Honnan tudod, hogy BJD-függő vagy?

Csevegős és fotós játékok BJDkkel

Re: Honnan tudod, hogy BJD-függő vagy?

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.08.29. 01:15

so-fiii írta:-az embereknek többféle dolog is eszükbe jut, ha meghallják azt a szót: "baba" . van akinek a valódi, rózsás, sírós-nevetős arcú, gügyögő csöppségek, van akinek a hófehér arcú porcelánbabák. megint másoknak a barbik. neked egy összevont szemöldökű, fekete hajú, kigombolt ingű férfiállat...

LOOOOL Bakker ezen mit röhögtem XD
De nagyon igaz! Nálam általában porcelánbabára asszociálnak :)
De egyszer megkérdezték: "Hmmm... baba? És mikorra vagy kiírva?"
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: cinnacinna25 » 2009.08.29. 13:29

Island írta:
A BJD-függőség tünetei

A butikokban azt nézed a ruhákon, hogy miként lehet őket egyharmad akkorára átalakítani.

Utálod a hétvégéket és az ünnepnapokat, mert nem számítanak munkanapnak (business day) és hétvégén nem jöhet szállítási értesítés (shipping notice).

Egyáltalán nem lakkozod a körmöd, nehogy nyomot hagyjon a babán, holott azelőtt egy manikűrszalont megszégyenítő körömlakk-gyűjtemény büszke birtokosa voltál.

Nem értetted, hogy a kismamák mit fotózzák agyon a lurkóikat. Most már érted.

Korábban messziről elkerülted a szupermarketek játékosztályát. Ma az az egyik leggyakoribb portyázóhelyed.

Azelőtt minden álmod egy egyszerűen kezelhető automata szuperkicsi és szuperkönnyű digitális fényképezőgép volt. Ma már egy kézi beállítású monstrumra vágysz teleobjektívvel, nagylátószögűvel, fotóállvánnyal, derítővel és reflektorral.

Erősen gondolkozol egy újabb merevlemezen, mert a babafotók vészesen lecsapolták a mostani vinyóidon a helyet.

Gondolkodás nélkül szétvágod a saját ruhádat, ha úgy ítéled, hogy a babának arra a színre és anyagra vagy szüksége.

Rám ezek illenek csak, de ezek aztán totálisan. :D
Itthon:
Morigan: Bobobie Sprite [color=#0040BF]Miya: Minifee Shushu
cinnacinna25

HozzászólásSzerző: Island » 2009.08.29. 15:04

"Az embereknek többféle dolog is eszükbe jut, ha meghallják azt a szót: "baba". Van akinek a valódi, rózsás, sírós-nevetős arcú, gügyögő csöppségek, van akinek a hófehér arcú porcelánbabák. Megint másoknak a barbik. Neked egy összevont szemöldökű, fekete hajú, kigombolt ingű férfiállat..."

:lol: :lol: :lol: Nagyon igaz. Szinte szégyellem, hogy nem nekem jutott eszembe.

Viszont a saját listámat is bővíteném:

- Ha útnak indulsz valahová a babával, gondosan ügyelsz rá, nehogy alul- vagy túlöltözd a babát.

- Ha baba nélkül indulsz útnak, kikéred a véleményét, hogy szerinte mit vegyél fel.

Smaug, nem "szakbarbárság" csak szakmai ártalom. :lol: Egyébként nekem már eszembe jutott, hogy te biztos szakmai szemmel nézed a babákat. Egyébként engem sem kímél ebből a szempontból a saját szakmám. Talán azt is bele kellene vennem a listába, hogy

- Állandóan ingerenciád van magyarítani a bjd szakkifejezéseket. :lol: :lol: :lol: (De félsz, hogy kitagad a fandom... bocsánat, a rajongói kör. :lol: )

Hmmm... Érdekes lenne összegyűjteni, hogy hány szakmának ad munkát a bjd hobby. A nyilvánvalókon (szobrászat, festészet, vegyipar, textilipar stb.) túl szerintem temérdek marignális tevékenységet igényel, melyek mindegyik külön szakma.
Itthon: Ichiru (LUTS SDF Howl), Asha (LUTS SDF Jude), Naya (LUTS 2009 Summery), Asher (Soom MA Sabik), Winter (Spiritdoll Insane)
Ametisztgyöngyök

Flickr
Island

BJD = GIB, avagy magyarítsunk kifejezéseket!

