Monster high újrafestés

Ami már végképp sehova se illik

Monster high újrafestés

HozzászólásSzerző: Maya » 2015.03.14. 21:49

Régóta foglalkoztat az újrafestés a Monster highoknál,van kettô a gyerekeknek,persze szörnyû arcfestéssel.De!!eddig a fixáló lakk miatt nem vágtam bele,itt is Mr.Super Clear kell használni,mert sajna még egy r...t erkélyünk sincs.
Amiért nyitottam ezt a topicot és kiváncsi vagyok a véleményetekre,ma láttam ezt a cikket,itt az anyuka egyszerûen nem használ lakkot,csak lemossa a gyári festést és akrillal újrafesti az arcot.Gondolom azért kell fixálni a festést,mert amúgy hamar lekopna,meg a gyerekek le is kaparhatják...Szerintetek?(Amúgy elég hatásvadász a cikk,már a címe is mutatja,mintha ez az anyuka lenne az elsô,aki próbálkozik repainttel.... :csill: )
http://divany.hu/poronty/2015/03/13/vilagsiker_lett_a_babanormalizalo_anyuka/
Maya

Re: Monster high újrafestés

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2015.03.17. 13:20

Hat egen, azert a fashion babak ujrafestese mar egy nagyon regota es sokak altal muvelt dolog... de cuki a cikk megkozelitese, hogy (unatkozo vagy crafty) anyukak is nyugodtan csinaljak ha nem akarjak hogy a gyerekeik 'ribancos' babakkal jatszanak! :D

A lakk hasznalata sok mindenre van, nem csak az alap baba vedelmere. Az elso retegek levedik az eredeti arcot attol hogy az akril maradandoan beleivodjon a baba/ gumi anyagaba, es megadja a megfelelo alap feluletet a festek (es pasztell) idealis eloszlatasahoz. A tobbi koztes reteg egyedul csak a festek szepen retegeltsegehez szukseges, foleg, ha pasztelles atmeneteket es szemhej arnyekolast (arcpirt, stb) is csinalni szeretne az ember, mivel azok is csak retegelve lehetsegesek. Az utolso retegek pedig valoban arra vannak hogy ne karcolodjon, mosodjon vagy pattanjon le a festek (kulonosen ha nem csak akrilt hasznalt az ember). ^///^

Ez a video egyebkent erdekessegkent, nem kifejezetten informalo es technikai forraskent van bemutatva, szoval nem vennek ra merget hogy ez a no sem fikszalja valahogy amit csinal. Sot, a kesz baba arc mattsaga erosen arra utal szamomra hogy o is hasznalt valamit (mert az akril magaban erosen fenyes feluletu). ;)

Par ujrafestos forras:

http://www.ncruz.com/ - leghiresebb fashion baba ujrafestok egyike. Van Deviantartja is, erdemes beleasni mit hogy csinal. O pl. szinte csak akrillal (de retegelve) dolgozik.

https://www.youtube.com/user/NicollesDreams/videos -- An dreja videoi kozott is erdemes keresgelned, sok MH es mas baba ujrafestes folyamatot tett fel. (ha meg veletlen nem ismerted )

Plusz info - ha akrillal kevesbe vagy biztos, lakk hasznalata utan nagyon jol mukodnek a jo fajta (puha, mint Faber Castell meg Derwent) akril ceruzak rajtuk. Tu hegyesen- mindig tu hegyesen tartva. )
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Maya » 2015.03.17. 14:14

Shiroi!Köszönöm a válaszod!
Hát igen,én is ilyesmire gondoltam,fôleg,hogy az anyag beihatja az akrilt.
De ha az anyuka véletlen fixálta az arcokat,akkor én személy szerint nem adnám oda játszani a gyerekeknek,mert a lakk mérgezô.Vagy megszáradva már nem?Csak végígsimítja a baba arcát a gyerek és mondjuk utána megdörzsöli a szemét.....Lehet hülyén hangzik amiket itt írogatok,de eleget olvastam a lakk nem éppen egészséges természetérôl :P .
Maya

HozzászólásSzerző: Maya » 2015.03.17. 14:20

Noel Cruzt már ismertem,nagy rajongója vagyok(ki nem :XD: ),de a másik videót még nem láttam,köszönöm még egyszer! <3
Maya

HozzászólásSzerző: Smaug » 2015.03.22. 20:29

Az MSC belélegezve "mérgező" (igazából lerakódik a tüdőben, más mintha tényleg mérgező-mérgező lenne), de ha már megszáradt, akkor nem aktív. Egy pár éves kicsinek nem adnám oda, ha még szájba veszi a dolgokat, mert nem tudom hogy a nyáltól változik-e (szerintem nem), vagy a fogával le tudja-e kaparni és úgy lenyelve okoz-e bármit (valószínűleg nem többet, mintha magából a baba vinil anyagából nyelne le) - de egy olyan gyereknek, aki csak megtaperolja, megdörzsöli a fejét, nyugodtan oda lehet adni, attól nem lesz baja.

Egyetlen kivétel ha valamiért allergiás valamelyik összetevőre. De ugyanennyi erővel lehet allergiás a vinilre, vagy a mogyoróra, vagy a darázscsípésre is.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Vissza: OFF a négyzeten