Sorozatok, filmek és egyebek XD

Ami már végképp sehova se illik

Re: Sorozatok, filmek és egyebek XD

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2013.05.10. 17:26

Tifa~ XD Szerintem a fekete haj (egyenes frufruval) és felfelé álló éles szemöldök több mint elegek ahhoz, hogy ilyenkor emlékeztessék az embert! :'D

Smaug~ Szerintem jó eséllyel tetszeni fog ez is, legalábbis ha azt nézem hogy többet észlelünk a karakterekből... hmmm.. vagy csak jobban izgulunk értük! LOL
Hatalmas spoilereket egyébként direkt nem írtam még a spoiler részeimben sem ide - és pontosan ezért - mert ez a rész akkor igazán élvezhető (szerintemm) ha azok a dolgok amiknek ki kell derülnie ott és akkor derülnek ki első ízben! >:'D

Bonesról sajnos nem hozhatok jó híreket... a két főszereplőnk és Beni, némi visszatérő Scotty jelenléttel teljesen kiszorította őt a film időből ... így csak párszor (de akkor ugyan olyan élelmesen) szerepel.
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2013.05.15. 15:31

Spoiler Free Trek Into Darkness kritika ... angol egyénkétől.
De beteszem, mert annyira egyezik a véleménye azzal ami bennem lecsapódott... főleg Benedictről. lol
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Tifa » 2013.05.26. 11:05

Épp egy hete láttuk a filmet, sima mozira ültünk be nem 3 D-sre. - nem ragaszkodunk a 3 D-hez túlzottan -
Hm, nem is tudom mit mondjak. Ahhoz képest, mennyire vártam, akkorát nem ütött számomra. - lehet a keleti filmek hatása? XD -
Nagyon jó volt és tetszett persze, meg még párszor biztos megnézem, amint megjelenik dvd-n és megveszem. DE személy szerint többet vártam, vagy nem tudom...
Úgy egészében jól összerakott történet és a poénok is bejöttek. Spock... nagyooooooon szerettem, nem lennék hajlandó senki mással megnézni, csak Zackary-val. Aki kiválasztotta a szerepre, annak az embernek nagyon jó szeme volt. XD
Nekem nem tűnt úgy, hogy a főbb szereplők mellett elhanyagolták volna a többieket. A történetvezetéshez képest nálam a helyén volt, ki mennyit kapott szerepet a képernyőn. Mindenkinek megvolt a maga fontos dolga a történetben.
A főgonoszt ugyan nem ismertem, szóval nem tudtam mit várjak. Színészileg nekem semleges maradt, nem volt az az érzésem, hogy megnézés után elkezdett érdekelni, hogy miben szerepel még, nézzem meg másban is.

Két kérdés itt a végén, azokhoz akik már látták:

Barátnőmmel a film után kicsit beszélgettünk, és mondtam neki, hogy majdnem felröhögtem a film közben, amikor egy jelenet totálisan emlékeztetett a Star Wars egyik jelenetére. Erre barátnőm nevet, és mondja, hogy ugyanerre gondolt ő is a film közben. XD Más is így volt ezzel?

Neten olvastam egy magyar véleményezést, ott abban azt írták, hogy a Kapitány és Spock közt "működött a kémia". Hm, erről ki mit gondol? Kíváncsi vagyok rá. XD - még film előtt ezt beszéltük és kíváncsiak voltunk, hogy a kijelentés mennyire helytálló, mert totálisan meglepődtünk volna, ha az -
Tifa

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2013.05.26. 17:46

Szerintem már az első filmben is működött köztük a kémia, bár inkább a színészek, mint az általuk játszott karakterek között (lol).

Itt a másodikban én kifejezett elégedettséggel nyugtáztam, hogy véégre barátságosabbak és érzelmesebbek egymás felé..eddig elég... meddő volt a dolog (és számomra -- itt a mozifilmekben --) mókás volt hogy Kirk konkrétan úgy tűnt mint aki 'kapar' Spock után! x"D Btw. A színészeik elég nagy brok (és szivatósak) egymással, szóval nem tudom nálam mennyire szól bele , hogy láttam velük azt a sok-sok cuki interjút... LOL