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.08.29. 21:08

Island, magyarítsd őket! Légysziiii. Már mióta izélek pár kifejezésen, hogy, na ezt akkor most hogyan is lehetne magyarul...de már lassan kezdem feladni... (országomat annak aki egy szóval elmondja magyarul a "sueding" jelentését)

So-fiii, haha, a férifállat megállapítás annyira jó és találó! És pont ebből adódnak a félreértések is. "Babákat gyűjtök" (és akkor mindenkinek az antik porcelán...rosszabb esetben az élő gyerek jut eszébe. Erről jut eszembe - elkeveredtem egy Reborn fórumra egyszer. Na ott egggész más értelmet kap a "babagyűjtés" szó. Képzeljetek el egy ágyat tele teljesen élethű 'majdmegszólal' csecsemőkkel. Jééézusom :shock: Imádom a hobbijukat, zseniálisak, pláne ahogy készítik őket...de én sikítva menekülnék. :oops: )

Ó, nekem is eszembe jutott pár új (csak hogy témánál maradjunk^^) Ezúttal területi szempontból megközelítve:

1) Eddig alig fértél el a szekrényeidben, és küzdöttél, hogy a ruháidat és könyveidet el tudd helyezni. Most, hogy a babádnak szobára van szüksége, hihetetlen kreativitással úgy összesűríted a cuccaidat, hogy egy takaros szoba kiférjen neki a szabad szekrényrészben.

2) Minden habozás nélkül megismétled a fenti procedúrát, mikor a babáidnak még több hely kell. Kit érdekel, hogy már a szekrényed egynegyedét ők foglalják el :D.

3) Az egy dolog, hogy a babáidnak lassan több ruhája van mint neked. De lassan több helyet is foglalnak el!

4) A BJD díszdobozok lassan kiszorítják az ágyneműt az ágyneműtartóból.

5) A sima kartondobozokat, amiben a babáid érkeznek nincs szíved kidobni, ezért szépen gyülekeznek és várják hogy a szemtimentalitás alábbhagyjon. Mire veszed az erőt és megválsz a kartondoboztól, már jön egy új baba, új dobozzal... :?

6) Lassan belefulladsz a buborékfóliába. De minden darabot félre kell tenni, mert "jó lehet még valamikor". És egyébként is..."jááájebbenvoltEzrakezeeemegkelltartaniiii"

7) A papír-írószer boltok csomagolópapír-kínálatára már csak úgy tekintesz, mint potenciális tapétákra.

Hmm, hát ennyi mára^^

Szerk.

Még egyet, Island alul/túlöltözéséből inspirálva:

8) Ha kimozdulsz a babáddal, mindig figyelsz, hogy az évszaknak, időjárásnak és az aktuális hangulatának megfelelő öltözéket viseljen ő is. Ha nincs, veszel/varrsz. Azonnal.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.08.30. 01:49

Hát ez nem lenne rosz ötlet!
Kéne csinálni egy BJD szótárt a fórumra a friss tagoknak, akik még azt se tudják ki, kivel van.
Én pl, mikor önerőmből felmásztam a fórumra, két hétig csak meresztettem a szememet és próbáltam megjegyezni, hogy mi micsoda, és miért az.
Jó lett volna akkor egy értelmező szótár :D

de hogy ne legyek teljesen off: LOL a papírboltban én is mindig tapétát vadászok XD
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Freyja » 2009.09.04. 02:44

Tagadhatatlan, hogy rám is áll a legtöbb pont, de ezen felül rájöttem, hogy még fertőző is ez a függés. A családom több tagján is jelentkeztek már a tünetek. O__o
Freyja

HozzászólásSzerző: Sheila » 2009.09.06. 23:10

Ujabb 2 szempont tőlem:

