Stephen King Társalgóó <3

Ami már végképp sehova se illik

Stephen King Társalgóó <3

HozzászólásSzerző: bjd-acktor » 2011.06.14. 14:44

Hihi :lol: Úgy gondoltam nyitok egy témát SK-nak mivel egyszerűen oda lettem érte :L Vannak még biztosan akik így vannak vele, szóval itt lehet társalogni minden SK könyvről, filmről akármiről :lol:
Kezdem xD:
Nekem legutóbb a Kedvencek temetője aratott nagy nagy sikert :spark Nem is olyan rég olvastam ki könyvben az Állattemetőt, és nagyon kíváncsi voltam a filmre *-* mit mondjak, nem voltam vele elégedett, de ami kellett az benne volt ^3^ (legalábbis ami nekem kellett: Victor Pascow :fan: )
Számtalan fan artom van már a...aa...ömm... (nevezzem pasinak? na jó, nevezem :lol: ) pasiról. :)
Csak egy a sok közül:
Kép
:lol: Igen én támadom le "szegényt"

Na szóval, használjátok egészséggel a témát! :lol:
Kép
Itthon:Kimera - Rs Mei
Hayai - Luts 2010 Wintery fej
bjd-acktor

Re: Stephen King Társalgóó <3

HozzászólásSzerző: bellablack » 2011.06.23. 15:47

Hmm.. látom még senki nem írt, nem biztos, hogy én leszek a legmegfelelőbb első kommentelő, sajnos én még nem olvastam SK könyvet :(

Viszont láttam a Ragyogás című filmet. Akik olvasták a regényt azt mondták, hogy a könyv jobban sikerült... erről sajnos nem tudok véleményt nyilvánítani ^///^ A film nekem olyan közepesen tetszett. Néhány "horror-elem" olyan irreálisan poénosra sikeredett, hogy muszáj volt röhögnöm rajta :lol: De ami nagyon tetszett benne, az a film feszültsége volt, ami az elejétől a végéig ott vibrált a levegőben. Mondjuk voltak olyan elemek benne, amiket nem igazán értettem, lehet, hogy ez a könyv olvasásának hiánya lett volna?...

Mindenesetre mindig is izgatták a fantáziámat a SK könyvek, elsőre a borítójuk volt, ami nagyon megfogott ^///^ , úgyhogy úgy döntöttem úgyis itt a nyár, elkezdek SK könyveket olvasni.

Ez az Állattemető című nagyon megtetszett tartalomra és borítóra :spark is ^///^ , ha lesz a könyvtárban ezzel szeretném kezdeni.

Valaki tudna még ajánlani címeket, hogy melyik tetszett neki a legjobban, melyik volt szerinte a legjobb? ^///^
bellablack

HozzászólásSzerző: Arisa » 2011.06.23. 16:06

hát én a Gonoszt láttam ^^ asszem tavaly nyáron ^^
Gyűjtögetünk rá: Kurokawa Kaoru (Luts Kid Delf Ani Boy)

Inuyama-san tartalma: $ 50 (oh jeh >____>)

majd ha leérettségiztem és lesz pénzem: Hideaki Ren (Immortality of Soul M)
Arisa

HozzászólásSzerző: Aremolana » 2011.06.23. 16:46

Jövök SK könyvcímeket ajánlani, a legtöbbet amit itthon lehet kapni már olvastam :D Igaz jó volna előtte tudni, hogy milyen stílus érdekel? Mert SK sem csak horrort ír, és azok közt is van thrillelesebb, vagy amiben nincs egy deka horror sem, mégis elejétől a végéig halál izgalmas :D Vagy van olyan ami meg már az első oldaltól vérfolyatós. XD Ajánlani egyenként nem nagyon tudok, mert én az összeset imádom... de azért vannak amelyek kitűnnek a listából :)

Ha szereted a vámpírokat, a Borzalmak városát ajánlanám, nekem nagyon tetszett.

A mobil az azoknak való akik szeretik a zombi apokalipszises könyveket XD Igaz zombi nincs benne, de hasonló az van, én már vagy 3 szor elolvastam és megunhatatlan,szerintem a második legjobb könyve.