Ami a 'főgonoszt' illeti, én imádom Benedict szemét, hangját és kiállását (eredeti hangját) ... ebben pedig mindből bőven kaptunk szóval nem győztem örömködni neki. :perv: Persze elég valószínű, hogy az figyel fel rá jobban/ azt érinti jobban aki látta vele a Sherlockot (BBC), ami rohadás jól sikerült = jó híres is lett, Benedicttel együtt. (de itt is csak akkor kapja meg az ember a teljes impaktot ha eredeti nyelven nézi : P )
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.05.26. 21:20

Ha 2D-ben nézted meg, akkor valószínűsítem, hogy szinkronnal...úgy pedig nem csoda, ha nem fogott meg a főgonosz, mert a szinkronhangjával lényegében kiherélték a karaktert (legalábbis az előzetes alapján, mert nekem volt szerencsém eredeti nyelven végignézni a filmet).

A Star Wars hasonlóságnál nem tudom mire gondolhattok, de bennem meg sem fordult semmilyen ilyen analógia. Mondjuk az is igaz, hogy számomra Trek a szerelem, mert a hihető technológia és futurisztikus társadalomképe számomra egy nagy álom (tudtátok hogy a NASA állítólag a warp drive kifejlesztésén dolgozik? SQUEEEEE :spark ). A Star Wars nekem inkább egy űrfantasy....egy mese, egy álom, de nem valami, amit el tudnék fogadni mint a jövőt (és szerintem nem is ennek van szánva). Szóval jah...számomra hasonlóság legfeljebb fordítva tűnne fel, de a Trek az etalon (meg a Stargate).

A kéma szerintem tökéletes volt :) Mozi után az egyik barátnőm - akinek semmilyen köze nincs sem a keleti kultúrkörhöz, sem a fanfictionok világához - megjegyezte, hogy most már érti miért slashelik ezt a két karaktert. ÉSÉNANNYIRADEABSZOLÚTEGYETÉRTEKKKKK :perv: Annyira érződött, hogy mennyire fontosak egymásnak, és jó érzés volt látni ahogy összecsiszolódnak, hiszen az első filmben valóban nagyon sok feszültség volt a két karakter között...nem véletlenül született számtalan spekuláció, hogy egy ilyen rögös kezdet után vajon hogyan érik el majd azt a mély barátságot, ami az eredeti univerzumbeli énjeik között volt (kedvenc íróm szimbiózisnak szokta jellemezni). Egyébként engem nagy boldogsággal tölt egy hogy ilyen szépen kibontakozott a kapcsolatuk, mert már az eredeti sorozatban/filmekben is epikus volt a Kirk-Spock kapcsolat...illetve McCoy-al a nagy triumvirátus :) Végülis nem mindenkor történik meg, hogy canon-ban olyan szóval illessék két karakter kapcsolatát (t'hy'la), aminek a jelentése egyszerre barát, testvér, szerető - egy nagyon ritka, nagyon szoros kapcsolat. Pláne nem a '70-es években. És szerintem ez a film tökéletesen hozta a t'hy'la köteléket kettejük között :love:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2013.06.01. 21:09

*
*Belibeg és ünnepélyesen teleszór mindent vörös rózsaszirmokkal*

Oké, szóval a Sherlock óta nem örvendtem ennyire egy sorozatnak. Gyönyörű, kreatív, brilliánsan megírt, árnyalt, rétegelt, igényes, izgalmas és muszáj agyalni ha nézi az ember, különben nem sokat ért majd, vagy jól benéz mindent. Kifogástalan szereplőgárdával ÉS készítő legénységgel (akik többnyire fent vannak a neten és agyon trollolják a fanokat).

Én egyébként, kifejezetten utálom a gore-t, főleg horrorral ötvözve... ez a bizonyos egyén/ történet pedig, (a filmjei) kifejezetten irritáltak is sokszor (túl hosszú lenne miért )... és mégis. I'm hooked and I cannot stop. :csill: :csill: :csill:

Kép

Annak aki semennyire nem bírja a GORE-t ( emberi szerv felvágása jelenet és igen kreatív gyilkolási módok pl...), nyomasztó hangulatot és a lassabb folyású dolgokat valszeg nem fog tetszeni... mindenki másnak viszont azt mondom; legalább az első részt nézze meg, mert érdemes adni neki egy esélyt. :perv:

