Zene/Themes/Jpop

Ami már végképp sehova se illik

Zene/Themes/Jpop

HozzászólásSzerző: Sheila » 2008.12.13. 23:36

Nem tudtam eldönteni hova postoljam a kérdésem anime topicba vagy külön vagy ide... hát végül ide... :P
Ha nincs érdeklödés vagy rossz helyre raktam törölve vagy mozditva lesz, gondolom. Szoval elöre is bocsi hanetán igy van...

Sok animet meg játékot játsszva hallani föcimzenéket meg japán vagy más származásu elöadók müveit.

Tartsatok korlátoltnak de évekkel ezelött én is ugy áltam hozzá, hogy áh kit érdekel ez meg az a zene ami nem amerikai, és most hogy olvasok sok forumot meg commentárokat sokszor fennakadok ilyen beszolásokon hogy ez a zene milyen szar mert japánul énekelnek benne stb...
Utálom a gondolatot hogy régen én is ilyen voltam, de hála meghallgattam ezeket a zenéket, akár animeböl akár másbol és találtam sok elöadót akinek nagyon tetszik a hangja vagy a stilusa.

Nos, ezért vagyok kiváncsi Ti hogy áltok ehhez, megkedveltétek, esetleg van kedvencetek... vagy fűggöségben vagytok már... stb. :lol:
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

Re: Zene/Themes/Jpop

HozzászólásSzerző: Lexi » 2008.12.14. 00:22

Waaaa, zene~~ Arról tudok mesélni! <3

Hát, amikor én először kerültem össze japán számokkal animék kapcsán, kicsit szokatlanoknak hatottak, hiszen a nyelv is még szokatlan volt, de már akkor aranyosnak tartottam őket. Most úgy vagyok vele, hogy néha beleszeretek egy számba, azt hallgatom 1-2 héten át, aztán megunom...meg mondjuk 2-3 héten át csak japán számokat hallgatok, aztán elkezd idegesíteni egy idő után a vinnyogás (mert azért lássuk be: az europai/amcsi átlagnál magasabb hangon énekelnek a j-pop királynők >.>), és akkor félreteszem egy jó darabig az egész műfajt. Ha kedvenc előadót kéne mondanom, az Sakamoto Maaya lenne, meg talán Utada Hikaru, mert tőlük van a legtöbb szám, amit szeretek, de ugyanakkor mégis változó...többnyire animék kapcsán szeretek meg egy-egy számot.

A J-rock....hát az meg pláne változó. Nagyon kevés számot hallottam eddig, ami tetszett volna, így általában nem vagyok a műfaj kedvelője. Pedig az amerikai rock-együttesek tucatjait imádom, és vagyok képes non-stop hallgatni (Dishwalla, Falling Up, Lifehouse, Jars of Clay, Hoobastank, stb.). Tehát itt többnyire az előadok stílusával van bajom, és nem a nyelvvel/rock-al.

Azt kell mondjam, hogy még mindig inkább az angol nyelvű számok pártján állok. Egyszerűen közelebb állnak a szívemhez. Ugyanakkor karaokézni meg csak japán számokat tudok/szeretek. xDD
Itthon: Alex (Crobidoll Yeon-Ho), Aurora (Peakswoods Goldie+wake-up ver.), Fynn (Crobidoll Nia), Emily (Crobidoll Limited Love Ara)

Kép
http://luleiya.deviantart.com/
Lexi

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.06.24. 00:06

Bocsi, csak nem akartam új témát kezdeni ennek...(de majd írok japán zenéről is valamikor^^)

KID - képzeld Mike Oldfield megy idehaza (apu hallgatja és beszűrődik :lol:) és éppen az egyik kedvenced megy, az Innocent :3 Rögtön olyan Dominique hangulatom lett :D

Awww...vége lett a számnak....
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Isobel » 2009.06.24. 00:30

Én szeretem, bár én általánosan Chopintől kezdve Tila Tequilán keresztül a NINig kb mindent szeretek, hangulatfüggő, hogy épp mit esik jól hallgatni ált :D Nekem nyelv se volt furcsa mert előtte is sok nagyon idegen nyelvű dolgot hallgattam, dallamvilág inkább, mert hát az nagyon nem európai :D Viszont azt mindig szerettem, hogy rettentő hiperaktív (nyilván gyors számok inkább) meg idegbeteg, könnyebben tudok azonosulni :D Japán zenében általában ami kevésbé tetszik azok azok amiket így túlságosan is komolyan vesznek.

