Off a köbön! XD

Ami már végképp sehova se illik

Re: Off a köbön! XD

HozzászólásSzerző: Nyul » 2013.01.18. 09:22

"Waldorf schools do not promote any single approach to science or medicine." /Wikipedia/
Ennyi elég is ahhoz, hogy ne akarjam oda járatni a majdani gyerekemet. ^^;

Nem hiszem, hogy ez a szabad tanulás dolog valóban olyan nyerő, mint amilyennek hangzik. Nekem van olyan távolirokonom, aki "nem korlátozta a gyereket, hadd fejlődjön szabadon, önmegvalósításyeah!", és most olyan durva lemaradása van a gyereknek mindenből, hogy belegondolni is rossz.

(Amúgy ez nem az a suli, ahol a gyerek eldöntheti milyen tárgyakat akar tanulni?)
Megszűnt a cég :'(
Nyul

HozzászólásSzerző: Michiyo » 2013.01.18. 10:03

A Waldorf nálam sem begyere, biztos nem íratnám ilyen helyre a gyerekem. Ugyan fontosnak tartom, hogy kiteljesedjen és megtalálja a maga útját, de azért gyerek, mert szerintem kellenek az életébe szabályok. Azt láttam eddig én is, hogy akit ilyen nagy szabadon neveltek, az hátrányban volt a többiekhez képest az élet sok területén, és pont a tanulmányaival kapcsolatban nem kockáztatnék. Inkább egy keresnék egy jobb hírű, a többi szülő véleménye szerint is jó pedagógusi gárdával rendelkező iskolát, ahol alaposan fel lesznek készítve a továbbiakra és ahol lenne lehetősége a tanuláson túl önmegvalósítani. ^3^
Kép
Itthon: Akira (CH LJ Mars), Hikari (Dikadoll Maria), Chenz (DollLeaves Sleeping Jax), Kousuke (Resinsoul Song)
Deviantart
Egy perc
Michiyo

HozzászólásSzerző: Chidori úrnő » 2013.01.21. 00:26

Majd még leharcolom itthon - addig is nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Lehetőség szinten merült fel a dolog, és lehet, hogy vízbe fullad a szerencsétlen. (Utólag már nekem is eszembe jutott a 'halálra unnám magam?'-gondolatsor, de utólag könnyű okosnak lenni)
(btw tanulmányokkal ki hogy áll? már ha nem unjátok még a hasonló jellegű kérdéseket...és nem vagyok tolakodó...)
my girl, my girl, don’t lie to me
tell me where did you sleep last night
in the pines, in the pines, where the sun don’t ever shine
I would shiver the whole night through
Chidori úrnő

HozzászólásSzerző: Mithril » 2013.01.21. 12:27

Ez a "tanulmányokkal hogy álltok?" kérdés eléggé általános lett. Mire gondolsz? Ki hol tanul, mit végzett, tetszett-e neki, ajánlja-e neked?
Én szívesen mesélek neked az ELTE matek szakáról (meg Ayami is, gondolom), bár ez egy olyan szak, amit ha kimondok (és hozzáteszem, hogy "és élvezem"), az emberek általában három lépést hátrálnak, sőt néha keresztet is vetnek. :XD:
Itthon: Orion (KDF Bory + D.Bory ♂), Zaquarie (SDF Summery '09), Marron (TG Ai/Glati), Alex (KDF Summery '10 ♀), Peppar (WD Strawberry ♂ tan), Mint (TG Sov), RJ (IOS Sezz), Ume (TG Syen), Elliot (DIM Jullis)
blog
Mithril

HozzászólásSzerző: Ayami » 2013.01.21. 13:39

Én eddig csak éppen hogy ki nem eső szemekkel találkoztam, meg riadt tekintetekkel. Ja és elsőre általában nem szokták elhinni :'D De amúgy tényleg jó, én is élvezem ^///^
Ayami

