Manga sarok

Ami már végképp sehova se illik

Manga sarok

HozzászólásSzerző: Freyja » 2008.12.14. 12:19

Animékkel kezdtem, de ahogy bevezették a netet, rákaptam a mangákra.
A kedvenc alkotóim:
CLAMP (X, xxxHOLiC, TRC, Chobits, Magic Knight Rayearth, RG Veda, Legend of Chun Hyang...stb)
Watase Yuu (Ayashi no Ceres, Fushigi Yuugi, Appare jipangu!, Alice 19th, Sakura Gari... stb.)
Oh Great! (Air Gear... stb.)
Peach PIT (Rozen Maiden, Shugo Chara!, Zombie Loan)
Shimaki Ako (Boku ni Natta Watashi, Gekka no Kimi, Iinazuke Ryokan stb.)
Yamane Ayano (Crimson Spell, Finder Series)
Matsuri Hino (Vampire Knight, Meru Puri, Wanted, Toraware no Minoue...stb)

Mangák még:
Kaichou wa Maid-Sama
Code Breaker
Fairy Tail
Code Geass
Eureka 7
Katekyo Hitman Reborn
Hoshi wa Utau
Akagami no Shirayukihime
07 Ghost
stb

Érdekes amúgy, hogy ha tetszik egy anime, akkor a manga ami alapján készült, azt imádni fogom, viszont, ha a mangát olvasom először, akkor az anime max langyos, néha kiábrándító. Ettől függetlenül jó mozogni látni a kedvenceket.
Freyja

Re: A mangákról se feledkezzünk meg...

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2008.12.14. 12:36

Nekem is kb azok a kedvenc mangáim mint az animéim, viszont van pár manga ami nagyon kedves nekem és egyszerűen nem csinálnak belőle animét ;3;

Akuma no Eros
Angel/Dust (Aoi Nanase művei úgy kompletten bejönnek de ez a legjobb)

És ami nem manga, de megemlítést érdemel:
Bleedman egyik műve, amit egy régebbi amerikai rajzfilmből csinált: Grim Tales from Down Below
A másik pedig a Sugar Bits (amit még nem sikerült végigolvasnom de haladok :D )
Endlind pedig hatalmas inspirációt szokott adni mikor újraolvasom az Everafter eddigi részeit (jah sajnos egyik sincs még befejezve)
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Freyja » 2008.12.14. 12:47

Az Akuma no Eros-t ismerem, de a többiről lemaradtam. Szép az Everafter grafikája, ha a történet is bejön... ígéretes. :D
Freyja

HozzászólásSzerző: Lexi » 2008.12.14. 13:37

Nekem elsőszámú kedvenc már lassan három éve a CLAMP-féle Tsubasa Reservoir Chronicle! <333

...és ez elég viccesen kezdődött, mert amikor először futottam össze a mangával egy Shounen Weekly számban, az első reakcióm ez volt: "CLAMP-ék elfelejtették, hogyan kell arányosan és szépen rajzolni?? Mi a franc ez?! És miért van benne idősebb Sakura és Syaoran? C.C.Sakura 2 vagy mi?"...és hagytam az egészet lógva. Majd rá fél évvel barátnőmnél megpillantottam egy kinyomtatott képet Fai-ról (névlegesen ezt: http://img.photobucket.com/albums/v494/kaorusuma/digik_09-2.jpg), és majdnem hátast dobtam, hogy úristen, ez a bishi ABBÓL a mangából van?? XDD Majd a manga helyett az animét kezdtem el nézni, amit - a borzalmas adaptáció ellenére - nagyon megszerettem, és ennek hatására elkezdtem olvasni a mangát (ami 13456834658x jobb)...és hát azóta is szerelmes vagyok. <3 Most tart a 26. kötetnél, de még max 2 kötet van hátra a történetből. Sok ütős fordulat volt a történetben, a karakterek múltján napokig lehet angstolni, és hát a Kurogane/Fai LÁVból sosem elég.