És bárki bármit mond a Maximum the Hormone Chu Chu Lovely Muni Muni Mura Mura Purin Purin Boron Nurururerorero című száma az egyik legzseniálisabb kreálmány amit valaha is produkáltak zenében :D
Itthon: V (Peak's Woods Wake-up Cue), Helena (Peak's Woods Segi fej)
Isobel

HozzászólásSzerző: moniee » 2009.06.24. 01:13

És bárki bármit mond a Maximum the Hormone Chu Chu Lovely Muni Muni Mura Mura Purin Purin Boron Nurururerorero című száma az egyik legzseniálisabb kreálmány amit valaha is produkáltak zenében :D

Tökéletesen egyetértek :lol:

Amúgy japán zenében nekem is van amit meghallgatok(OST ruuuuulz) de egtöbbször sajna elveszi a kedvem az a hihetetlen gitárnyúzás, ami kicsit fülsértő néha, valamint az hogy sokszor megpróbálnak úgy egy nagggyonjó számot összerakni, hogy rengetegféle dallamot tesznek bele. Európai füllel az ember azt szokja meg hogy van egy dallam és kb abban a világban megy le az egész szám. Na itt nem. Kb minden versszak egymásik dallamvilág xD
És ha japán zene akkor inkább fiú legyen az énekes (bár ott is néha olyan mintha lenyelt volna egy vécépapírgurigát a srác oylan tryin-to be-öblös hangú...) vagy felnőtt nő mert amitől a falnak megyek az az a tipikus cukinak titulált affektálás....iylenkor komolyan viszket a tenyerem >.<

namost már befogom és húzok aludni szombaton visszatérek :D pusz mindenkinek
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Isobel » 2009.06.24. 04:04

OSTben Yuki Kajiura meg Yoko Kanno <333
Itthon: V (Peak's Woods Wake-up Cue), Helena (Peak's Woods Segi fej)
Isobel

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2009.06.24. 10:46

Ó én nagyon szeretem a Jrockot és a Visual Keit, ami megfogott az pont a teátralitása az egésznek.*hatalmas musical fan :D * (az egyik énem maga is kissé teátrális - meg is kapja érte mindenkitől :) )
OST-k közül pedig (természetesen) GINTAMA- ááá imádom, annyira jó a zenéje is (nem elfogult :lol: )
so-fiii

HozzászólásSzerző: The KID » 2009.06.24. 18:42

Smaug: XDDDDD Én meg JD-nek terveztem valamit tegnap este, remélem, együtt fognak vonyítani (nem a lyuk mellett) a tóparton! ^^

A lista:

Taro Iwashiro
Taku Iwasaki
Hirasawa Susumu
Yoko Kanno
Kitaro
Rurouni Kenshin - a szokásos slágerek
Tengen Toppa Gurren Lagan OST
Meg természetesen a hagyományos japán zenék XD
Kép
Stephanie Obitsu Gretel, Dominique/Hellequin L.A.T.body+PPD N.G.You head, Mira DK LingRi
Portfolio: http://keahrou.deviantart.com/ http://www.cosplay.hu/gallery2/main.php ... =xfa618b9c
The KID

HozzászólásSzerző: Miyo » 2009.08.29. 13:39

Zene téma*w* Remélem nem gond, hogy írok ide is :oops:
Ahw én nagyon imádom a jpop-ot, és rockot is egyaránt. Egy csomó kedvencem van, és a lista folyamatosan bővül, pár éve, még csak kizárólag a rock vonal ment, ma már a lazulósabb pop, esetenként rnb vonal is bejön^^
Gyakran látogatok el jrock/pop bulikba Pesten és imádok koncertekre is járni *-* Sajnos eddig nem volt sok alkalmam, de ami késik, nem múlik^^*zenemániás*
Itthon...
~Yuya~(LUTS KDF Bory) ~Momoka (Dikadoll Bobby)~
Miyo

HozzászólásSzerző: etelä » 2009.09.01. 16:03

huhúú jó téma, akkor nem is nyitok újat, mert nagyjából idevág a dolog xD
Jrock, visusal kei és egyebek elkötelezett rajongója vagyok, (+ lolita fan stb.) szóval ha érdekelnek titeket ehhez kapcsolódó cumók akkor nézzetek be az újonnan felturbózott honlapomra. Lényegében teljesen átalakult mert mostmár nem csak én árulok rajta hanem másik is tölthetnek fel mindenfélét aztán mehet a biznisz =D
na de bővebben itt: http://tokyogarnet.fw.hu/
AoD Wang Zi - Hayato DZ Shoyo-2 - Savannah Unoa B-El hybrid - Oliver Unoa L-bi fp - Seryozha

http://www.tokyogarnet.com/
etelä

Következő

Vissza: OFF a négyzeten