Hogyan mondod?

Csevegős és fotós játékok BJDkkel

Hogyan mondod?

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.04.12. 18:42

Nem tudom mért de mindig is mókásnak tartottam hogy ki hányféleképpen ejti ki a babacégek, vagy babák neveit...pláne hogy néha maga a babakészítő sem tudja kimondani a saját nevét (vagy a babáét)

Szóval halljuk, ki hogyan ejti! Bármit ami eszetekbe jut - de itt egy kis rövid ízelítő azokból amiket már többféleképpen hallottam:

Bobobie
Iplehouse
Leekeworld
Jolly Plus
Luts
Pipos
Unidoll
Lishe
Yder
Feeple
Twingkey
Soah

És még tuti van van 1000 másik. De ez nem arról szól ám, hogy kitaláljuk, hogy na most hogyan is kéne mondani. Csak móka, hogy ki hogyan ejti őket :P Persze ne feledkezzünk meg akár a saját (vagy mások) fórumneveiről, vagy éppen a babáknak adott neveiről sem...időnként egész jó lenne az oroszlán szájából hallani, hogy hogyan is ejti azt a bizonyos nevet :lol:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: Hogyan mondod?

HozzászólásSzerző: lilien » 2011.04.12. 18:55

Jaj ez jóóóóó. :D

Én rémes vagyok ilyenekben, de amin eddig legjobban meglepődtem (főleg, magam miatt) az a Volks - pedig ez nem egy ördöngösség... németet tanultam öt évig kéttannyelvűben és én automatikusan Folksznak ejtettem. ^^ Néha még most is. xD

A fentiek közül amiket én használok~ (mert még nem mindegyiket mondtam ki szerintem élőben XD)

Bobobie - Bobobí (de fura ez így leírva o-o)
Iplehouse - Ájpölháusz
Leekeworld - Lík(i)vörd
Luts - Lucc ^^
Pipos - Piposz
Feeple - Fíplé (ez nem tudom, honnan jött oO)

Amire én kíváncsi lennék, hogy hogyan ejtitek:

Spiritdoll Sequoia. :Đ
Kamoku [bory] • Soshi [syen] • Nathaniel [har] • Anzen'na [chrom] • Ageha [dia] • Gärnet [r.vivien] • Ferena [vivien] • Guren [r.ai] • Kae [r.ai] • Shinichirou [r.chrom]
Layaway is my best friend. OTL
lilien

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.04.12. 18:58

Hát én magyarosan hol meg úgy szoktam ahogy kicsi agyamban angolosan hangzana. Persze ebből előfordulnak olyan kínos helyzetek, mint amikor két külföldinek el akartam mesélni hogy a babák anyaga "rizájn" (resin=műgyanta), és csak néztek...aztán pár héttel később megtudtam hogy azért, mert azt "rizin"-nek kellett volna mondani ^^;

Bobobie - bo-bo-báj
Iplehouse - áj-pöl-háusz
Leekeworld - lí-ke-vörld...vagy lí-ki-vörld
Jolly Plus - dzsolli - plusz (de hülyén néz ki leírva :urjoke )
Luts - lucc! (cicc ^3^ )
Pipos - pí-pósz
Unidoll - uni-doll (pedig tuti junidollnak kéne...)
Lishe - li-si...vagy li-se...attól függ épp hogy áll a nyelvem csomóba
Yder - áj-der
Feeple - fí-pl
Twingkey - tvin-ki
Soah - szoa(h)

Ahh és Spiritdoll Sequoia - szpiritdoll szekvoja (vagy prózai kedvemben: szépia)

Hm, a babáim nevei egészen kitalálhatóak többségében...talán...

Peyton - péj-ton
JD - dzséj-dí

Jah, és a sajátom..."szmóg". De a smaug-ra is hallgatok :lol: Meg az Annára is :P
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Arisa » 2011.04.12. 19:00

[url="http://www.youtube.com/watch?v=5n2WDd-TZB4&feature=related"]shishishih[/url]
nah kezdem ^^

Bobobie Bobobi
Iplehouse Ipölháusz
Leekeworld Líkivörld
Jolly Plus Dzsolli Plász
Luts Lucc
Pipos Pipos
Unidoll Junidoll
Lishe Lishi
Yder Jidör
Feeple Fípli
Twingkey Twingkéj
Soah Szoáh

Az én nevemet pedig Áriszának kell ejteni xD
Smaug a tiedet ugyanígy ejtem :S xD

^^
Gyűjtögetünk rá: Kurokawa Kaoru (Luts Kid Delf Ani Boy)

Inuyama-san tartalma: $ 50 (oh jeh >____>)

majd ha leérettségiztem és lesz pénzem: Hideaki Ren (Immortality of Soul M)
Arisa

HozzászólásSzerző: moniee » 2011.04.12. 19:03

Hú én egyszer talin Smaugot úgy leSmaugoztam hogy aztán nem győztem szörnyülködni magamon úgyhogy gyorsban rákérdeztem hogy kell ejteni és azóta Szmóg. :D

A saját nevemet annyiféleképpen ejtettem már de máig nem tudom hogy is kéne :D De mivel amúgy Móni vagyok, legtöbbször az marad bár mennyivel bulibb lenne egy csicsásabb ejtéssel....hmm hmm