HozzászólásSzerző: Nyul » 2013.01.21. 20:29

Én tavaly fejeztem be a környezettudomány szakot (és imádtam!), most már próbaidősen dolgozom. Még két hónap! :eek: Vajon túlélem?? :XX:
Nyul

HozzászólásSzerző: Mithril » 2013.01.21. 20:48

Na, arról mesélhetnél nekem. ^3^ Bevallom, én elvesztem a sok földrajzra (is) épülő szak között, a környezettudományon mit tanultál, és mit lehet vele csinálni? Ez amúgy új szak, nem? Vagy már régóta van ilyen? (Bocsi a tudatlanságomért... ^^; )
Itthon: Orion (KDF Bory + D.Bory ♂), Zaquarie (SDF Summery '09), Marron (TG Ai/Glati), Alex (KDF Summery '10 ♀), Peppar (WD Strawberry ♂ tan), Mint (TG Sov), RJ (IOS Sezz), Ume (TG Syen), Elliot (DIM Jullis)
blog
Mithril

HozzászólásSzerző: Nyul » 2013.01.21. 23:54

Viszonylag új, valami 15-20 éves szak, legalábbis mifelénk. Tanulni tanultunk mi sokmindent, és annak a nagy része kapcsolódott valamilyen úton-módon a környezetvédelemhez. Személy szerint én meg aztán már tényleg a legkülönbözőbb dolgokba ástam bele magam a kötelező tanulmányokon túl: fizika, földtudomány meg legújabban biológia (pontosabban ezek egy-egy részterülete). És ezt a változatosságot szerettem a legjobban az egészben. :) (Azt képzelem magamról, hogy a széleskörű alapozás miatt szinte bármilyen természettudományos témához képes lennék igen hamar alkalmazkodni - remélem igaz is!)(Na jó, a kémia egyik-másik területét nem nagyon erőltetném, ha nem muszáj...)

Hogy mit lehet vele kezdeni? Az egyértelmú helyeket leszámítva (továbbtanulás kutatónak/olyan hely, ahol akármilyen diploma jó) lehet menni önkormányzatokhoz, vízügyi felügyelőségekhez, nemzeti parkokhoz, laboratóriumokba (elsősorban vegyész szakiránnyal), környezetvédelmi szakembernek az iparban vagy mezőgazdaságban, szennyvíztisztítás és hulladékkezelés területén, némi továbbtanulással minőségellenőrnek. Bár az is tény, hogy a munkáltatók sem nagyon ismerik a szakot, inkább környezetmérnököt keresnek. ^^; (Ami nem jelenti azt, hogy nemmérnökivel ne lehetne jelentkezni)
Nyul

HozzászólásSzerző: Chidori úrnő » 2013.01.25. 00:26

Általánosra sikeredett, mert általánosan értettem :) Ki mit végzett/végez, mennyire szerette/szereti...Nem az ajánlás miatt, csak beszédtémaként, mert érdekel és mert lenyűgöző, mennyi különböző ember gyűlt itt össze a fórumon ^^ (welcome to reality...)
Én egy általános iskola utolsó előtti évét gyűröm, matematika tagozaton, és unom magam. A művészeti előkészítővel szemezek, köbö egy évvel megkésve.
Az ELTE matek szakáról is nyugodtan mesélhettek, kényelmesen ülök, nincs kedvem három lépést hátrálni :XD:
Környezettudomány? wow. Hol kamatoztatod?
my girl, my girl, don’t lie to me
tell me where did you sleep last night
in the pines, in the pines, where the sun don’t ever shine
I would shiver the whole night through
Chidori úrnő

HozzászólásSzerző: Nyul » 2013.01.31. 00:14

Nem éppen környezetvédelmi témában. ^^; Ennek ellenére nagyon tetszik ez a cég, és nagyon remélem, hogy beválunk egymásnak. :D A feltétel simán diploma volt, de mivel a téma orvosi jellegű, azért örülök, hogy van egy komolyabbnak mondható bioszos hátterem.
Nyul

ElőzőKövetkező

Vissza: OFF a négyzeten