlenül jó. Engem lenyűgözött és azóta egy kedvencem. :fan: Még egy jó kis rövid szösszenetük a Kung fu girl

Aztán ott van a Mononoke (vagy Ayakashi Bakeneko -- ami az előzmény) ami szintén egy életem szerelme <3 és még egy Mononoke <3

És további elvontabb címek:
Texhnolyze (Erős gyomorra XD), Ismét Satoshi Kontól a Perfect Blue, Miyazaki fiacskája műve a Földtenger Varászlója ( Gedo Senki ), Wolf's Rain, Ergo proxy, Gankutsuou és Casshern sins((nem klipp, ez az anime egy jelentsora))... így hirtelenjében ennyi ugrott be. XD <3

Ohh, és Angel's Egg-et (Tenshi no tamago) le tudod Kapni Usteamről (magyar felirattal is). Tényleg nagyon jó anime. <33
Sayonara Zetsubou sensei is egy kedvenc egyébként ezek között. Tényleg hatalmas! XD

--
szerk::
Beugrott hogy Miyazakinak van egy régebbi animéje is ( amiben kivételesen nem kölkök vannak XD ) és ami ráadásul azóta a kedvencem tőle. Ez a Mononoke Hime.
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Mirtusz » 2009.12.18. 13:39

Csaknem a Vadon hercegnője? Mert akkor arról áradozott nekem a barátnőm, hogy Ghibli és hercegnő és vadon és jó. xD
Köszi, amúgy! ^^ A Comedy előrébb lépett a 76 személyes "MUST WATCH"-lisátmon. xD
Na Angyaltojás, most meghalsz, mertjövööök!
Kép
It is the child in us.
Mirtusz

HozzászólásSzerző: Hachiko » 2010.01.05. 18:32

Huhú!!!Anime4ever!!! ^///^

Rozen Maiden(nemérdekelebbenmindenbennevan!)
,Naruto(merthosszú és mert Sasuke :L )
,Death Note(annó L haláláig),
Chrono Crusade(amióta hozzásegit a vallás 10-hez...Mirtusz magy bosszúságára >:D )
,Axis Powers Hetalia(mert szeretjük a buzikat,Oroszo-t,Magyaro-t meg mindenkit!!!)
,Bleach(mig Rukiát el nem rabolják),
Elfen Lied(mert egyszerűen VÉÉÉÉR)
,Fullmetal Alchemist(Szabó Máté meg Edward Elric :fan: )
,Fullmetal Panic!(mert van benne Ecchi.nem nagyon szeretem de azert elmegy)
,Gravitation(buzik...)
,Hellgirl(mánia azutóbbi időben...),
Hitsuji no Uta(Bárány Dala.rövid bennevan a lényeg)
Honey and Clover( elbűvölö a történet ... ^///^ )
Kaleido Star(Mert követjük az álmainkat XD)
Karin(vámpirok)
Kaze no Stigma(cucc sztori.)
Kuroshitsuji avagy Fekete Komornyik-mert feket és mert jól néz ki ^^;
Kiddy Grade-sok énjük van.ez fogott meg.ja meg a tartós rúzs
Host Klub-mert vicces, és mert az ikrek arik
Paradise kiss-mert szinte az adas alatt tanultam meg a varrást meg a divatot
Rosario to Vampire-mert vámpir meg egyikis Ecchi
SAYONARA ZETSUBO SENSEI-nagyon vagesz a Rózsaszin Felügyelő kalandja ^///^
Spira-mert krimi és én krimi4ever párti vagyok
Ruroni Kenshin-mert csak.vóóóót szerelmem ajánlása. ^^; ^^;
Sailor Moon-első anime...Bunny kalandjai XD ^^; azé jóvótszerintem ^///^
Slayers-autentic nekem.Tűzvilllám!!!! :lol:
Yu Yu Hakusho-mert más és jobb nem volt
Vampire Knight-nagyon vagesz.vámpirok,vér meg minden ami jó
Shugo Chara-mert Every child has an egg in their soul-igen megjegyeztem. ^^;
BOKUSATSU TENSHIN DOKURO-CHAN!!!-Pipirupirupipiripiiiiiiiiii!!! :fan: :love: :L nagyon oda meg vissza
Trinity Blood-mert Caterina Sforza meg Esther ^///^
Gits-mert Origa énekli az intrót
Chobits-mert teccik az ötlet és aranyos...Chii??
Tokyo Mew Mew-merthát hegyi vadmacska és exxxtra macska és macskacsalád mánia ^3^

na...ennyi...megpersze a kisgyerekek nagykedvence Kukucska vagy Kyoro-chan ^^; Kinőttem mára de a Shiba-Shiba tényléeg megijesztett 12 éves fejjel XD ^^;

Ennyit láttam!nem ez a sorrend.csak találomra irtam :D ^///^ ^^;
...Kérlek, mondd, hogy ez csak egy rémes álom!
Megtört hangommal újra és újra kiáltottam...
Hachiko

HozzászólásSzerző: Kanan » 2010.01.05. 22:16

Amiket kiemelnék...:

Detroit Metal City: Pár napja fejeztem be ezt az elmebeteg sorozatot. Ennél durvábbat nem látsz sehol. Tuti agyleépülés lesz a következményexD

AiR tv: A movie nem jön be. (Kicsit "másra" helyezi a hangsúlyt.) De a sorozat brilliáns. Sokan állítják, h. az eleje unalmas, de én ugyanúgy tudtam élvezni mint bármelyik más animét. :) Misuzuért megszakadt a szívem. :'(

Nodame Cantabile és Honey&Clover: Vicces, jó a zenéje, nem rugaszkodott el a földről a története. Sok életigazság van benne. De akkor is a poénáradat a legjobb!XD És a színes szereplőgárda. (Na meg mindkettőnek a művészet a főtémája.)