Ezen kívül...Ájplháusz, Szúm, Bobobáj, Lisé, Fipli(de csak mert így a jófej), ...meg Szpiritdol Szekvoja. :D

Saját baba terén pedig egyelőre könnyű dolgom van, Tattyána, Tati, illetve Evolet személyében :D
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Arisa » 2011.04.12. 19:09

Moniee én téged leMúniználak xD

Drága édes álombabám Aoí-kun egy Lucc Kid Delf Áni v Eni lesz ^^

Aztánmeg a Kizdoll Deey - Dííííí-íí ^^

BBB Sprite meg Szpárjt ^^ (ez van^^)
Gyűjtögetünk rá: Kurokawa Kaoru (Luts Kid Delf Ani Boy)

Inuyama-san tartalma: $ 50 (oh jeh >____>)

majd ha leérettségiztem és lesz pénzem: Hideaki Ren (Immortality of Soul M)
Arisa

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.04.12. 19:10

Na például Evolet nekem egyáltalán nem volt egyértelmű...hogy evolé, vagy evolett vagy évolet vagy évolé... ^^;

Ah, és Arisa kisfilmjétől eszembe jutott mégegy:

Shushu!

Amit én töredelmesen bevallom...de süsünek ejtek. Tudom hogy az a legutolsó ahogy kéne de valamiért mindig így sikerül @_@
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2011.04.12. 19:23

Én hajlamos vagyok a dolgokat magyarosan ejteni :lol: Köztük Bóbobi, Iplháusz, rezin, ájputty (X'D)... hát igazából ezeken látszik/hallatszik főleg :gah: Pedig tudom hogy nem úgy kell, de valahogy hülyén érzem magam ha magyar mondatban angolos hangzású szót/nevet ejtek :blush2:
De ami nyilvánvaló az nyilvánvaló, Szúm, Líkivörd, Fípl... Lishe az Lise, Luts az Lucsz (<- igen, kis sz-vel XD), Soah Szuá-szerűség...
Amivel találkoztam már, hogy gondot jelent, még nekem is, az a saját nevem :lol: Koffeey, kb úgy mint a coffee, csak o helyett rövid á-val, és a végére íííííí(j) :lol: Káfí(j) kb :P

Smaug nevét Smaugnak mondtam :lol: ^^; Legalább mostmár tudom :spark
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2011.04.12. 19:54

Bobobie-bobobáj
Iplehouse-ájplháusz
Leekeworld-likvörd
Jolly Plus- eznemtommi én dzsoli plusznak ejtemém ^^"
Luts- Lucc
Pipos- Piposz
Unidoll- junidoll
Lishe- Lise
Yder- én ezt Idernek XD
Feeple-Asszem Fíple de sose próbáltam még kiejteni O__o
Twingkey- ezt se tudom micsoda XD
Soah- Szoa

Lol amikor kezdő voltam én azon gondolkoztam Smaug nevét hogy kell kiejteni, és mikor talikon emlegették, lövésem nem volt hogy kiről beszélnek XD
Én a saját nevemet hallom néha nagyon érdekesen kiejtve: szólítottak már Nájukinak, Sőt Niükinek is XD ezennel jelentem, az én nevemet úgy ejtik ahogy írva vagyon :D
Én a kiegészítő nevekkel vagyok gondban általában a Putty-t úgy ejtem ahogy le van írva, magyar 'ty'vel :P
Valamint én még az életben nem mondtam azt hogy bídzsídí a BJD-t úgy ejtem szép magyarul ahogy aztat köll Béjédének :lol: mert elvégre rövidítés, miért ejtsem angolul ha itt a (majdnem saját) nyelvem :P
Hirtelen ennyi jut eszembe mostan
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Shinku » 2011.04.12. 19:59

Hú, ilyen témát már én is akartam nyitni. :D Én általában még a legyszerűbbeket, mint pl. Fairyland sem tudom kimondani... x'D (Általánosban végig franciát tanultam, angolt csak 3 éve [mondjuk ez nem is olyan kevés ^^; ] tanulok és mivel általában minden kicsit angolos ezért én hülyén mondom ki őket. ^^; Volt amikor régen a fullmetal alchemistet "alcsemisztnek" mondtam franciásan és nem "alkemisztnek". ^^; ^^; ) Na szóval nálam, a "fantasztikus" angol kiejtéssel:

Bobobie - bobobi, vagy ha megeröltetem magam akkor bobobáj
Iplehouse - ájpölháusz, mert ezt már annyiszor láttam fonetikusan leírva :lol:
Leekeworld - líkvörld
Jolly Plus - dzsolli plusz
Luts - lucc
Pipos - hát ezt meg sem próbálom kimondani ^^;
Unidoll - unidoll
Lishe - szerintem én ugyanígy mondanám: lise
Yder - ezt sem próbálom meg XD
Feeple - fiplé
Twingkey -tvingkéj
Soah - szoa

...és Volksot amúgy, hogy kell kimondani? Ezen már filóztam egy csomót. "Volksz" vagy "Folksz"?

szerk.:
A BJD-t kivételesen ki tudom mondani bídzsídí-nek, mert először kimondva hallottam és nem leírva. De ha fordítva van akkor tuti nálam is béjédé. :lol: Bár inkább gömbizületű babát mondok mindenkinek.
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

Következő

Vissza: Játékok