...ok, befejeztem. XDDD

Még hozzácsapok pár címet a kedvencek listához:

Nabari no Ou
NG Evangelion
Angel/Dust
Grimm-mesék manga (eddig csak a magyar fordítással találkoztam, de iszonyat-cuki a megrajzolás!! *3*)
Pita-Ten

...és 2 yaoi:
Wild Rock
Okane ga Nai
Itthon: Alex (Crobidoll Yeon-Ho), Aurora (Peakswoods Goldie+wake-up ver.), Fynn (Crobidoll Nia), Emily (Crobidoll Limited Love Ara)

Kép
http://luleiya.deviantart.com/
Lexi

HozzászólásSzerző: Freyja » 2008.12.15. 17:18

Én Sakura és Syoran miatt kezdtem el olvasni, de hamar Fai lett a kedvenc XD. Nagyon tetszik a karaktere és Kurogane se semmi. Oda voltam a vámpíros részekért és amikor Faiből is vámpír lett... szerintem illik a jelleméhez, de sajnáltam a szép kék szemét.
Freyja

HozzászólásSzerző: Gilje » 2008.12.20. 19:14

Képzeljétek Textil szakon karácsonyoztunk és a barátnőmtől ajándékba egy kézzel varrott Rurukát kaptam! AAAAnnyira aranyos! egész nap szottyongattam, mikulás sapit adtam rá és megismertettem MemphisselXD jaaaj én kicsi gnómom én kicsi gnómom.... :lol:
Gilje

HozzászólásSzerző: Kanan » 2009.12.25. 17:03

Huhh.... hát köztudott, h. én éjjel-nappal yaoit olvasok, egyik lételemem, azon belül pedig a shotacon műfajú mangákat nagyon kedvelem. (Nem hardcore szado-mazo!XD)
"Sima" mangák közül a Fruits Basket az örök kedvenc:) A Trinity Blood is jó, és lehet, h. gáz vagyok, de a Tokyo Mew Mew-t is kedvelem, mert anno 10 éves koromban megvettem az összes kötetét, szóval kellemes emlékek fűznek hozzá ^///^ A shounen mangákat is nagyon imádom (Trigun, Árnybíró). Ecchit, hentait és yurit nem szoktam olvasni. Kedvenc yaoi mangakáim: Chitose Piyoko, Yamane Ayano, Yoneda Kou, Yamato Nase, és a legtöbb akitől kettőnél több művet is olvastam ^3^
Kép
Kanan

HozzászólásSzerző: Mirtusz » 2009.12.27. 14:32

Csak interneten olvastam még mangát. Kivéve a Bárány Panaszát, ami azóta is kedvenc. Imádom Aoki Kotomi shoujo-mangáit, amellet shounen-ai-rajongó lennék vagymiafene, de abból inkább maradnak a doujinshik (főleg Hetalia fandomból), amiket olvasok és Reisuto-sama fanfictionjei. A Hetalia még mangában is a legjobb. xD A Shirahime-Shyo volt azt hiszem az első mangám. A Yokohama Kaidashi Kikou szvsz az egyik legnagyobb gyöngyszem a mangák világában.
Kép
Don't forget who's always our guide
It is the child in us.
Mirtusz

HozzászólásSzerző: Chid » 2010.01.05. 13:07

Neten folyamatosan mangákat bambulom :3...rengeteget elolvastam már, fel se tom sorolni..főleg a rajzokat szeretem benne...eszméletlenek tudnak lenni...a legkedvencebb számomra az Akuma no Eros ^^..a Chobitsot is szeretem még ki is írtam xD
Könyvbe itthon a Princess Ai amit szeretek. Bírom az ecchiket (asszem jól írtam..lehet nem :S) mert végre nem csak odáig jutnak el h jaj istenem végre megfogta a kezem :D...hanem vannak mélyebb érzelmek..vagy éppen vicces jelenetek amik esetleg ebbe a kategóriába tartoznak.

A moziban is jobb ha elöbb a filmet megnézed mer kiábrándulsz ha elöbb a könyvet olvasod el..legalábbis velem már előfordult :S...itt is jó ezt követni...van olyan manga aminek a fele sincs benne az animébe :D
Úúú..bocs a regényért ^^;
Itthon: Alisha (Luts KDF ANI),
Edward (By me ^^)
Zep (Felix Dolls Brownie Zeppelin)
Chid

HozzászólásSzerző: Szikra » 2010.01.22. 23:52

Linkelek egy eszméletlen jó mangát, a két kötetéből még csak az elsőt fordították le, és olyan dologról szól, amit szerintem a fórumon mindenki megért, a babák, plüssállatkák szeretetéről... És BJDk is vannak benne!
Ez pedig a Doll Star.
Pszichohorror, nekem többször is görcsberándul a gyomrom, amikor olvastam az izgalomtól. Egy fura lányról szól, aki megérti a "különleges gyerekeink" beszédét és szenvedéseit, és igyekszik megmenti őket a gazdájuk félelmeitől. Nekem nagyon tetszik.
A lepke akkor sem siet, ha üldözik.
Szikra

Következő

Vissza: OFF a négyzeten