- Amikor a babákhoz passzoló növényekkel tervezed berendezni a kerted, és csak e szempontok alapján vagy hajlando növényeket válogatni. :lol:

- Amikor annyira agyalsz valami baba dolgon, hogy siiiimán benyulsz a 200 fokos sütöbe a tepsiért kesztyü nélkül. :D (igen barom vagyok)
Erre mondják azt, hogy káros szenvedély az egészségre... :lol:
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: Island » 2009.09.07. 09:44

Még egy innen is:

- Gondolkodás nélkül lemondod az összes programodat, és kocsiba pattansz, hogy a babádat átvidd a barátnődnél lakó testvéréhez. :-)

Ennek általánosított, továbbfejlesztett változata (bárcsak megtehetnénk):

- Repülőre ülsz, és átszeled a glóbuszt, mert a babád beleszeretett egy mexikói/polinéziai/új-zélandi (szabadon behelyettesíthető) Latidoll Irénébe/LUTS Delf Soo-ba/Soom Sabikba (ez is szabadon behelyettesíthető).
Itthon: Ichiru (LUTS SDF Howl), Asha (LUTS SDF Jude), Naya (LUTS 2009 Summery), Asher (Soom MA Sabik), Winter (Spiritdoll Insane)
Ametisztgyöngyök

Flickr
Island

HozzászólásSzerző: Kala » 2009.09.07. 11:05

nálam is bővült a kör :)

-Kutyádnak megtanítodd a legújabb parancsszavakat. Ül, fekszik után, nem nyúl a babához, marad egy hejben, meg se mozdulj, szereted a babát és persze az arca tabu. A kutyád pedig teljesíti, mert beleszeretett a babádba :)
-A barátnőd megdícséri a babád legújjab farmerjét, és megkér arra, hogy rendelj Neki is, csak az Ő méretébe :)
-Ha elmész valahova, ahova nem vitted őt, végig azon bosszankodsz, miért nincs veled, mert ez a táj, ez a naplemente ez az épület ez milyen jó lett volna fotózáshoz. ezért ismét elutazol a helyszínre csak babástól :)
-Mikor a barátnőd már azt kérdezi, egyedül jössz, vagy hozod a fiad is?
-Mikor az ismerőseid közlik, hogy ezek a drágák kétségkívűl meseszépek, és ha nem ennyibe kerülnének, ők is vennének. És ahhoz képest, hogy eddig bogarasnak és beteg elméjűnek néztek, mamár Ők is szeretik pózolni és fotózni a babád.
-Mikor már a 3. ember közli, hogy Ő is rendel majd babát és lesz sajátja, mindezt azért mert ismeri a tied és totál elvarázsolta :)
Lucius,Gilbert,Norio,Esca,Verran,Nube,Taen,Iku,Cho,Sophia
Kala

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2009.09.20. 20:39

A hétvégi fotótúra tapasztalata (és Reisuto élő bemutatója) alapján:

A babákat szemből vagy alulról előnyös fotózni, ezért nincs az a ruha, amiben ne vetnéd hasra magad, és csúszná-másznál a földön bárhol (!) egy jó fotó kedvéért.

És egy újabb saját tapasztalat:

Nem jársz gyúrni. Felesleges. Két SD jobban edzésben tart, mint mármilyen kézi vagy gépi súlyzó. 8-) (Edzésterv: Két kézben két baba, nyakban fényképezőgép, vállon a babák csetreszeit tartalmazó táskák, 150 fotó, minden fotóhoz legalább egy guggolás vagy féltérdre ereszkedés, babák felemelése vállból kétszázszor, babák megtartása fél napon át bicóból... másnap a hangszálaidat is fáj megmozdítani egy halálhörgéshez. :lol: :lol: :lol: )
Itthon: Tristan & Ichiru (LUTS SDF Howl x 2, Asher (SOOM MA Sabik), Ion (LUTS 2009 Wintery), Lenhardt (LLT Roderich), Asha Night (LUTS SDF Jude fej), Naya (LUTS 2009 Summery fej)
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

ElőzőKövetkező

Vissza: Játékok