Egy kicsit komolyabb hangvételű könyv, az Atlantisz Gyermekei amit először nem is akartam elolvasni, de aztán rászántam magam és rákellet jönnöm hogy nagyon jó :D

És a legeslegjobb: A setét torony. Horror fantasy, a hosszra kb mint a Harry Potter, 7 kötet, de már készül a nyolcadik ami a 4.és az 5. könyv tartalmát köti össze, mert ott van egy kisebb ugrás. Ebben minden megtalálható, vicc, dráma, izgalom, nagyon jól kidolgozott karakterek, dimenziók közötti vándorás, vadnyugat, robotok, ami így leírva elég furán hangzik hogy hogy is jön össze pl a vadnyugat és a robot téma, de itt összeillik. Ez a könyv egybefoglalja valamilyen szinten Stephen King nagyon sok könyvét, szóval ezt akkor a legjobb olvasni ha már sok könyvet olvastál tőle, mert nincs is annál jobb mikor egy régi ismerős felbukkan a Setét toronyban :) (mint például a borzalmak városából az egyik szereplő ^^)

Ezenkívül amik még nagyon megfogtak: Az, Tom Gordon, segíts!, Duma Key (ez komolyabb szintén, de horroooorr :D )

Hát asszem egyelőre ennyi, nem akarom felsorolni az összes könyvét, úgyhogy leállok, így is elég hosszúra sikeredett ez a post... :D de kérdezzetek bármit, nagy SK rajongó vagyok XD
Itthon: Jake, Eszter, Valancy, Sungmin,Valentine, Hien, Scarlet
Aremolana

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.06.24. 14:49

Ha szereted a vámpírokat, a Borzalmak városát ajánlanám, nekem nagyon tetszett.

Hehe, ez az egyetlen amit olvastam tőle. Nyaranta egyszer (Smaug = könyvmoly; nyaralóban levő könyvek száma = nem elégséges). Tetszett, még a kisgyerek-mellékfőhős ellenére is :)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: bellablack » 2011.06.24. 20:45

Aremolana:
Igen, így utólag rádöbbentem, hogy az "ajánljatok valamilyen könyvet" elég tág fogalom ^^; , de köszönöm őket ^///^
Először talán a horrorosabb könyveit szeretném végigböngészni, de semmi mást nem vetek meg ^///^

A setét torony így elmesélés alapján érdekesnek tűnik, de későbbre rakom akkor az elolvasását és inkább a többi könyvével ismerkedem ^///^

A vámpíros és apokalipszises viszont abszolút nyerő, ha sikerül beszereznem mindenképpen elolvasom.

A könyvtárunk sajnos nem bővelkedik SK könyvekkel :T_T: , de sikerül levadászni a Hasznos holmik címűt ^///^ , a tartalma nagyon tetszik kíváncsi vagyok rá ^///^

Nem sok időm volt a könyvtárban, mert siettem, de jól láttam, hogy novelláskötete is jelent meg? Vagy én olvastam valamit félre? ^///^
bellablack

HozzászólásSzerző: Aremolana » 2011.06.25. 06:51

Igen jelent meg novelláskötete, nem is egy :) A csontkollekcióban van egy nagyobb novella, a Köd, vagy 160 oldal és az is marhaaa jóóóóóó :D Abból film is készült, nem is olyan régi szóval az effektek is kidolgozottak benne, és nagyon könyv hű. Sokáig nem olvastam el a novelláit, mert valahogy nem hittem hogy kb 13 oldal alatt lehet maradandót alkotni, de aztán nem volt nálam egyik hétvégén más könyv, nekiálltam és rákellet jönnöm hogy a novelláit is imádom. :spark
Itthon: Jake, Eszter, Valancy, Sungmin,Valentine, Hien, Scarlet
Aremolana

HozzászólásSzerző: Jigoku-chan » 2011.06.25. 12:29

Én eddig csak a Tortúrát, a Setét torony első könyvét, a Mobilt és a Tom Gordon, segíts!-et olvastam :) Jól van, az utolsóannyira nem tetszett, így félúton abbahagytam :lol: Pedig nem szokásom, na mindegy :gah:
A Tortúra tőle a kedvencem, annyira beteg, hogy az már nekemvaló :lol: Nálunk a városi könyvtárban van úgy 10 könyve, de a tartalmak alapján egyik sem tűnik annyira szimpatikusnak nekem, mint az eddig olvasottak. :) De azért majd kiveszek valamit ;)
Itthon: Nina, Igor~
Jigoku-chan

HozzászólásSzerző: bjd-acktor » 2011.07.03. 12:29

Hihi, én tegnap előtt sikeresen megkaptam a Cujo-t, aminek pár napon belül a végén is leszek x'D
Mellesleg, ma este Film+2-n a Borzalmak városa 2 :fan: 22:25 asszem... valahogy akörül ^^;
Kép
Itthon:Kimera - Rs Mei
Hayai - Luts 2010 Wintery fej
bjd-acktor

Vissza: OFF a négyzeten