Elfen Lied: Mert megható a története. Tetszenek a szereplők közti kapcsolatok.

Junjou Romantica: yaoiiiiii<333

Amúgy szinte az összeset amit láttam, és élveztem ugyanúgy szeretem, de ha megkérdezik, h. melyik a kedvencem, akkor általában ezek közül egy cím ugrik be elsőre. Aztán eszembe ötlenek a "régi szép idők" animéi, mint a Slayers és a Sailor Moon, és órákig képes vagyok fecsegni róluk. :D
Kép
Kanan

HozzászólásSzerző: Miyoko » 2010.01.06. 00:06

Ohh, én olyan szinten vegyesfelvágottat nézek, hogy nagyon.
Ami teljesen és tökéletesen toppon van, az Death Note... Már az egész sztori a könyökömön jön ki, de egyszerűen brilliáns a története, elgondolkodtató, és a szereplőket is imádom. :fan:
Aztán valahol utána van a Kuroshitsuji amit kifejezetten a karakterek miatt néztem, és aztán a történetbe is teljesen belehabarodtam. *shota fan* Asszem ebben a sztoriban én lennék Lizzy mert ölelgetni akarom Cielt, nőnek öltöztetni Grellt és rózsaszín főkötőt adni Sebastianra! >:D
A Wolf's Rain amin nevettem, sírtam, olvadtam és minden, amit csak lehet... Ráadásul imádom a farkasokat és a világvége-sztorikat.
A Gankotsuou is nagyon tetszett. A történet érdekes és izgalmas, a képi világba meg rögtön beleszerettem.
A Loveless is nagy kedvenc, bár abból inkább a mangát szeretem. És shota! :love:
Aztán volt még két BL, ami nagy nyomot hagyott bennem. Az Ai no kusabi és a Kaze to ki no uta. Mindkettőt megkönnyeztem... :'(
A Nana azok közé tartozik, amiket még nem tudtam végignézni, de azonnal kedvenc lett. Egy kicsit magamra ismertem a két Nanában. ^///^
Az Ouran szintén ilyen.

Ha rangsort kéne felállítani, tuti, nem menne... :P
"Csak a lehetetlen képes a lehetetlenre."
Itthon: Damien |Luts KDF Bory|, Momo |Dika Masu - buksi|
Majd egyszer: Oberon |Luts SDF Abadon| Tooru |Musedoll Re-che|,
Miyoko

HozzászólásSzerző: Mirtusz » 2010.01.10. 12:48

Hachiko írta:Huhú!!!Anime4ever!!! ^///^

Chrono Crusade(amióta hozzásegit(tett) a vallás 10-hez...Mirtusz magy bosszúságára >:D )

Magyarázni jöttem. xD
Chrono Crusade....azért kapott vallásból tízest, mert látta a Chronot és az volt a kérdése a tanárnőnek, hogy mi az a stigmatizáció. ^^" Aztán vertem a fejemt a falba, hogy annó miért nem néztem meg én is.
Kép
It is the child in us.
Mirtusz

HozzászólásSzerző: Reisuto » 2010.01.10. 13:23

Na, jövök én is. XD

Axis Powers HETALIA ~ Nona-chan ajánlásával XD
Az alapszituáció, hogy a főhősök megszemélyesített országok (Magyarország is szerepel) és a második világháborút vívják. Az alkotó egyszerűen zseniális karatereket kreált; a jellege gag és egy leheletnyi shounen ai romantika, de a fandom nagyon kiterjedt: angst, fluff, hurt/comfort alkotások váltakoznak, zseniálisan tehetséges művészek készítenek fanartokat, doujinishiket, cosplayeket.
Végtelen hosszan lehet boncolgatni a szereplők jellemét, múltját, kapcsolataikat, rejtett érzéseiket és gondolataikat.
Fertőző. Közveszélyes. És megváltoztatja az ember látásmódját és életét.
Számomra a békét hozta közelebb, ahogy megláttam az országok mögött a személyeket.
Sikítva röhögök történelem és földrajzórán.
És aki látta a Hetáliát, azzal aztán van beszédtémám. Nona-channal augsuztus óta beszélgetünk róla, de még mindig nem veséztük ki. XD

A Death Note-t szintén a karakterek kidolgozatlan kidolgozottsága és egyedi hangulata miatt imádom: bár itt a fandomról sajnos elég negatív tapasztalatim vannak. (Hype, hype, hype! @_@ A legjobb animék végzetszerű végzete.)
Reisuto

HozzászólásSzerző: etelä » 2010.01.11. 12:43

Nyah, hát én mostanába nem nézek animéket,de azért a régen látottakról tudok nyilatkozni. Az abszolút mindentvivő nálam a Nekojiru-sou és Nekojiru Gekijou :D Morbid, elvont és beteg történet kawaii állatkák szereplésével - nem is kell több az én kis lelkemnek xD
Aztán ezen kívül még DN of korz, és még pár ami lehetőleg olyan rövid, hogy legyen türelmem végignézni: Gravitation, Loveless, ParaKiss, Kore ga watashi no Goshujin-sama
AoD Wang Zi - Hayato DZ Shoyo-2 - Savannah Unoa B-El hybrid - Oliver Unoa L-bi fp - Seryozha

http://www.tokyogarnet.com/
etelä

ElőzőKövetkező

Vissza: OFF a négyzeten