Csipkerózsika kastélya [LUTS Senior Delf Howl x 2]

Leginspirálóbb képeink

Csipkerózsika kastélya [LUTS Senior Delf Howl x 2]

HozzászólásSzerző: Island » 2009.11.09. 21:46

Van egy kastély a székesfővárostól nem messze, ahol száz éve megállt az idő. Falai között nem alszanak ásításba merevedett szolgák, a királyi pár sem szuszog álmában trónján, a környéket sem szövi be áthatolhatatlan vadrózsabozót, mégis olyan az egész, mintha Csipkerózsika meséjéből csöppent volna ide, mintha a kastélypark kapuja dimenziókapu lenne, ami a Grimm-mese világába repít minket.
Kecses tornyaival, kéményeivel, fényben úszó termeivel és télikertjével igazi mesebeli palota, amin az idő és az emberi pusztítás egyaránt rajta hagyta a nyomát, mégsem tudta elcsúfítani fenséges szépségét. A leomlott vakolat helyén borostyán kúszik fel a falra, a korlátok, mellvédek kopott foltjait, a kovácsoltvas ívek rozsdamarta széleit puha mohakárpit vonja be.
Nagy várakozásokkal indultunk útnak, de sem fénykép, sem blog nem tudott felkészíteni minket a csodára, ami ebben a kastélyban várt ránk. Mindent elloptak belőle, eladták, silány anyagból toldozgatták, a csőcselék kezére adták, hozzá nem értéssel, nemtörődömséggel tönkretették... ÉS MÉGIS GYÖNYÖRŰ. A legszebb, amit valaha láttunk.

Tartsatok velünk és a fiúkkal, hátha valamelyik szobában megtaláljuk az alvó Csipkerózsikát!

Egyszer volt, hol nem volt...

Kép

Kép
"Körös-körül pedig sűrű vadrózsasövény sarjadt, évről évre magasabbra nőtt, körülfonta és végül úgy befutotta a kastélyt, hogy többé semmi sem látszott belőle, nem látszott még a torony tetején szendergő lobogó sem."

Kép
"A bozót pedig csak nőtt, növekedett; nem merészkedett a közelébe senki, még a vándormadarak is elkerülték."

Kép
"Aztán hosszú-hosszú évek után ismét ellátogatott egy királyfi abba az országba. Már akkor senki nem tudta igazában, hogyan támadt, mit is rejt a rengeteg; beszéltek ezt is, azt is, különféle mendemondák jártak szájról szájra; a királyfi hiába kérdezősködött, az emberek csak a vállukat vonogatták.
...egy szál karddal nekiindult a bozótnak, s ahogy a szélére ért, és fölemelte a kardját, hogy utat vágjon magának a tüskés indák közt, a sűrű sövény egyszeriben kivirágzott, a bokrok bókolva szétváltak előtte, sértetlenül átengedték, aztán szelíden ismét összeborultak utána."

Kép
"A királyfi pedig ment tovább, egyre tovább, végig a palotán, végig a hosszú folyosón, teremről teremre, szobáról szobára a néma, százesztendős csöndben, s itt már nem látott mást, csak egy-egy mozdulatlanul alvó pókot, porlepte, kerek hálója közepén."

De a királyfi semmit sem talált, csak hajdani ékeiktől megfosztott üres falakat. Lassacskán beesteledett, az árnyak félelmetesen megnyúltak körülötte és a csendben régmúlt idők hangfoszlányait vélte hallani. A hideg felkúszott a lábába, tagjai elgémberedtek. Nem akarta, hogy a kastélyban érje az éjszaka, és tartott tőle, hogy ha besötétedik, nem találja meg az utat a bozóton át, így sietve útnak indult, vissza se nézett.

Teltek, múltak az évek, a kastély pedig aludta tovább varázslatos álmát.

Míg egy napon...

Kép
Léptek zaja verte fel a kastély télikertjének száz éves csendjét.

Kép
Szóval állítólag van itt valahol egy alvó némber.

Kép
Pompás. Túrhatom fel az egész várat. >.<* Na, mindegy. A meló az meló.

Kép
Alvó királylány, mi? Esetleg a csontváza. Na, mindegy. Ha már itt vagyok, körülnézek. Ne mondják, hogy nem dolgozok meg a pénzemért.

Kép
Azért szép lehetett ez a hely fénykorában.

Kép
Ichiru: No lám, úgy látszik, nem vagyok egyedül.

Kép
Tristan: Te meg ki vagy?
Ichiru: Az nem számít ki vagyok, a lényeg, hogy én voltam itt előbb.
Tristan: És mi járatban?
Ichiru: Csak úgy... nézelődök.
Tristan: Én is.

Kép
Ichiru: Általában egyedül dolgozom, de ha már itt vagy, miért ne nézelődhetnénk együtt?

Kép
Tristan: Felőlem. De amit találunk, az az enyém.

Kép
Ichiru: A tiéd lehet. Engem nem azért fizetnek, hogy hazavigyem.

