Honnan tudod, hogy BJD-függő vagy?

Csevegős és fotós játékok BJDkkel

Honnan tudod, hogy BJD-függő vagy?

HozzászólásSzerző: Island » 2009.08.25. 20:49

Íme egy kis összeállítás a BJD-függőség tüneteiről. A gyűjtemény eredetileg Tris LJ-jére készült, de ha mindenki kiegészíti a saját tüneteivel, akkor talán összeáll egy viszonylag átfogó kórkép. :lol:

A BJD-függőség tünetei

A butikokban azt nézed a ruhákon, hogy miként lehet őket egyharmad akkorára átalakítani.

Már fel sem tűnik, hogy a babaruha részlegen furcsán néznek rád, amikor a kérdésre, hogy "mennyi idős a kicsike" azt válaszolod "tizenhét éves".

A reggeli kávéd mellett az első dolog, amit megnyitsz a neten: a Den of Angels „News” rovata. Csak utána jönnek az e-mailek.

Utálod a hétvégéket és az ünnepnapokat, mert nem számítanak munkanapnak (business day) és hétvégén nem jöhet szállítási értesítés (shipping notice).

A kollégáid/osztálytársaid aggódva ráncolják a szemöldöküket, amikor hétfőn reggel vidám indiánszökdeléssel érkezel a munkába/iskolába, és mosolyogva közlöd velük, hogy "de jó, hétfő van". Amikor egyik hétfőn "Monday is LOVE" feliratú pólóban érkezel, minden további nélkül kihívják a mentőt.

A babád farmere drágább, mint a tiéd.

Életedben először te is úgy gondolod, hogy nincs szükséged még egy pár cipőre, és nem indít be a szezonvégi leárazás. Az "event"-re hajtasz.

Az összes szóba jöhető légifolyosót fejből (csukott szemmel) fel tudnád rajzolni a glóbuszra Incheon és Budapest között, és kívülről fújod az Incheon-Budapest járatok menetrendjét az összes transzferlehetőséggel.

Ha az EMS magyarországi elosztóját vagy a VPOP területileg illetékes hivatalait hívod, már elég úgy bemutatkoznod, hogy "na, sziasztok, én vagyok" és mindenki haptákba vágja magát.

Nem Technocollal szipuzol, az olyan gagyi. MSC-vel és Mr. Color Thinnerrel nyomod.

A vegyészmérnöki karon felkérnek, hogy tarts előadást a poliuretángyanta tulajdonságairól és gyakorlati alkalmazásának lehetőségeiről, valamint oszd meg a jövő vegyészmérnökeivel újítási javaslataidat.

Te a kutya rágóplédjéban alszol. A baba selyemágyneműben.

Pontosan érted, miről van szó, amikor valaki azt fejtegeti, hogy mennyi MSC kell egy SD-re és mennyi egy MSD-re, vagy, hogy mennyivel előbb szállítják ki az FFD-ket, mint az MD-ket, és mennyivel nagyobb egy SSDF, mint egy SDF.

Reggel fél órával korábban kelsz, mint kellene, mert a babádat fel kell ébreszteni (ami sokszor órákba telik ^^), fel kell öltöztetned, be kell neki is ágyaznod, be kell lőni a séróját és meg kell vele innod a reggeli kávéd. Ugyanez igaz este is, amikor fél órával később fekszel, mert a "gyereket ágyba kell tenni". A párod pedig mindezt birkatürelemmel elviseli (sőt, van, hogy ő is segít ^^).

Egyáltalán nem lakkozod a körmöd, nehogy nyomot hagyjon a babán, holott azelőtt egy manikűrszalont megszégyenítő körömlakk-gyűjtemény büszke birtokosa voltál.

Nem értetted, hogy a kismamák mit fotózzák agyon a lurkóikat. Most már érted.

Néhány hónapja még azt sem tudtad, melyik egy varrógép eleje és hátulja vagy mi a különbség a rövidáru és a méteráru között, ma pedig már gyorsabban fűzöd be vagy cseréled ki a tűt, mint az Anyukád, tudod, hogy mi a különbség a textil alapú és a papír alapú vetex között, és hazafelé a suliból/melóhelyről szinte mindig beugrasz a közeli rövidáruboltba, megnézni az aktuális újdonságokat.

Korábban messziről elkerülted a szupermarketek játékosztályát. Ma az az egyik leggyakoribb portyázóhelyed.

Anyukádnak már nem gyanús, ha magadba beszélsz. Ő is szokott dumálni a babáddal, ha nem vagy otthon.

Ha hosszabb időre elmész otthonról, a családban kiosztod, hogy ki etesse a halaidat, ki öntözze a virágaidat - és ki foglalkozzon a babáddal. A feladatot halálosan komolyan veszik.