((A történet a Vörös Sárkány c. könyvön alapszik, Hannibál és Will 'barátságának' kialakulását bemutatva (mint egy előzmény) majd továbbhaladva (gondolom). Habár eddig elég szabad felfogásban. Will Graham Fluffy példaképpen, border line (sőt...) autista benne. (..a legédesebb ever) aki nemcsak hogy rekonstruálja, de gyakorlatilag 'látja' a gyilkosságokat... és érzi/ érti amit a gyilkos érez. Emiatt viszont, mivel ő maga végtelenül szelíd és együttérző, empatikus lélek, szegény főhősünk épp esze elvesztése határán van... egyre rosszabb állapotban. (amit esküszöm ijesztőbb végignézni ebben mint bármilyen horror jelenetet)))

FANVID ami szerintem elég jó ízelítőd ad az egész feelingből. <3

És CRACKvid.. ami szintén... csak kicsit máshogy. LOL

~**~
obligatory képi adag

Kép Kép
Kép Kép

Az is vicces, hogy a 'Hannibal' amilyen komoly... olyan idióta (de poén) a fantábora.
Szóval itt ez a komoly show, a fantábor meg csak---
Kép
Kép

És el ne felejtsem a képes részt... (1) (2) (3)

Ps... Egyértelműen sexiest Hannibal... EVER ala Mads Mikkelsen. És nem, nem sajnálom (még..)
Kép

*sóóhaj* Oké, ennyi! Megosztottam a magyar közösséggel is a sorit, so, csíny letudva! LOL :munch:
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2013.06.02. 01:34

Ah. Ezt kifelejtettem.

Actual MOE Hannibal Lecter.
Kép
(illy Willy is alive)
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: karasu » 2013.06.02. 15:03

És ma olvastam, hogy berendelték a második évadot is! :party:
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy csak az ötödik résztől kezdtem megkedvelni a sorozatot és ennek az az oka, hogy túl kellett tennem magam, meg kellett szoknom Anthony Hopkins hiányát. Sikerült! Zseniális mind a sorozat, mind Hugh és Mads! :spark
Kép
Lilica ♥ Luka ♥ Jack "Frost" Hunter ♥ Dyfan ♥ Jean-Claude ♥
Nathaniel Graison ♥ Hollyn Plantae ♥ Mika ♥ Ritsu ♥ Jin ♥ Karasu
karasu

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2013.06.02. 20:43

Yupp! Hatalmas ünneplés volt twitteren meg tumblren is miatta... :XD: <3 <3 (És még jó.. a legérdekesebb show az évben.. igencsak el lettem volna kenődve, ha nem sikerül átnyomni azon a bizonyos hegycsúcson... =___= )

Loll Karasu.. igen, ha nagyon hozzá vagy szokva/imádod a korábbi feldolgozásokat, tényleg nagyon nehéz lehet Madset elsőre elfogadni (mert bár tökéletes a szerepre, mivel más színész, más megjelenítése a karakternek)
( Az én igazságomhoz meg pont az tartozik hozzá, hogy örvendtem neki, hogy nem kell Anthony Hopkins-t néznem... XDDDD )
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: karasu » 2013.06.02. 21:23

Igen nagyon szeretem a filmsorozat első 3 részét -a negyedikről nem veszek tudomást-, pedig nem is szeretem a gore-t, de mindig vannak kivételek. :lol: (A zombikat sem szeretem, de ha vicces úgy tűnik jöhet. Ilyen a Zombieland, vagy a Warm Bodies is, ami cuki volt, olyan Szirmai Gergősen elmélyített CUKIIII. XD)
Anthony és Mads Hannibálja is annyira hátborzongató... Zseniálisak, sőt ami azt illeti Mads férfiként is tetszik. :blush2: (Noha nem emiatt fogott meg a sorozat.XD) Egy fura pofa, de jó értelemben az. :lol:
Barátnőm Mads miatt kezdett dán filmeket nézni és ajánlott is egyet a filmjei közül, a címe A Royal Affair, ami szerinte gyönyörű. Meg fogom lesni. :spark
Kép
Lilica ♥ Luka ♥ Jack "Frost" Hunter ♥ Dyfan ♥ Jean-Claude ♥
Nathaniel Graison ♥ Hollyn Plantae ♥ Mika ♥ Ritsu ♥ Jin ♥ Karasu
karasu

ElőzőKövetkező

Vissza: OFF a négyzeten