Kép
Tristan: Nem biztos, hogy ezt elhiszem.

Kép
Ichiru: Akkor kinyírjuk egymást itt és most, vagy megkeressük együtt a némbert?

Kép
Tristan: Csak tudnám, mire kell a megbízóinknak egy százéves csaj.

Kép
Ichiru: Az már legyen az ő dolguk. Gyerünk, legyünk túl rajta, aztán akasszuk le a lóvét.
Tristan: Kezdjük a télikert körül.

A két "szakember" először alaposan megvizsgálta a kastély közvetlen környékét.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Majd, amikor nem találtak semmit, nekiláttak, hogy átkutassák a kastélyt.

Kép

Kép

Kép

Kép

Tüzetesen átvizsgálták, de semmit sem találtak. Végül utolsó lehetőségként kimerészkedtek az egyik borostyánnal benőtt, rogyadozó erkélyre.
Ahogy benéztek az ablakon, szemük-szájuk tátva maradt a csodálkozástól...

Kép

Hogy Tristan és Ichiru mit találtak az erkélyre nyíló hátsó szobában...???
A történetet folytatjuk, ha leközelebb arra vetődünk.
Itthon: Ichiru (LUTS SDF Howl), Asha (LUTS SDF Jude), Naya (LUTS 2009 Summery), Asher (Soom MA Sabik), Winter (Spiritdoll Insane)
Ametisztgyöngyök

Flickr
Island

Re: Csipkerózsika kastélya [LUTS Senior Delf Howl x 2]

HozzászólásSzerző: Kala » 2009.11.09. 22:02

:O :O :O :O :O Szem-száj tátva..ahh totál le vagyok nyűgözve. Ez a sorozat egyszerűen mesés. Szretem minden egyes képkockályát. a helyszín magávalragadóan gyönyörű.. A fuk pedig hozzák a szokásos formályukat. Nagyon köszönöm ezt a mesét. Annyira várom a folytatást..
És már most mondom, IDE egy közös tali alkalmával is EL KELL menni :D
Lucius,Gilbert,Norio,Esca,Verran,Nube,Taen,Iku,Cho,Sophia
Kala

HozzászólásSzerző: Sheila » 2009.11.09. 22:10

Woah, a helyszín egyszerüen lenyügözö és a szinek amiket kihoztatok belölük, még sejtelmesebbl tette... :fan:
A ruhák egyszerüen nyáááá imádom ahogy varrtok, esetleg nem vállaltok lassan comissionöket? ^///^

A story aláirása meg, LOL big time!!! Nagyon meredek a fiuk meglátása a romantikárol. :lol:
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.11.09. 22:29

Áááá nemáár XD úgy vártam, hogy mi lesz a végeee :D
Azt hittem, már szereztetek valami jókis csajszit a két gavallérnak XD
Nade a lényeg, hogy most már tényleg nem tudom eldönteni, hogy melyik fiút szeretem jobban :love:
Naaagy teletabi ölelés a fiúknak :>
A kastély valóban gyönyörű, de a fiúk még gyönyörűbbek! :D Hah mikor legelőször bejött Tris a képbe, aszittem, eldobom az agyam és utánafutok XD
Hihetetlen jó volt az a beállítás :3 :love: :fan:
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Miyoko » 2009.11.09. 22:40

Nem is tudom, mit mondjak. Ez a hely egyszerűen tökéletes! *_* A fiúk meg megint hozták a formájukat... ergo, imádtam az egészet! :fan: Nagyon jók a beállítások, azok az ablakon át készült képek különösen tetszenek. ^3^ Gratuuu~!
Ohh, vajon mi lessz a vége? x3

*Srácok, überszexuálisak vagytok! :love:*
"Csak a lehetetlen képes a lehetetlenre."
Itthon: Damien |Luts KDF Bory|, Momo |Dika Masu - buksi|
Majd egyszer: Oberon |Luts SDF Abadon| Tooru |Musedoll Re-che|,
Miyoko

HozzászólásSzerző: Miyo » 2009.11.09. 23:08

Hát ez valami csodálatos volt!*__* A helyszín, a srácok(hát még a ruháik :fan: ) Kíváncsian várom a folytatást. Egy igazi mesébe csöppentem. Fantasztikus volt nézni a képeket! Köszönöm ^3^
Itthon...
~Yuya~(LUTS KDF Bory) ~Momoka (Dikadoll Bobby)~
Miyo

HozzászólásSzerző: Freyja » 2009.11.10. 00:25

Nagyon jól tudjátok megválasztani a helyszíneket és tetszenek a történetek, amiket egy egy fotózás köré szőtök. A fiúk ruhája pedig első osztályú. :love:
Tűkön ülve várom a folytatást! ^3^
Freyja