A babádnak külön telefonszáma, csengőhangja, e-mail címe és blogja van.

Azelőtt minden álmod egy egyszerűen kezelhető automata szuperkicsi és szuperkönnyű digitális fényképezőgép volt. Ma már egy kézi beállítású monstrumra vágysz teleobjektívvel, nagylátószögűvel, fotóállvánnyal, derítővel és reflektorral.

Erősen gondolkozol egy újabb merevlemezen, mert a babafotók vészesen lecsapolták a mostani vinyóidon a helyet.

Gondolkodás nélkül szétvágod a saját ruhádat, ha úgy ítéled, hogy a babának arra a színre és anyagra vagy szüksége.

A premenstruális szindrómáid eltörpülnek a babavárási szindrómáid mellett.
Itthon: Ichiru (LUTS SDF Howl), Asha (LUTS SDF Jude), Naya (LUTS 2009 Summery), Asher (Soom MA Sabik), Winter (Spiritdoll Insane)
Ametisztgyöngyök

Flickr
Island

Re: Honnan tudod, hogy BJD-függő vagy?

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2009.08.25. 21:41

öhhm hányat kell bejelölni a függőséghez? és milyen fokozatok vannak? :ugeek:
jáááháj és a piros körömlakkjaim brühühű*most sír* :lol:
jaj majdnem elfelejtettem: nagyon nagyon ***** jóóóóó!!! :D
so-fiii

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.08.25. 21:53

LOL Hát én még hála Istenek nem érzem, az itt felsorolt tünetek felét. Ez lehet a kezdeti stádium XD
Az MSC-nek pedig igenis jó szaga van! XD XD
Mondjuk a winyó szűke nem fenyeget, mert nekem majd egy terrabyte helyem van :3 *menőzik*
Egyelőre én nagyobb kocka vagyok, mint babafan.
A barátom nagyon kiakadt, mikor személyként beszéltem Amyről... Most először láttam kijönni a sodrából.
Azt mondta "EZ csak egy tárgy!" Nagyon megharagudtam rá.
Féltékeny volt a macskámra, a malacaimra és most az összes babára....
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Sheila » 2009.08.25. 22:33

25/23 check... ez még belefér függöségnek? :lol:

Személyes tapasztalatokbol kifolyolag, ha nem baj beirok én is egyet. :oops: :D

Azon agyalsz jó ideje hogy szétmentek a cipöid a sok járástól, és sos-be szükséged lenne egy párra... igen ám de a babádnak is kell uj hogy passzoljon a szezonális szereléséhez, - és csak egyre van pénzed: megoldás?
természetesen a baba kap elöbb uj cipőt. :lol:
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.08.25. 22:54

Szívemből szóltál!

Nekem is van pár tünetem...

1) A villamoson elhúzódnak mellőled az emberek, mikor élénk vihogásban törsz ki, mert megláttál egy "Lutz" feiratú kamiont.

2) A metrón is elhúzódnak mellőled az emberek, amikor egy fél ember méretű dobozt cipelsz, amit időnként gyengéden megsimogatsz és beszélsz hozzá.

3a) Mikor döntened kell, hogy az aznapra betervezett (és igen fontos) programod szerint elmenj a sebészetre aláíratni az indexed, vagy a frissen érkezett babádat szabadítsd ki a vám karmai közül (ráadásul péntek, és nem lehet otthagyni szegénykét egész hétvégén), akkor a következő döntésre jutsz: "Á, inkább elmegyek a babáért, aztán ha lesz időm foglalkozom az egyetemmel is"

Az előző tünet folyománya:

3b) A transzplantációs klinikán a portás hülyének néz, amikor egy fél ember méretű dobozzal sétálsz be. Amikor a professzori irodához érsz, és bejelented, hogy indexet szeretnél aláíratni, a prof sokkot kap, mert azt hiszi hogy a doboz tele van indexekkel. Miután feltámogattad elmagyarázhatod, hogy nem, csak egy baba van benne.

4a) Amikor ortopédián azt a feladatot kapod, hogy vizsgáld meg egy rokonod mozgásterjedelmeit ortopédiai szempontból, az első dolog ami eszedbe jut, hogy de jó lesz ezt megcsinálni a babáidon.

Az előző tünet folyománya:

4b) Otthon minden babádat alaposan átmozgatod és diagnosztizálod hogy milyen betegségük lenne, ha emberek lennének. Következő óra előtt rajtuk gyakorlod az ortopédiai vizsgálatot.
(ja, bocs, ez inkább a "Honnan tudod, hogy szakbarbár vagy" témába illene :oops: )

5) A félévi vizsga anyagát egy türelmesen figyelő babának adod elő gyakorlásképpen. Ő legalább nem alszik el rajta.

6) Úgy gondolod, hogy egy hétig simán el tudsz élni sajton és tejen (mert csak az van otthon), ugyanis elfogyott a hónapra szánt pénz a tégelyből. A mellette levő tégelyben tobzódnak a tízezresek, de ahhoz nem lehet nyúlni, mert az baba-pénz (megjegyzés: ezt megszegtem. öcsémnek kellett kenyér a sajthoz, úgyhogy hozzányúltam az Ezra-alaphoz)

7) Legalább öt évre előre be van osztva, hogy mikor milyen babára spórolsz.

Hmmm...most kb. ennyi jutott az eszembe. Bocsi hogy kicsit sok benne a 'szakmai' tünet :lol:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Isobel » 2009.08.26. 14:56

Brühühü, nem vagyok függő :C
Itthon: V (Peak's Woods Wake-up Cue), Helena (Peak's Woods Segi fej)
Isobel

HozzászólásSzerző: Kala » 2009.08.26. 15:46

Nekem is van hasonló.
1. A babahordó táskában utazás közben folyton azt vizslatod, hogy rendbe van e minden a babádal, és alkalomadtán megsimogatod a kis fejét.
2. Képes vagy még a munkahelyeden is felnézni a babaoldalakra, hogy ne maradj le semmiről.
3. Azon agyalsz, ha meglátsz valami roppant kedvedre valót, hogy hogy lehetne ezt a baba méretében is kivitelezni.
4. A babádat személyként tekinted és így is beszélsz róla az ismerőseidnek.
5. Mikor meglátsz egy szép helyet, az első gondolatod az, hogy ide el kell hozni a babát fotózni.
6. Észre se veszed, és már több hej kell a baba ruháinak mint a tieidnek.
7. Amikor az első babád megrendelted, közlöd, csak Ő lesz, azóta olyan hosszú a lista, hogy ha mind otthon lenne, akkor a rájuk költött pénzből már autód, házad lenne nagy kertel.

Még agyalok a többin ^^
Lucius,Gilbert,Norio,Esca,Verran,Nube,Taen,Iku,Cho,Sophia
Kala

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2009.08.26. 19:41

Sheila, Smaug, Kala: Ezek haláliak voltak. :lol: :lol: És röhögés közben nagyon vadul bólogatok hozzá. LOOOL

"7. Amikor az első babád megrendelted, közlöd, csak Ő lesz, azóta olyan hosszú a lista, hogy ha mind otthon lenne, akkor a rájuk költött pénzből már autód, házad lenne nagy kertel."
Ott a 10 pont. :lol: És vehetnél nekik is saját házat, autót és kertet, mert már nem férnének el... :lol:
Itthon: Tristan & Ichiru (LUTS SDF Howl x 2, Asher (SOOM MA Sabik), Ion (LUTS 2009 Wintery), Lenhardt (LLT Roderich), Asha Night (LUTS SDF Jude fej), Naya (LUTS 2009 Summery fej)
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: Miyo » 2009.08.26. 19:53

hm nekem még nincsen meg a babám..de.. sok pont igaz már most. :shock: ajaj mi lesz később..xD
egyébként én is úgy vagyok, hogy csak egy baba lesz, és több nem. csak bírjam tartani..xD
Itthon...
~Yuya~(LUTS KDF Bory) ~Momoka (Dikadoll Bobby)~
Miyo

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2009.08.29. 00:29

nekem is eszembe jutott pár :D

-Az ismerőseidet néhány fehér hollótól eltekintve kétféle csoportba tudod osztani: vannak akik elnéző mosollyal nyugtázzák, mikor a babádról áradozol, vannak akik kitörő lelkesedéssel. ez utóbbiakat általában a fórumon ismerted meg és szintén babatulajdonosok.

- eddig még a lyukas zoknijaidat is anyukád stoppolta, mert még azt sem tudtad, hol van a lakásban a varródoboz. most megtanulsz varrni. önként és dalolva. (sőt, amikor valaki megkérdezi, hogy ember méretű ruhát is szándékszol-e gyártani, azt válaszolod: ááá az túl bonyolult lenne...)
szerk.: ez voolt, tudom, de rám annyira igaz, hogy m.u.s.z.á.j volt megismételnem^^

-az embereknek többféle dolog is eszükbe jut, ha meghallják azt a szót: "baba" . van akinek a valódi, rózsás, sírós-nevetős arcú, gügyögő csöppségek, van akinek a hófehér arcú porcelánbabák. megint másoknak a barbik. neked egy összevont szemöldökű, fekete hajú, kigombolt ingű férfiállat...

hát egyelőre ennyi... :lol:
so-fiii

Következő

Vissza: Játékok