HozzászólásSzerző: Roxy Doll Master » 2009.11.10. 08:48

Bíztam benne, hogy a végén felbukkan Tati >:D A helyszín egyszerűen lenyűgöző <3 Egy dolgot vettem észre, hogy Tristan egy-két képen olyan szomorúnak tűnik :( *küldd neki ölelést* ^3^
Ichiru és Tris lávláv :love: (szokásos szeretet kitörés, ha meglátom az ikreket) :D
~Caim, Reon~
Roxy Doll Master

HozzászólásSzerző: Island » 2009.11.10. 12:05

Roxy: Mi is reméljük, hogy Moniee-t és Tatit el tudjuk majd csábítani ide egyszer. Meg ugye titeket is, ha megjött Caim? ^///^ Sajnos akármit hallottunk a kastélyról, az utolsó pillanatig sem voltunk száz százalékig biztosak benne, hogy egyáltalán beengednek minket. Úgy indultunk útnak, hogy lelkileg erre a lehetőségre is felkészültünk, de most már alaposan kifaggattuk a gondnok bácsit. A fiúk tényleg elég fancsali képet vágtak, de ennek is megvan a maga sztorija. Reggel egyszerűen nem voltak hajlandóak felöltözni. Előkészítettük, hogy mit akarunk rájuk adni és az istennek se vették fel. Erre bebipultunk, és rájuk adtuk, az elsőt, ami rájuk ment, ezért is lett az öltözékük kicsit hiányos. Kockára fagytak mind a ketten, de maguknak köszönhetik a gézengúzok. >:D Tristan az ölelésért cserébe küld egy "na, mizujs" kacsintást. ;)

Freyja: Köszönjük. Ez volt az első olyan helyszín, ahol még mi sem jártunk azelőtt, abszolút nem tudtuk, mire számítsunk, de a látvány minden várakozásunkat felülmúlta.

Miyo: Köszönjük neked is. Hú, úgy látszik, a bőrszerkók osztatlan sikert arattak. ^///^

Miyoko: Köszönjük. Nekünk is az ablakon át készült képek a kedvenceink. Szerencsénk volt, mert totál egyedül voltunk az egész terepen, és még a visszatükröződések is nekünk dolgoztak.

Niu: Reméljük, arra is sor kerül, mármint hogy szerzünk nekik egy Csipkerózsikát, bár, hogy a fiúk mennyire lesznek gavallérok, az még kiderül. A sztori vége teljesen nyitva van, én is csak eddig jutottam agyilag, úgyhogy ki tudja, mi lesz még belőle. Sosincs előre megírva, mindig a képek alapján szőjük tovább a történetet.

Sheila: Ez a hely a fényeivel maga a fotósparadicsom. Zárt falak közt ennyi fényt még sehol sem láttam, és még sosem tapasztaltam olyat, hogy zárt térben lejjebb kelljen vennem az expozíciót, sőt, még Photoshoppal sötétítenem kelljen. Általában vért izzadok, hogy a vaku nélküli képekre egy kis fényt csempésszek, most pedig épp hogy tompítanom kellett. Comission? A család már erősen nyaggat minket, hogy "miért nem csinálunk ebből pénzt". :lol: Először is azért nem, mert technikailag még van hová fejlődnünk. A ruhák gyakran sokszoros javítgatások után nyerik el végső formájukat, és ezek nyomát csak azért nem látjátok, mert úgy fotózzuk, hogy ne látsszon. ^^; (Azért fejlődünk, de lassan.) Általában nincs is annyi anyagunk, hogy még egy szett kijöjjön belőle, ha pedig igen, akkor Tris vagy Ichiru beszól, hogy ilyen kell neki is. :lol: De lehet, hogy kicsit később elgondolkozunk rajta, és a BJD by BP előrukkol egy pret-a-porter kollekcióval is. :lol:

Kala: Mi is pontosan így voltunk vele. Kétszer kellett körbejárni az egész helyet, mert először elfelejtettem fényképezni. (És utána jött még a harmadik, amikor a fiúkat is beállítottuk.) Én is azt mondom, hogy minden kastélyrajongónak MUST SEE. Ha egyszer mocskosuk gazdag leszek, akkor szervezek ide egy Halloween-partit. Hmm... De ahhoz előbb fel kell újítani a fűtésrendszert. A fenébe... mégis meg kell vennem ezt a kastélyt. :lol: :lol: :lol:
Itthon: Ichiru (LUTS SDF Howl), Asha (LUTS SDF Jude), Naya (LUTS 2009 Summery), Asher (Soom MA Sabik), Winter (Spiritdoll Insane)
Ametisztgyöngyök

Flickr
Island

HozzászólásSzerző: etelä » 2009.11.10. 12:10

:O Ez...ez...a kastééély...kell nekem!!!Fiúkkal együtt!!*szívesen lenne itt Csipkerózsika*
Támogatom az ötletet hogy ide el kell menni egyszer együtt is ^^
AoD Wang Zi - Hayato DZ Shoyo-2 - Savannah Unoa B-El hybrid - Oliver Unoa L-bi fp - Seryozha

http://www.tokyogarnet.com/
etelä

Következő

Vissza: Galéria Plusz